Registrul firmelor CautăVerifică listăProspecțiFirme noiBarometru HoReCaÎmbogățeșteMonitorizareStatisticiGhiduriHartăSurseAPI

← căutare

PROTON TEHNOLOGIES SRL

CUI 10308572 · J40/2505/2012 · radiată

cu contul HoReCaOS, sau pe email

PROTON TEHNOLOGIES SRL are CUI 10308572, nr. de înregistrare J40/2505/2012, înmatriculată pe 07.03.2012. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4742. În 2012: cifră de afaceri 3.343.353 lei, pierdere netă 2.835.260 lei, 79 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).

Evaluare

0/10
Semnale serioase de risc Calculat din datele fiscale și din ultimul bilanț.
-8 Firmă radiată — nu mai există juridic
-2 Capitaluri proprii negative — datorează mai mult decât deține
-1 Pierdere în ultimul bilanț (2012)
-1 Cifra de afaceri a scăzut 77% față de anul anterior
+1 79 salariați
+1 Activă de 14 ani

Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.

Contracte publice

Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).

Față de industrie

Cifră de afaceri 3,3 mil lei · mediana 199 mii lei de 17× mediana
Profit net -2,8 mil lei · mediana 3 mii lei sub mediană (pierdere)
Salariați 79 · mediana 1 de 79× mediana
Marjă netă -84.8% · mediana 1.6% sub mediană (pierdere)
Cifră pe salariat 42 mii lei · mediana 224 mii lei 19% din mediană

Comparat cu 270.667 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.

Evoluție financiară

Cifră de afaceri 3,3 mil lei
2011: 15 mil lei 112012: 3,3 mil lei 12
Profit net -2,8 mil lei
2011: -7,4 mil lei 112012: -2,8 mil lei 12
Salariați 79
2011: 137 112012: 79 12
Bilanț detaliat · 2 ani (lei)
Indicator20122011
Cifra de afaceri netă3.343.35314.772.260
Venituri totale3.382.47615.538.931
Cheltuieli totale6.217.73622.984.492
Profit / pierdere brută-2.835.260-7.445.561
Profit / pierdere netă-2.835.260-7.445.561
Active imobilizate1.024.8551.320.223
Active circulante3.252.16510.076.234
Stocuri1.320.2034.341.516
Creanțe1.310.8883.906.777
Casa și conturi la bănci621.0741.827.941
Cheltuieli în avans49.566109.153
Datorii20.600.82225.047.482
Venituri în avans45.438—
Provizioane33.93133.931
Capitaluri proprii-16.353.605-13.575.803
Capital subscris vărsat100.000100.000
Număr mediu de salariați79137

Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.

Fiscal

Plătitor de TVAnu
Inactiv fiscalactiv
Registrul RO e-Facturanu —
TVA la încasarenu
Split TVAnu
Datorii la stat verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor
Stare înregistrareDIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 14.02.2014
Organ fiscalAdministraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
CAEN principal4742
IBAN—

Identificare

Denumire ONRCPROTON TEHNOLOGIES SRL
Nr. reg. com.J40/2505/2012
EUIDROONRC.J40/2505/2012
Formă juridicăSRL
Înmatriculare2012-03-07
Sediu socialPţa. Charles De Gaulle, 15, ChDG Plazza, sp. 1, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Domiciliu fiscalMUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, PŢA. CHARLES DE GAULLE, NR.15, ET.14, AP.1
Telefon—
Web—

Reprezentanți legali

Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.

Sediul pe hartă

Poziție la nivel de clădire · deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors

Firme active în apropieredistanță
108 REAL ESTATE ADVISORY ROMANIA S.R.L. aceeași clădire
ACTIV - SALUBRITATE S.A. inactiv aceeași clădire
ALVAREZ & MARSAL ROMANIA S.R.L. aceeași clădire
AMBER STUDIO S.A. aceeași clădire
AS ARCHITECTES S.R.L. inactiv aceeași clădire
ASCENDIS CONSULTING SRL aceeași clădire
BAZA INVESTMENT SRL aceeași clădire
BDB FINANCIAL & MANAGEMENT ADVISORY S.R.L. aceeași clădire
BEL ROM OPT SRL aceeași clădire
BLEUMARIN CONCEPT S.R.L. aceeași clădire
BLITZ IT S.R.L. aceeași clădire
BLUESTONE PARTNERS SRL inactiv aceeași clădire

Istoric

CAEN declarat în bilanțuri (1)

47422011 – 2012

Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.

La aceeași adresă (149)

Sunt 149 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.

361269 CRH AGREGATE BETOANE S.A.
1056654 U.C.M. RESITA SA
1333674 VALDOR SRL
1571480 ONT CARPATI SA
1876115 SICIM SA
2886621 GENERALI ROMANIA ASIGURARE REASIGURARE SA
7758046 AMEC ENVIRONMENT & INFRASTRUCTURE SRL
9398288 ASCENDIS CONSULTING SRL
11844293 CRH COMNORD S.A.
13070474 ACTIV - SALUBRITATE S.A. inactiv
14520828 ECO GEST SA
15446983 HARA ENTERPRISES SRL

CAEN autorizat (0)

Niciunul.

Alte firme din Bucureşti

6915886 SERRI SERVICE COMPANY SRL
9452492 AVENIR TELECOM SA
9602930 CRUX TRADING SRL
10168479 MOBIHAUS INVEST SRL
11515509 GOLDEN KING COM SRL
13191328 C.G. EQUIPMENT & COMMUNICATIONS SRL
13896078 STOTI SRL
15086574 IZA COM 2003 SRL

Actualizat ANAF: 2026-10-17 · ONRC: 2026-10-25