ORTENZIA LUX SRL
CUI 1102726 · J08/199/1992
ORTENZIA LUX SRL are CUI 1102726, nr. de înregistrare J08/199/1992, înmatriculată pe 23.01.1992. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4789. În 2024: cifră de afaceri 9.497 lei, pierdere netă 34.904 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 9 mii lei · mediana 199 mii lei | 5% din mediană |
| Profit net | -35 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | -367.5% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 5 mii lei · mediana 224 mii lei | 2% din mediană |
Comparat cu 270.680 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 9.497 | 6.917 | 59.374 | 42.580 | 31.995 | 17.312 | 18.853 | 25.765 | 18.844 | 1.512 | 11.664 | 30.043 | 57.001 |
| Venituri totale | 9.497 | 293.216 | 59.374 | 42.580 | 31.995 | 17.312 | 18.853 | 25.765 | 18.844 | 1.512 | 11.664 | 30.043 | 72.243 |
| Cheltuieli totale | 44.401 | 33.067 | 57.198 | 34.359 | 39.715 | 32.573 | 34.177 | 90.820 | 27.212 | 10.607 | 30.419 | 37.876 | 82.915 |
| Profit / pierdere brută | -34.904 | 260.149 | 2.176 | 8.221 | -7.720 | -15.261 | -15.324 | -65.055 | -8.368 | -9.095 | -18.755 | -7.833 | -10.672 |
| Profit / pierdere netă | -34.904 | 257.217 | 1.582 | 7.294 | -8.041 | -15.435 | -15.513 | -65.571 | -8.933 | -9.128 | -19.105 | -7.833 | -10.672 |
| Active imobilizate | 23.500 | — | — | 230 | 2.672 | 5.336 | — | 118.734 | 178.110 | 178.110 | 180.394 | 180.394 | 180.394 |
| Active circulante | 25.124 | 19.730 | 17.465 | 1.030 | 2.004 | 2.062 | 1.991 | 4.423 | 5.899 | 6.903 | 10.494 | 6.533 | 8.741 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 2.134 |
| Creanțe | — | 17.307 | 17.308 | — | — | — | 3 | — | 1.026 | 5.928 | 6.373 | 2.521 | 2.521 |
| Casa și conturi la bănci | 25.124 | 2.423 | 157 | 1.030 | 2.004 | 2.062 | 1.988 | 4.423 | 4.873 | 975 | 4.120 | 4.011 | 4.086 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 6.771 | 6.771 | 6.771 |
| Datorii | 108.500 | 44.702 | 275.704 | 261.081 | 271.791 | 266.471 | 245.629 | 351.282 | 346.563 | 338.634 | 343.152 | 320.086 | 314.461 |
| Capitaluri proprii | -59.876 | -24.972 | -258.239 | -259.821 | -267.115 | -259.073 | -243.638 | -228.125 | -162.554 | -153.621 | -145.493 | -126.388 | -118.555 |
| Capital subscris vărsat | 3.340 | 3.340 | 3.340 | 3.340 | 3.340 | 3.340 | 3.340 | 3.340 | 3.340 | 3.340 | 2.340 | 2.340 | 2.340 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 26.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 4789 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ORTENZIA LUX SRL |
| Nr. reg. com. | J08/199/1992 |
| EUID | ROONRC.J08/199/1992 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-01-23 |
| Sediu social | Str. Bujorului, 56, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. BUJORULUI, NR.56, AP.1 |
| Telefon | 0748361060 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AINSTAL S.R.L. | aceeași clădire |
| ALSCAR TRANS SRL | aceeași clădire |
| DACELI SRL | aceeași clădire |
| APEL ONE MED SRL | 40 m |
| AUTO CENTER KRONSTADT SRL | 40 m |
| BEAUTY BY CRISHA S.R.L. | 40 m |
| CIUCU TRANS SRL inactiv | 40 m |
| D.T.E. DIV TRANS SRL | 40 m |
| INTORSUREANA IMPEX SRL inactiv | 40 m |
| LOOK OPTIK SRL | 40 m |
| MED OPINION SUPPORT S.R.L. | 40 m |
| AMATEK PROIECT SRL | 48 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4932 | 2016 – 2024 |
| 4789 | 2011 – 2015 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (4)
| 17287981 | ALSCAR TRANS SRL |
| 46749081 | RUSEI STELIAN LUCIAN ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ |
| 52581682 | AINSTAL S.R.L. |
CAEN autorizat (16)
Alte firme din Braşov
| 1112797 | TONI SARC SRL |
| 1134400 | LIMEX SRL |
| 1156319 | BUCUR ROMTRANSPORT S.R.L. |
| 3051092 | EVICON SRL |
| 4164278 | DECEROX IMPEX SRL |
| 4491946 | ORINPOP SRL |
| 4740290 | DRIL-MAR COM SRL |
| 5314276 | MITROLECT-PRODCOM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25