LUCIDO SRL
CUI 11007446 · J1998000849226
LUCIDO SRL are CUI 11007446, nr. de înregistrare J1998000849226, înmatriculată pe 16.09.1998. Sediul social e în Municipiul Iaşi, jud. Iaşi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4730. În 2025: cifră de afaceri 1.791.077 lei, profit net 3.867 lei, 4 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,8 mil lei · mediana 199 mii lei | 901% din mediană |
| Profit net | 4 mii lei · mediana 3 mii lei | 137% din mediană |
| Salariați | 4 · mediana 1 | 400% din mediană |
| Marjă netă | 0.2% · mediana 1.6% | 13% din mediană |
| Cifră pe salariat | 448 mii lei · mediana 224 mii lei | 200% din mediană |
Comparat cu 270.680 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.791.077 | 1.632.114 | 1.497.374 | 1.528.003 | 1.138.336 | 841.116 | 887.711 | 827.154 | 713.895 | 625.158 | 679.796 | 938.158 | 982.313 | 991.561 | 1.078.098 |
| Venituri totale | 1.901.808 | 1.632.115 | 1.497.374 | 1.528.003 | 1.138.336 | 841.133 | 887.711 | 827.154 | 713.993 | 625.158 | 679.796 | 938.433 | 982.419 | 991.561 | 1.078.098 |
| Cheltuieli totale | 1.897.204 | 1.660.021 | 1.523.876 | 1.524.030 | 1.138.535 | 889.789 | 928.898 | 837.305 | 720.029 | 645.663 | 715.556 | 962.418 | 988.947 | 990.225 | 1.091.248 |
| Profit / pierdere brută | 4.604 | -27.906 | -26.502 | 3.973 | -199 | -48.656 | -41.187 | -10.151 | -6.036 | -20.505 | -35.760 | -23.985 | -6.528 | 1.336 | -13.150 |
| Profit / pierdere netă | 3.867 | -27.906 | -26.502 | 3.337 | -751 | -48.656 | -41.187 | -10.151 | -6.036 | -20.505 | -35.760 | -23.985 | -6.528 | 794 | -13.150 |
| Active imobilizate | 193.945 | 193.945 | 198.031 | 207.272 | 213.372 | 127.199 | 178.306 | 186.302 | 192.672 | 197.437 | 201.668 | 204.788 | 207.438 | 209.768 | 232.293 |
| Active circulante | 87.838 | 166.691 | 94.277 | 89.980 | 96.184 | 101.069 | 40.403 | 42.227 | 48.900 | 62.102 | 79.369 | 105.020 | 89.439 | 70.688 | 27.070 |
| Stocuri | 69.679 | 142.505 | 88.958 | 80.162 | 78.727 | 82.045 | 40.076 | 41.204 | 48.183 | 45.204 | 70.880 | 71.363 | 81.576 | 65.805 | 24.185 |
| Creanțe | 13.150 | 23.514 | 1.357 | 1.292 | — | 5.148 | — | — | — | 10.000 | 5.071 | 26.765 | 5.966 | 3.078 | 316 |
| Casa și conturi la bănci | 5.009 | 672 | 3.962 | 8.526 | 17.457 | 13.876 | 327 | 1.023 | 717 | 6.898 | 3.418 | 6.892 | 1.897 | 1.805 | 2.569 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 882 | — | — | 9.752 | 8.000 | — |
| Datorii | 468.411 | 523.821 | 458.255 | 436.696 | 452.338 | 463.439 | 405.224 | 373.857 | 416.049 | 428.862 | 428.973 | 421.984 | 394.820 | 370.119 | 321.716 |
| Capitaluri proprii | -186.628 | -163.185 | -165.947 | -139.444 | -142.782 | -235.171 | -186.515 | -145.328 | -174.477 | -168.441 | -147.936 | -112.176 | -88.191 | -81.663 | -62.353 |
| Capital subscris vărsat | 45.500 | 45.500 | 45.500 | 45.500 | 45.500 | 45.500 | 45.500 | 45.500 | 6.200 | 6.200 | 6.200 | 6.200 | 6.200 | 6.200 | 6.200 |
| Număr mediu de salariați | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 4 | 3 | 4 | 6 | 6 | 6 | 8 | 8 | 8 | 8 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 25.09.1998 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi |
| CAEN principal | 4730 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | LUCIDO SRL |
| Nr. reg. com. | J1998000849226 |
| EUID | ROONRC.J1998000849226 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1998-09-16 |
| Sediu social | Pţa. Voievozilor, 6, Mun. Iaşi, IAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, PŢA. VOIEVOZILOR, NR.6, BL.A 11, ET.7, AP.26 |
| Telefon | 271634 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BIO AGRO INVEST SRL inactiv | aceeași clădire |
| CLINICA DENT ALL DAY S.R.L. | aceeași clădire |
| INNOVATION PHARM SRL inactiv | aceeași clădire |
| L'ARTE BIANCA SRL | aceeași clădire |
| MINIDENT 4YOU S.R.L. | aceeași clădire |
| OMNIROS EXPERT S.R.L. | aceeași clădire |
| BEST FIVE FLAVORS FOOD S.R.L. | 26 m |
| DEKO MAGIC SRL | 26 m |
| HOUSE OF TEXTS S.R.L. | 26 m |
| INTERLINK LOGISTIK SRL | 26 m |
| LIANNE M. SRL inactiv | 26 m |
| REAL MARKETING AGENCY S.R.L. | 26 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4730 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Iaşi
| 1973398 | N & F MANAGEMENT SRL |
| 6791524 | ROM-ELADA SRL |
| 8400479 | SYSTEM SAT SRL |
| 11734355 | PETROL NETWORK SRL |
| 11850422 | DODOMAR SRL |
| 12742470 | LEONARD IMPEX SRL |
| 16385035 | LANDROTEL SRL |
| 18630556 | PAN GEORGEL SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25