CONT - EXPERT SRL
CUI 10311560 · J21/39/1998
CONT - EXPERT SRL are CUI 10311560, nr. de înregistrare J21/39/1998, înmatriculată pe 18.02.1998. Sediul social e în Municipiul Slobozia, jud. Ialomiţa. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6920. În 2025: cifră de afaceri 984.117 lei, profit net 321.918 lei, 6 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 984 mii lei · mediana 172 mii lei | 572% din mediană |
| Profit net | 322 mii lei · mediana 31 mii lei | de 10× mediana |
| Salariați | 6 · mediana 1 | 600% din mediană |
| Marjă netă | 32.7% · mediana 23.7% | 138% din mediană |
| Cifră pe salariat | 164 mii lei · mediana 176 mii lei | 93% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 984.117 | 345.758 | 328.708 | 294.734 | 284.912 | 274.517 | 220.868 | 208.134 | 202.667 | 184.489 | 217.574 | 218.679 | 167.216 | 116.216 | 82.492 |
| Venituri totale | 984.117 | 345.758 | 328.708 | 294.734 | 284.912 | 274.517 | 220.868 | 208.134 | 202.693 | 184.489 | 217.574 | 218.918 | 167.362 | 116.216 | 82.493 |
| Cheltuieli totale | 599.910 | 255.079 | 255.022 | 237.040 | 204.529 | 166.580 | 169.657 | 161.527 | 137.756 | 158.996 | 153.105 | 158.248 | 161.941 | 112.186 | 124.100 |
| Profit / pierdere brută | 384.207 | 90.679 | 73.686 | 57.694 | 80.383 | 107.937 | 51.211 | 46.607 | 64.937 | 25.493 | 64.469 | 60.670 | 5.421 | 4.030 | -41.607 |
| Profit / pierdere netă | 321.918 | 75.393 | 62.132 | 54.806 | 77.587 | 104.298 | 49.003 | 44.527 | 62.910 | 23.649 | 57.942 | 54.103 | 401 | 544 | -44.083 |
| Active imobilizate | 217.862 | 228.319 | 224.440 | 239.770 | 173.963 | 181.604 | 188.381 | 190.496 | 197.197 | 203.819 | 211.622 | 215.346 | 220.939 | 222.599 | 226.239 |
| Active circulante | 493.860 | 153.247 | 137.433 | 170.794 | 195.564 | 152.109 | 95.519 | 72.283 | 106.115 | 76.561 | 105.059 | 110.585 | 64.426 | 72.981 | 53.461 |
| Stocuri | 0 | 362 | — | 25.758 | 25.758 | 25.758 | 25.758 | 22.703 | 20.632 | 20.633 | 19.506 | 19.506 | 19.505 | 41.367 | 33.321 |
| Creanțe | 396.633 | 92.526 | 79.344 | 48.795 | 62.242 | 46.873 | 50.765 | 48.070 | 41.687 | 53.315 | 36.136 | 31.345 | 18.000 | 25.654 | 19.138 |
| Casa și conturi la bănci | 97.227 | 60.359 | 58.089 | 96.241 | 107.564 | 79.478 | 18.996 | 1.510 | 43.796 | 2.613 | 49.417 | 59.734 | 26.921 | 5.960 | 1.002 |
| Cheltuieli în avans | — | 716 | — | — | 799 | 21 | 681 | — | — | 0 | 367 | 279 | — | 4.500 | — |
| Datorii | 269.355 | 186.440 | 179.292 | 235.309 | 172.290 | 108.987 | 115.129 | 97.803 | 119.953 | 136.282 | 138.658 | 196.417 | 209.675 | 224.791 | 204.955 |
| Capitaluri proprii | 442.367 | 195.842 | 182.581 | 175.255 | 198.036 | 224.747 | 169.452 | 164.976 | 183.359 | 144.098 | 178.390 | 129.793 | 75.690 | 75.289 | 74.745 |
| Capital subscris vărsat | — | 5.200 | 5.200 | 5.200 | 5.200 | 5.200 | 5.200 | 5.200 | 5.200 | 5.200 | 5.200 | 5.200 | 5.200 | 5.200 | 5.200 |
| Număr mediu de salariați | 6 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 13.03.1998 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa |
| CAEN principal | 6920 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | CONT - EXPERT SRL |
| Nr. reg. com. | J21/39/1998 |
| EUID | ROONRC.J21/39/1998 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1998-02-18 |
| Sediu social | Str. Stejarului, 12, Mun. Slobozia, IALOMIŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. IALOMIŢA, MUN. SLOBOZIA, STR. STEJARULUI, NR.12, ET.P |
| Telefon | 0243211251 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CONT EXPERT C & D SRL | aceeași clădire |
| CONT EXPERT CONAF SRL | aceeași clădire |
| CONT EXPERT MSC 2010 SRL | aceeași clădire |
| GEOTERRA INSTAL S.R.L. | aceeași clădire |
| ELITE RM VISION S.R.L. | aceeași clădire |
| MFDRPM S.R.L. | 16 m |
| UPRA COMPANY S.R.L. | 26 m |
| ELSA SRL | 72 m |
| CUIB - CENTRU DE MEDICINĂ HOLISTICĂ S.R.L. | 79 m |
| MACHROMART S.R.L. | 79 m |
| OPTICA DR. PÎRGĂ S.R.L. | 79 m |
| CRISTALEX 07 S.R.L. inactiv | 93 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6920 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (5)
| 25481538 | CONT EXPERT C & D SRL |
| 27684431 | CONT EXPERT MSC 2010 SRL |
| 27901255 | CONT EXPERT CONAF SRL |
| 37194372 | GEOTERRA INSTAL S.R.L. |
CAEN autorizat (10)
Alte firme din Ialomiţa
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25