PROTETIC S.R.L.
CUI 1097590 · J08/126/1992
PROTETIC S.R.L. are CUI 1097590, nr. de înregistrare J08/126/1992, înmatriculată pe 16.01.1992. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 3250. În 2025: cifră de afaceri 98.835 lei, profit net 6.147 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 99 mii lei · mediana 254 mii lei | 39% din mediană |
| Profit net | 6 mii lei · mediana 7 mii lei | 82% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 6.2% · mediana 3% | 207% din mediană |
| Cifră pe salariat | 99 mii lei · mediana 162 mii lei | 61% din mediană |
Comparat cu 94.198 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 98.835 | 96.205 | 104.100 | 97.830 | 78.900 | 62.403 | 64.130 | 71.420 | 69.604 | 57.280 | 54.771 | 60.627 | 59.884 | 73.420 | 66.935 |
| Venituri totale | 98.835 | 96.205 | 104.100 | 97.830 | 78.900 | 76.907 | 64.130 | 71.420 | 69.604 | 57.280 | 54.771 | 60.627 | 59.884 | 73.420 | 66.935 |
| Cheltuieli totale | 91.719 | 101.094 | 91.718 | 91.918 | 75.277 | 68.212 | 71.833 | 63.947 | 58.093 | 55.030 | 59.553 | 58.728 | 57.570 | 69.166 | 68.111 |
| Profit / pierdere brută | 7.116 | -4.889 | 12.382 | 5.912 | 3.623 | 8.695 | -7.703 | 7.473 | 11.511 | 2.250 | -4.782 | 1.899 | 2.314 | 4.254 | -1.176 |
| Profit / pierdere netă | 6.147 | -5.831 | 11.342 | 4.936 | 2.834 | 8.279 | -8.349 | 6.770 | 10.817 | 1.678 | -6.425 | 32 | 993 | 2.027 | -3.207 |
| Active imobilizate | 21.107 | 31.297 | 40.103 | 40.103 | 40.103 | 40.103 | 40.103 | 40.103 | 40.103 | 40.103 | 40.103 | 40.103 | 40.103 | 40.103 | 40.103 |
| Active circulante | 29.037 | 26.564 | 34.884 | 35.169 | 28.389 | 24.908 | 19.781 | 37.413 | 27.113 | 18.931 | 20.983 | 19.214 | 20.541 | 18.434 | 15.797 |
| Stocuri | 7.059 | 3.749 | 2.142 | 4.022 | 1.703 | 1.047 | 5.000 | 4.445 | 5.190 | 4.099 | 3.435 | 5.815 | 3.738 | 1.037 | 536 |
| Creanțe | 135 | 87 | 15.855 | 15.826 | 15.826 | 15.899 | 6.764 | 7.826 | 9.002 | 8.198 | 8.431 | 10.063 | 16.251 | 14.172 | 12.426 |
| Casa și conturi la bănci | 21.843 | 22.728 | 16.847 | 15.281 | 10.820 | 7.932 | 7.987 | 25.113 | 12.890 | 6.603 | 9.086 | 3.305 | 521 | 3.194 | 2.804 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 17.657 | 17.657 | 17.657 | 17.657 | 17.657 | 5.799 | 5.799 | 5.799 | 5.799 | 5.799 | 5.799 | 5.799 | 5.799 |
| Datorii | 46.739 | 55.194 | 3.907 | 15.534 | 13.690 | 13.083 | 16.235 | 13.660 | 10.131 | 12.765 | 16.495 | 8.302 | 9.661 | 8.547 | 7.937 |
| Capitaluri proprii | 3.405 | 2.667 | 88.737 | 77.395 | 72.459 | 69.585 | 61.306 | 69.655 | 62.884 | 52.068 | 50.390 | 56.814 | 56.782 | 55.789 | 53.762 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 26.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 3250 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PROTETIC SRL |
| Nr. reg. com. | J08/126/1992 |
| EUID | ROONRC.J08/126/1992 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-01-16 |
| Sediu social | Str. de Mijloc, 153, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. DE MIJLOC, NR.153 |
| Telefon | 068471686 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADISTIROM SRL | aceeași clădire |
| ADVENTURE WAY SRL | aceeași clădire |
| AGER STYLE SRL | aceeași clădire |
| ALTERNATOARE DEMAROARE S.R.L. | aceeași clădire |
| ASALBRA TRADE SRL | aceeași clădire |
| AXORMI SERV SRL | aceeași clădire |
| BRAVO SOFT DRINKS SRL inactiv | aceeași clădire |
| CABINET MEDICAL GUZUN LUCIA S.R.L. | aceeași clădire |
| CLAUFLOOR HOUSE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CLIMBHOUSE S.R.L. | aceeași clădire |
| COMPASS BARS SRL | aceeași clădire |
| CONTAFACTORY EXTREM SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 3250 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Braşov
| 1090249 | LADENTA SRL |
| 1118234 | DENTINA SRL |
| 1128491 | REX LABORDENT SRL |
| 2571160 | DENT RON SRL |
| 4383227 | SANTHODENT SRL |
| 6167289 | DECEANU LAB.DENTAR SRL |
| 6426375 | TRANSDENTAL SRL |
| 6620060 | DENTA-MAR-C SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25