UNION VIO TRANS SRL
CUI 10240760 · J1998001550406
UNION VIO TRANS SRL are CUI 10240760, nr. de înregistrare J1998001550406, înmatriculată pe 19.02.1998. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 4, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4941. În 2025: cifră de afaceri 27.950 lei, pierdere netă 65.322 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 28 mii lei · mediana 158 mii lei | 18% din mediană |
| Profit net | -65 mii lei · mediana 5 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -233.7% · mediana 3.2% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 28 mii lei · mediana 175 mii lei | 16% din mediană |
Comparat cu 94.323 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 27.950 | 59.750 | 59.200 | 216.160 | 230.520 | 397.704 | 331.950 | 365.540 | 281.906 | 149.499 | 109.730 | 36.678 | 43.929 | 60.042 | 0 |
| Venituri totale | 27.950 | 59.750 | 59.200 | 216.160 | 230.520 | 397.704 | 331.950 | 365.540 | 294.665 | 149.521 | 112.001 | 36.678 | 49.649 | 60.046 | 0 |
| Cheltuieli totale | 92.991 | 89.299 | 91.028 | 150.181 | 201.723 | 137.614 | 144.612 | 109.549 | 78.626 | 49.242 | 59.243 | 33.262 | 43.171 | 44.212 | — |
| Profit / pierdere brută | -65.041 | -29.549 | -31.828 | 65.979 | 28.797 | 260.090 | 187.338 | 255.991 | 216.039 | 100.279 | 52.758 | 3.416 | 6.478 | 15.834 | 0 |
| Profit / pierdere netă | -65.322 | -30.131 | -32.409 | 63.817 | 26.491 | 256.268 | 184.002 | 252.328 | 213.065 | 97.289 | 49.398 | 2.316 | 4.999 | 15.247 | 0 |
| Active imobilizate | — | — | — | 245 | 979 | 2.232 | 4.412 | 4.107 | 900 | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 243.064 | 296.187 | 352.445 | 533.616 | 607.153 | 881.373 | 819.568 | 710.886 | 449.657 | 260.882 | 159.668 | 115.156 | 120.637 | 113.237 | 66.884 |
| Creanțe | 86.573 | 85.880 | 91.195 | 95.253 | 113.120 | 198.956 | 73.165 | 127.723 | 86.756 | 42.797 | 56.234 | 6.370 | 25.181 | 28.938 | 6.541 |
| Casa și conturi la bănci | 156.491 | 210.307 | 261.250 | 438.363 | 494.033 | 682.417 | 746.403 | 583.163 | 362.901 | 218.085 | 103.434 | 83.786 | 70.456 | 59.299 | 35.343 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 126 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 33.294 | 21.094 | 28.505 | 38.056 | 34.049 | 55.908 | 29.551 | 44.567 | 32.459 | 25.975 | 21.924 | 26.811 | 34.608 | 32.206 | 1.100 |
| Capitaluri proprii | 209.770 | 275.093 | 323.940 | 495.805 | 574.083 | 827.697 | 794.429 | 670.426 | 418.098 | 235.033 | 137.744 | 88.345 | 86.029 | 81.031 | 65.784 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 15.05.2012 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 4941 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | UNION VIO TRANS SRL |
| Nr. reg. com. | J1998001550406 |
| EUID | ROONRC.J1998001550406 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1998-02-19 |
| Sediu social | Str. Emil Racoviţă, 6, Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. EMIL RACOVITA, NR.6, BL.R1, SC.1, AP.19 |
| Telefon | 0724747766 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AS COURIER SRL inactiv | aceeași clădire |
| DONNEX INTERNATIONAL SRL inactiv | aceeași clădire |
| ESMARTSOFT SRL inactiv | aceeași clădire |
| FLORIVAL COMERCIAL 2005 SRL inactiv | aceeași clădire |
| GLYPH VISUALS S.R.L. | aceeași clădire |
| KAMERIK TRANS S.R.L. | aceeași clădire |
| LUCKY LAU EUROTRANS SRL inactiv | aceeași clădire |
| MO ROM UNIC LEADER SRL inactiv | aceeași clădire |
| PAWS & PLANTS STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
| RANEMI CONSTRUCTII CONSULTING SRL | aceeași clădire |
| RĂZ GRAND TRANSPORT S.R.L. | aceeași clădire |
| THE BACKYARD S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4941 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (6)
| 385179 | STEDIROM TRADING LTD S.R.L. |
| 3165313 | MACORA-PRODCOMIMPEX SRL |
| 3741530 | WIENERWALD COMSERV SRL |
| 6046287 | FLIPER COMIMPEX S.R.L. |
| 9471982 | ROCA COMSERV SRL |
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-17 · ONRC: 2026-10-25