COS CRIST S.R.L.
CUI 10952998 · J51/141/1998
COS CRIST S.R.L. are CUI 10952998, nr. de înregistrare J51/141/1998, înmatriculată pe 30.04.1998. Sediul social e în Municipiul Călăraşi, jud. Călăraşi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 5630. În 2025: cifră de afaceri 120.368 lei, pierdere netă 73.030 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Vânzările, stocul, food cost-ul și e-Factura într-un singur loc, cu HoReCaOS. De la 58 de lei pe lună.
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 120 mii lei · mediana 166 mii lei | 73% din mediană |
| Profit net | -73 mii lei · mediana 1 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -60.7% · mediana 1% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 60 mii lei · mediana 131 mii lei | 46% din mediană |
Comparat cu 55.582 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 120.368 | 110.244 | 80.977 | 69.791 | 61.367 | 43.569 | 85.996 | 66.336 | 49.309 | 67.161 | 67.603 | 88.548 | 84.146 | 115.281 | 157.065 |
| Venituri totale | 120.368 | 110.244 | 80.977 | 69.791 | 61.367 | 43.569 | 85.996 | 66.336 | 49.309 | 67.161 | 67.603 | 88.548 | 84.146 | 115.289 | 160.291 |
| Cheltuieli totale | 189.784 | 157.712 | 101.701 | 88.891 | 85.417 | 88.859 | 122.561 | 97.994 | 72.863 | 78.630 | 98.593 | 95.677 | 120.469 | 138.155 | 176.902 |
| Profit / pierdere brută | -69.416 | -47.468 | -20.724 | -19.100 | -24.050 | -45.290 | -36.565 | -31.658 | -23.554 | -11.469 | -30.990 | -7.129 | -36.323 | -22.866 | -16.611 |
| Profit / pierdere netă | -73.030 | -50.775 | -21.534 | -19.100 | -24.050 | -45.664 | -37.425 | -32.322 | -24.047 | -12.812 | -33.018 | -9.785 | -38.737 | -22.866 | -16.611 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | 153 | 944 | 1.979 | 3.014 | 4.049 | 28.819 | 32.875 |
| Active circulante | 151.446 | 140.392 | 110.870 | 92.014 | 74.606 | 75.219 | 61.823 | 70.733 | 62.314 | 30.465 | 46.801 | 65.702 | 63.016 | 48.375 | 30.853 |
| Stocuri | 139.216 | 126.560 | 105.370 | 89.690 | 73.782 | 73.032 | 61.666 | 67.828 | 58.870 | 30.848 | 39.627 | 41.142 | 61.456 | 46.503 | 29.216 |
| Creanțe | 10.861 | 13.380 | 4.775 | 1.517 | 298 | 1.843 | — | 2.812 | 3.345 | 16 | 16 | 23.994 | 1.225 | 746 | 981 |
| Casa și conturi la bănci | 1.369 | 452 | 725 | 807 | 526 | 344 | 157 | 93 | 99 | -399 | 7.158 | 566 | 335 | 1.126 | 656 |
| Datorii | 669.978 | 585.894 | 505.597 | 479.938 | 442.591 | 419.154 | 360.142 | 331.627 | 289.388 | 234.483 | 239.042 | 225.761 | 214.525 | 185.917 | 149.384 |
| Capitaluri proprii | -518.532 | -445.502 | -394.727 | -387.924 | -367.985 | -343.935 | -298.319 | -260.894 | -226.921 | -203.074 | -190.262 | -157.045 | -147.460 | -108.723 | -85.656 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 3 | 4 | 4 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Apr 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 08.09.1998 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi |
| CAEN principal | 5630 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | COS CRIST SRL |
| Nr. reg. com. | J51/141/1998 |
| EUID | ROONRC.J51/141/1998 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1998-04-30 |
| Sediu social | Bld. Republicii, 3, Mun. Călăraşi, CĂLĂRAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, BLD. REPUBLICII, NR.3 |
| Telefon | 0242311128 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CORAD S.R.L. | aceeași clădire |
| DRAGONUL MOTO SERVICE S.R.L. | aceeași clădire |
| GO RIDE TRAVEL SRL | aceeași clădire |
| MRA ENERGO PREST S.R.L. | aceeași clădire |
| NAMAKA MAD S.R.L. | aceeași clădire |
| ADAM RAPID CONSTRUCT S.R.L. | 37 m |
| ALFACAD SRL | 37 m |
| ANDREEA AGRO PREST SRL | 37 m |
| ANDROGRAPHIS SRL inactiv | 37 m |
| ARPASEB MARKET SRL | 37 m |
| BIA GEO SRL | 37 m |
| C & C '94 SRL inactiv | 37 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 5630 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Călăraşi
| 1911344 | PIND TRADING AND TOURISM SRL |
| 1913590 | LA BOLTA RECE SRL |
| 1914723 | CLEMY SRL |
| 1920024 | VIITORUL SRL |
| 1920903 | VOLNA SRL |
| 1922009 | ANCOS SNC |
| 1934879 | STAMATE SRL |
| 2732401 | COSTAS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-14 · ONRC: 2026-10-25