PROARGO S.R.L.
CUI 11213055 · J30/531/1998
PROARGO S.R.L. are CUI 11213055, nr. de înregistrare J30/531/1998, înmatriculată pe 20.11.1998. Sediul social e în Municipiul Satu Mare, jud. Satu Mare. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4619. În 2025: cifră de afaceri 178.424 lei, profit net 38.645 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 178 mii lei · mediana 199 mii lei | 90% din mediană |
| Profit net | 39 mii lei · mediana 3 mii lei | de 14× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 21.7% · mediana 1.6% | de 14× mediana |
| Cifră pe salariat | 178 mii lei · mediana 224 mii lei | 80% din mediană |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 178.424 | 237.685 | 339.021 | 358.088 | 364.024 | 275.251 | 268.012 | 180.271 | 199.794 | 173.128 | 158.916 | 144.447 | 158.553 | 170.753 | 160.960 |
| Venituri totale | 178.487 | 237.685 | 339.021 | 358.088 | 364.024 | 275.251 | 268.433 | 180.271 | 199.794 | 173.131 | 158.937 | 144.462 | 159.626 | 172.764 | 160.968 |
| Cheltuieli totale | 138.094 | 234.432 | 193.835 | 191.823 | 187.577 | 151.491 | 182.478 | 139.043 | 143.703 | 134.188 | 142.618 | 123.205 | 150.850 | 105.875 | 124.700 |
| Profit / pierdere brută | 40.393 | 3.253 | 145.186 | 166.265 | 176.447 | 123.760 | 85.955 | 41.228 | 56.091 | 38.943 | 16.319 | 21.257 | 8.776 | 66.889 | 36.268 |
| Profit / pierdere netă | 38.645 | 1.161 | 142.350 | 162.756 | 172.837 | 121.320 | 83.271 | 39.426 | 54.092 | 37.211 | 11.550 | 16.923 | 3.987 | 62.977 | 31.439 |
| Active imobilizate | 12.869 | 13.926 | 15.606 | 12.698 | 15.833 | 23.021 | 32.574 | 50.286 | 23.185 | 38.972 | 56.241 | 89.449 | 47.605 | 97.605 | 107.857 |
| Active circulante | 201.109 | 212.120 | 235.297 | 394.749 | 201.705 | 284.413 | 151.923 | 221.196 | 205.856 | 226.823 | 225.253 | 179.715 | 248.302 | 201.598 | 81.906 |
| Stocuri | — | — | 53.232 | 53.232 | 53.232 | 53.232 | 53.232 | 59.173 | 59.173 | 59.173 | 59.173 | 59.173 | 59.173 | 59.173 | 4.590 |
| Creanțe | 156.276 | 164.048 | 106.776 | 207.492 | 85.708 | 187.308 | 43.411 | 58.955 | 59.551 | 50.690 | 56.741 | 64.607 | 83.810 | 94.182 | 19.807 |
| Casa și conturi la bănci | 44.833 | 48.072 | 75.289 | 134.025 | 62.765 | 43.873 | 55.280 | 103.068 | 87.132 | 116.960 | 109.339 | 55.935 | 105.319 | 48.243 | 57.509 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 324 | 324 | 324 | 324 | 1.968 | 1.968 | 4.834 | 4.834 |
| Datorii | 173.985 | 55.698 | 81.716 | 243.769 | 42.932 | 29.665 | 28.048 | 198.627 | 172.455 | 227.860 | 25.517 | 26.381 | 70.047 | 80.196 | 33.732 |
| Capitaluri proprii | 39.993 | 170.348 | 169.187 | 163.678 | 174.606 | 277.769 | 156.449 | 73.179 | 56.910 | 38.259 | 256.301 | 244.751 | 227.828 | 223.841 | 160.865 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 24.11.1998 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare |
| CAEN principal | 4619 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PROARGO SRL |
| Nr. reg. com. | J30/531/1998 |
| EUID | ROONRC.J30/531/1998 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1998-11-20 |
| Sediu social | Bld. Cloşca, 70, Mun. Satu Mare, SATU MARE |
| Domiciliu fiscal | JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, BLD. CLOŞCA, NR.70 |
| Telefon | 0744906626 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| HOSTEL BELVEDERE SM SRL | 58 m |
| TUR GRANIT COM SRL | 58 m |
| TUR SOMEŞ CONSTRUCT SRL | 58 m |
| GATI NORBERT SRL | 61 m |
| TECMAR SRL | 61 m |
| TERMO FLEX AM SRL | 61 m |
| PREMIERE SRL inactiv | 74 m |
| ALINA & EMILY S.R.L. | 93 m |
| BUILD SAFE 2021 S.R.L. inactiv | 93 m |
| IASMIDAR DUO S.R.L. | 93 m |
| PETRA SRL | 93 m |
| BACKEREI FASTUS S.R.L. | 94 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4619 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (8)
Alte firme din Satu Mare
| 2388406 | ROSMIN SRL |
| 3193089 | CRONOS IMPEX SRL |
| 9036261 | PALLAS IMPEX SRL |
| 10772415 | SPRINT IMPEX SRL |
| 15385304 | SPIDER IMPEX SRL |
| 15886747 | MICROPLEX SRL |
| 16174755 | ALOE DOINA SRL |
| 16560772 | MOISA IMPEX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08