ABDENT S.R.L.
CUI 11484119 · J29/131/1999
ABDENT S.R.L. are CUI 11484119, nr. de înregistrare J29/131/1999, înmatriculată pe 18.02.1999. Sediul social e în Municipiul Ploieşti, jud. Prahova. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 8623. În 2025: cifră de afaceri 108.703 lei, profit net 14.912 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 109 mii lei · mediana 220 mii lei | 49% din mediană |
| Profit net | 15 mii lei · mediana 40 mii lei | 37% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 13.7% · mediana 22.2% | 62% din mediană |
| Cifră pe salariat | 109 mii lei · mediana 202 mii lei | 54% din mediană |
Comparat cu 38.018 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 108.703 | 97.150 | 123.400 | 81.760 | 88.360 | 48.051 | 41.200 | 36.480 | 26.980 | 27.120 | 18.230 | 13.500 | 12.170 | 17.940 | 19.430 |
| Venituri totale | 108.813 | 97.256 | 123.400 | 81.761 | 88.360 | 48.051 | 41.200 | 36.480 | 27.230 | 27.120 | 18.230 | 13.518 | 12.189 | 18.221 | 19.448 |
| Cheltuieli totale | 90.799 | 140.563 | 73.054 | 61.340 | 57.360 | 29.512 | 19.250 | 40.831 | 19.280 | 24.480 | 11.846 | 10.119 | 12.912 | 15.353 | 16.702 |
| Profit / pierdere brută | 18.014 | -43.307 | 50.346 | 20.421 | 31.000 | 18.539 | 21.950 | -4.351 | 7.950 | 2.640 | 6.384 | 3.399 | -723 | 2.868 | 2.746 |
| Profit / pierdere netă | 14.912 | -46.078 | 49.181 | 19.644 | 30.293 | 17.760 | 20.737 | -5.445 | 7.133 | 1.826 | 5.837 | 2.993 | -1.077 | 2.409 | 2.746 |
| Active imobilizate | 19.295 | 20.150 | 23.556 | 11.734 | 19.868 | 28.002 | 25.617 | 32.583 | 39.548 | 46.513 | 53.566 | 428 | 1.774 | 4.199 | 10.327 |
| Active circulante | 19.621 | 6.950 | 54.945 | 33.797 | 6.161 | 8.364 | 352 | 29.210 | 16.396 | 2.277 | 612 | 1.074 | 735 | 441 | 1.262 |
| Stocuri | 1.772 | — | 625 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 251 | 251 | 5.252 | 251 | 157 | 105 | 105 | 105 | 563 | 113 | 113 | 117 | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 17.598 | 6.699 | 49.068 | 33.546 | 6.004 | 8.259 | 247 | 29.105 | 15.833 | 2.164 | 499 | 957 | 735 | 441 | 1.262 |
| Datorii | 7.029 | 10.126 | 10.014 | 2.753 | 2.895 | 43.526 | 50.888 | 107.449 | 96.155 | 96.134 | 103.348 | 56.509 | 60.509 | 61.563 | 70.920 |
| Capitaluri proprii | 31.887 | 16.974 | 68.487 | 42.778 | 23.134 | -7.160 | -24.919 | -45.656 | -40.211 | -47.344 | -49.170 | -55.007 | -58.000 | -56.923 | -59.331 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | — | 0 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Sun Feb 01 2026 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 24.02.1999 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova |
| CAEN principal | 8623 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ABDENT SRL |
| Nr. reg. com. | J29/131/1999 |
| EUID | ROONRC.J29/131/1999 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1999-02-18 |
| Sediu social | Bld. Bucureşti, 8, Mun. Ploieşti, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, BLD. BUCUREŞTI, NR.8, BL.5.B, SC.A, AP.1 |
| Telefon | 0722491131 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AABROM ENGINEERING & CONSULTING SRL inactiv | aceeași clădire |
| ALMIX COM SRL inactiv | aceeași clădire |
| AMMON INVEST SRL inactiv | aceeași clădire |
| DASIMAL PROCONSTRUCT SRL inactiv | aceeași clădire |
| ECHIPA HORSE SRL | aceeași clădire |
| GANIMAR COM SRL | aceeași clădire |
| IONARI TRADING SRL | aceeași clădire |
| LARY GREEN TRANS S.R.L. | aceeași clădire |
| MADCO AUTO SERVICE S.R.L. | aceeași clădire |
| NINE LEVEN 95 IMOB S.R.L. | aceeași clădire |
| O MIE DE CUVINTE SRL | aceeași clădire |
| PRISMA G SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8623 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (14)
Sunt 14 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Prahova
| 1323476 | CABI DENT SRL |
| 1330414 | ORTODENT SRL |
| 1331274 | IVCODENT SRL |
| 1344517 | MIHAELA NIŢU DENT SRL |
| 1345482 | DENTOVAL SRL |
| 1346860 | CHARMDENTAL ENACHESCU SNC |
| 1349590 | MICROPOLICLINICA SRL |
| 1353167 | ANCATIB SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25