COMPANIA NAŢIONALĂ ADMINISTRAŢIA CANALELOR NAVIGABILE SA
CUI 11087755 · J1998002361137
COMPANIA NAŢIONALĂ ADMINISTRAŢIA CANALELOR NAVIGABILE SA are CUI 11087755, nr. de înregistrare J1998002361137, înmatriculată pe 16.10.1998. Sediul social e în Sat Agigea, Comuna Agigea, jud. Constanţa. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5222. În 2025: cifră de afaceri 61.181.124 lei, profit net 941.479 lei, 398 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 61 mil lei · mediana 158 mii lei | de 387× mediana |
| Profit net | 941 mii lei · mediana 5 mii lei | de 180× mediana |
| Salariați | 398 · mediana 1 | de 398× mediana |
| Marjă netă | 1.5% · mediana 3.2% | 47% din mediană |
| Cifră pe salariat | 154 mii lei · mediana 175 mii lei | 88% din mediană |
Comparat cu 94.309 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 61.181.124 | 61.460.870 | 86.164.145 | 68.951.490 | 58.711.079 | 57.965.974 | 57.344.364 | 49.508.197 | 45.567.045 | 47.322.474 | 50.477.723 | 46.079.019 | 42.549.230 | 41.170.936 | 35.971.195 |
| Venituri totale | 122.877.092 | 114.095.380 | 138.106.254 | 115.009.959 | 101.687.817 | 93.968.647 | 81.725.040 | 72.355.608 | 72.512.300 | 55.433.175 | 63.398.549 | 52.332.333 | 52.847.804 | 46.414.005 | 47.644.770 |
| Cheltuieli totale | 121.935.613 | 113.196.134 | 119.728.723 | 109.924.975 | 99.309.528 | 89.924.975 | 78.685.493 | 69.209.027 | 69.100.286 | 52.349.482 | 58.380.309 | 48.603.750 | 51.179.299 | 40.827.541 | 44.430.263 |
| Profit / pierdere brută | 941.479 | 899.246 | 18.377.531 | 5.084.984 | 2.378.289 | 4.043.672 | 3.039.547 | 3.146.581 | 3.412.014 | 3.083.693 | 5.018.240 | 3.728.583 | 1.668.505 | 5.586.464 | 3.214.507 |
| Profit / pierdere netă | 941.479 | 899.246 | 15.987.121 | 4.070.374 | 1.978.905 | 2.998.198 | 2.092.459 | 2.263.756 | 2.493.481 | 1.580.040 | 3.393.946 | 2.317.251 | 1.023.192 | 4.836.197 | 2.594.755 |
| Active imobilizate | 1.263.216.758 | 1.085.633.949 | 1.035.072.677 | 1.003.740.182 | 989.616.351 | 1.007.997.167 | 998.027.758 | 862.222.602 | 704.380.924 | 600.115.416 | 484.916.832 | 242.319.976 | 194.424.936 | 121.072.052 | 118.436.218 |
| Active circulante | 49.514.252 | 56.296.527 | 66.438.582 | 50.822.959 | 56.144.126 | 44.814.501 | 41.521.961 | 47.148.138 | 46.524.627 | 53.116.803 | 43.734.357 | 32.591.691 | 27.061.040 | 24.964.595 | 21.325.651 |
| Stocuri | 824.905 | 601.590 | 554.492 | 614.996 | 573.811 | 570.095 | 1.368.111 | 2.205.990 | 3.635.462 | 2.093.991 | 3.351.403 | 1.491.498 | 1.497.132 | 628.555 | 1.334.879 |
| Creanțe | 8.823.491 | 7.889.676 | 9.993.577 | 8.642.610 | 16.163.187 | 8.073.441 | 8.481.680 | 5.870.229 | 5.380.531 | 5.577.942 | 3.165.105 | 5.208.153 | 6.585.499 | 6.499.533 | 5.045.521 |
| Casa și conturi la bănci | 15.960.710 | 13.938.747 | 7.457.650 | 3.563.091 | 3.084.906 | 3.169.932 | 2.661.048 | 2.464.169 | 1.707.856 | 3.291.908 | 2.478.829 | 1.306.338 | 771.511 | 670.011 | 878.757 |
| Cheltuieli în avans | 222.761 | 210.441 | 213.121 | 434.942 | 411.410 | 354.677 | 401.744 | 305.080 | 316.332 | 297.075 | 322.818 | 331.190 | 275.253 | 263.366 | 174.034 |
| Datorii | 8.989.576 | 12.054.061 | 10.612.409 | 11.209.329 | 14.972.714 | 7.337.193 | 8.439.247 | 8.442.325 | 5.498.910 | 5.411.689 | 4.381.458 | 4.858.411 | 5.104.879 | 9.780.076 | 5.663.084 |
| Venituri în avans | 1.195.656.914 | 1.017.325.077 | 962.234.303 | 937.138.862 | 930.949.678 | 945.605.371 | 935.665.954 | 807.985.369 | 655.390.646 | 550.813.845 | 430.721.089 | 185.978.980 | 132.543.706 | 49.343.262 | 49.015.520 |
| Provizioane | 104.608 | 5.250.794 | 17.825.061 | 15.680.254 | 12.800.536 | 13.920.895 | 11.960.335 | 10.279.529 | 9.594.607 | 9.522.296 | 4.570.505 | 856.480 | 2.002.847 | 1.800.654 | 4.899.890 |
| Capitaluri proprii | 108.202.673 | 107.510.985 | 111.052.607 | 90.969.638 | 87.448.959 | 86.302.886 | 83.885.927 | 82.968.597 | 80.737.720 | 87.781.464 | 89.300.955 | 83.548.986 | 82.109.797 | 85.376.021 | 80.357.409 |
| Capital subscris vărsat | 10.158.000 | 10.158.000 | 10.158.000 | 10.158.000 | 10.158.000 | 10.158.000 | 10.158.000 | 10.158.000 | 10.158.000 | 10.158.000 | 10.158.000 | 10.158.000 | 10.158.000 | 10.158.000 | 10.158.000 |
| Număr mediu de salariați | 398 | 402 | 408 | 404 | 409 | 415 | 419 | 419 | 419 | 419 | 419 | 431 | 432 | 430 | 424 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 20.10.1998 |
| Organ fiscal | Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Constanţa |
| CAEN principal | 5222 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | COMPANIA NAŢIONALĂ ADMINISTRAŢIA CANALELOR NAVIGABILE SA |
| Nr. reg. com. | J1998002361137 |
| EUID | ROONRC.J1998002361137 |
| Formă juridică | SA |
| Înmatriculare | 1998-10-16 |
| Sediu social | Str. Ecluzei, 1, Sat Agigea Com. Agigea, CONSTANŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. CONSTANŢA, SAT AGIGEA COM. AGIGEA, STR. ECLUZEI, NR.1 |
| Telefon | 0241702700 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CONFIDENCE FIVE SRL inactiv | aceeași clădire |
| TRANSCANAL SRL | aceeași clădire |
| MONTAGRO TRADING SRL | 304 m |
| MYTKAR AUTO SRL inactiv | 304 m |
| TRISCOM S.R.L. | 304 m |
| TOMIS GROUP INVEST HUB S.R.L. | 324 m |
| BALKAN COMPASS SRL | 449 m |
| REBEL ICON S.R.L. | 449 m |
| ELECON-MOB S.R.L. | 495 m |
| FOTO VISION TREND S.R.L. | 495 m |
| MIRANA LEMN SRL | 495 m |
| SWEET SORA ATELIER S.R.L. | 495 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 5222 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (66)
Alte firme din Constanţa
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25