HARPOON SRL
CUI 11097619 · J1998009971401
HARPOON SRL are CUI 11097619, nr. de înregistrare J1998009971401, înmatriculată pe 05.10.1998. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 6, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 1.222.200 lei, profit net 899.885 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,2 mil lei · mediana 124 mii lei | 983% din mediană |
| Profit net | 900 mii lei · mediana 17 mii lei | de 54× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 73.6% · mediana 19.4% | 379% din mediană |
| Cifră pe salariat | 1,2 mil lei · mediana 172 mii lei | 712% din mediană |
Comparat cu 55.927 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.222.200 | 1.197.000 | 1.197.000 | 1.174.320 | 1.174.320 | 1.174.320 | 1.116.000 | 1.104.000 | 1.080.000 | 1.070.000 | 528.206 | 0 | 0 | 1.935 | 21.142 |
| Venituri totale | 1.225.370 | 1.197.018 | 1.197.001 | 1.207.951 | 1.174.320 | 1.175.109 | 1.116.010 | 1.104.004 | 1.081.604 | 1.085.674 | 528.938 | 0 | 0 | 1.935 | 54.730 |
| Cheltuieli totale | 294.236 | 373.675 | 421.280 | 260.043 | 414.663 | 434.051 | 919.501 | 664.706 | 588.240 | 1.002.723 | 117.139 | 172.322 | 113.462 | 1.267.709 | 140.581 |
| Profit / pierdere brută | 931.134 | 823.343 | 775.721 | 947.908 | 759.657 | 741.058 | 196.509 | 439.298 | 493.364 | 82.951 | 411.799 | -172.322 | -113.462 | -1.265.774 | -85.851 |
| Profit / pierdere netă | 899.885 | 717.723 | 661.405 | 915.395 | 724.429 | 706.710 | 163.029 | 406.178 | 460.948 | 69.751 | 399.885 | -172.322 | -114.772 | -1.265.774 | -85.851 |
| Active imobilizate | 5.797.478 | 5.944.504 | 6.092.611 | 6.253.031 | 6.405.556 | 6.561.551 | 5.994.397 | 9.350.142 | 9.468.726 | 8.699.577 | 9.699.716 | 9.799.785 | 9.896.889 | 9.933.147 | 9.647.405 |
| Active circulante | 963.886 | 965.650 | 940.967 | 946.817 | 1.058.688 | 1.241.970 | 1.422.228 | 407.999 | -202.763 | 177.822 | 348.972 | 37.683 | 560.527 | 513.050 | 290.985 |
| Creanțe | 952.435 | 948.808 | 934.673 | 908.254 | 1.050.732 | 1.081.523 | 1.195.764 | 166.979 | -458.437 | 109.214 | 341.007 | 12.414 | 559.644 | 506.919 | 289.462 |
| Casa și conturi la bănci | 11.451 | 16.842 | 6.294 | 38.563 | 7.956 | 160.447 | 226.464 | 241.020 | 255.674 | 68.608 | 7.965 | 25.269 | 883 | 6.131 | 1.523 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 269 | 34.490 | 34.490 | 34.490 | 34.490 | — | 40.202 | 40.202 |
| Datorii | 1.408.885 | 1.235.360 | 3.416.808 | 3.047.483 | 3.052.953 | 2.942.339 | 4.121.667 | 6.549.928 | 8.858.789 | 10.035.173 | 11.276.218 | 11.464.884 | 11.878.019 | 11.792.230 | 9.860.876 |
| Venituri în avans | 2.537.301 | 3.759.501 | 2.419.200 | 3.616.200 | 4.790.520 | 5.964.840 | 5.916.960 | 3.464.640 | 1.104.000 | — | — | — | — | 0 | — |
| Capitaluri proprii | 2.815.178 | 1.915.293 | 1.197.570 | 536.165 | -379.229 | -1.103.658 | -2.622.002 | -256.158 | -662.336 | -1.123.284 | -1.193.040 | -1.592.926 | -1.420.603 | -1.305.831 | 117.716 |
| Capital subscris vărsat | 18.260 | 18.260 | 18.260 | 18.260 | 18.260 | 18.260 | 18.260 | 18.260 | 18.260 | 18.260 | 18.260 | 18.260 | 18.260 | 18.260 | 18.260 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 11.03.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | HARPOON SRL |
| Nr. reg. com. | J1998009971401 |
| EUID | ROONRC.J1998009971401 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1998-10-05 |
| Sediu social | Bld. Iuliu Maniu, 448-450, Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, BLD IULIU MANIU, NR.448-450 |
| Telefon | 0213167062 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| DIA MEDICAL PORT SRL | aceeași clădire |
| DULCIURI DUBAI S.R.L. | 26 m |
| VIRTUAL META INVEST S.R.L. | 26 m |
| FRESH AMALEX SRL inactiv | 47 m |
| ADRIANSEN PRODIMPEX SRL inactiv | 51 m |
| AUTO MEPART SRL inactiv | 51 m |
| AUTO UTIL TOTAL SRL | 51 m |
| IRCOST SERVICE SRL | 51 m |
| ALICENIC CONSTRUCT S.R.L. inactiv | 68 m |
| NEW ERA AUTO SERVICE SRL | 68 m |
| AYDOGDU BUSINESS S.R.L. | 73 m |
| BELLA LUNA S.R.L. | 73 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6820 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (15)
Alte firme din Bucureşti
| 19 | BUCUR OBOR SA |
| 94 | COMPIL PIPERA SA |
| 116 | CONECT BUSINESS PARK SA |
| 124 | JECO TRADING SA |
| 132 | DIASFIN SA |
| 167 | CI-CO SA |
| 302 | UNISEM SA |
| 337 | METALOGLOBUS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25