HENING SRL
CUI 1128130 · J08/1652/1992
HENING SRL are CUI 1128130, nr. de înregistrare J08/1652/1992, înmatriculată pe 26.05.1992. Sediul social e în Loc. Predeal, Oraş Predeal, jud. Braşov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5211. În 2025: cifră de afaceri 29.527 lei, pierdere netă 3.603 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 30 mii lei · mediana 199 mii lei | 15% din mediană |
| Profit net | -4 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -12.2% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 270.677 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 29.527 | 38.430 | 23.764 | 23.722 | 21.672 | 29.969 | 27.016 | 22.367 | 24.453 | 21.754 | 217.517 | 302.279 | 379.889 | 575.360 | 483.067 |
| Venituri totale | 37.068 | 39.179 | 23.764 | 23.722 | 21.672 | 29.969 | 27.016 | 27.591 | 191.403 | 21.826 | 467.566 | 302.301 | 379.890 | 575.361 | 483.096 |
| Cheltuieli totale | 40.671 | 96.507 | 36.210 | 38.725 | 28.375 | 29.392 | 41.249 | 47.958 | 179.428 | 29.787 | 478.059 | 305.182 | 380.262 | 563.835 | 478.687 |
| Profit / pierdere brută | -3.603 | -57.328 | -12.446 | -15.003 | -6.703 | 577 | -14.233 | -20.367 | 11.975 | -7.961 | -10.493 | -2.881 | -372 | 11.526 | 4.409 |
| Profit / pierdere netă | -3.603 | -57.328 | -12.446 | -15.715 | -7.353 | -269 | -14.618 | -20.643 | 9.580 | -8.223 | -11.741 | -2.881 | -372 | 9.659 | 3.703 |
| Active imobilizate | 107.785 | 108.318 | 142.805 | 145.808 | 148.810 | 151.812 | 154.814 | 157.816 | 160.818 | 163.821 | 169.241 | 179.883 | 213.211 | 259.263 | 283.002 |
| Active circulante | 463.796 | 447.867 | 475.800 | 485.102 | 498.207 | 502.729 | 498.845 | 503.130 | 509.762 | 565.068 | 714.377 | 964.496 | 1.050.416 | 1.010.542 | 891.160 |
| Stocuri | — | — | 2.307 | 2.256 | 2.307 | 2.307 | 2.307 | 2.307 | 2.307 | 2.307 | 2.485 | 128.336 | 193.344 | 187.576 | 172.844 |
| Creanțe | 86.149 | 78.329 | 37.658 | 34.817 | 34.817 | 34.817 | 33.907 | 31.115 | 33.477 | 267.873 | 583.368 | 723.280 | 828.427 | 814.198 | 707.110 |
| Casa și conturi la bănci | 377.647 | 369.538 | 435.835 | 448.029 | 461.083 | 465.605 | 462.631 | 469.708 | 473.978 | 294.888 | 128.524 | 112.880 | 28.645 | 8.768 | 11.206 |
| Datorii | 667.217 | 648.218 | 653.310 | 653.169 | 653.561 | 653.733 | 652.581 | 645.250 | 634.242 | 702.392 | 848.898 | 1.087.918 | 1.214.284 | 1.220.090 | 1.138.120 |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 10.000 | — | — | 0 |
| Capitaluri proprii | -95.636 | -92.033 | -34.705 | -22.259 | -6.544 | 808 | 1.078 | 15.696 | 36.338 | 26.497 | 34.720 | 46.461 | 49.343 | 49.715 | 36.042 |
| Capital subscris vărsat | 310 | 310 | 310 | 310 | 310 | 310 | 310 | 310 | 310 | 310 | 310 | 310 | 310 | 310 | 310 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 26.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 5211 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | HENING SRL |
| Nr. reg. com. | J08/1652/1992 |
| EUID | ROONRC.J08/1652/1992 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-05-26 |
| Sediu social | Bld. Mihail Săulescu, 72, Orş. Predeal, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, ORŞ. PREDEAL, BLD. MIHAIL SĂULESCU, NR.72 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CARPE DIEM PREDEAL S.R.L. | 69 m |
| IARINIS INTERNATIONAL SRL inactiv | 69 m |
| ICHIMAS&CO S.R.L. | 69 m |
| RARIPAN INTERNATIONAL SRL inactiv | 69 m |
| EXTREM SOVTEN SRL inactiv | 71 m |
| IALOMICIOARA SRL | 72 m |
| SORIN GREEN EDEN S.R.L. inactiv | 72 m |
| EMI SRL | 104 m |
| RAF AUTORENT S.R.L. | 104 m |
| MINI RAMSES SRL inactiv | 125 m |
| AGDESIGN PRO SRL inactiv | 144 m |
| DOBRICĂ AUTOMOBILE S.R.L. | 144 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4632 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Braşov
| 1091937 | CEZAREL SRL |
| 1096276 | SOHODOL SRL |
| 1100792 | ELITE SRL |
| 1102467 | MINI-MAG SRL |
| 1103241 | RINORIN IMPEX SRL |
| 1104735 | MICUCOM SRL |
| 1106256 | CORIMEX SRL |
| 1108842 | TRINEL SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25