M.D.CONSTRUCT SERVCOM SRL
CUI 11586992 · J1999000100115
M.D.CONSTRUCT SERVCOM SRL are CUI 11586992, nr. de înregistrare J1999000100115, înmatriculată pe 19.03.1999. Sediul social e în Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, jud. Caraş-Severin. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 5590. În 2025: cifră de afaceri 114.215 lei, profit net 11.003 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 114 mii lei · mediana 166 mii lei | 69% din mediană |
| Profit net | 11 mii lei · mediana 1 mii lei | 848% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 9.6% · mediana 1% | 960% din mediană |
| Cifră pe salariat | 114 mii lei · mediana 131 mii lei | 87% din mediană |
Comparat cu 55.590 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 114.215 | 100.343 | 84.221 | 101.010 | 104.611 | 108.381 | 128.946 | 74.852 | 59.003 | 77.514 | 58.123 | 42.530 | 53.900 | 69.084 | 77.289 |
| Venituri totale | 114.215 | 100.343 | 84.233 | 101.010 | 104.611 | 110.231 | 128.946 | 74.852 | 59.003 | 77.514 | 58.123 | 42.530 | 53.908 | 69.084 | 77.323 |
| Cheltuieli totale | 100.027 | 85.549 | 70.455 | 91.081 | 83.078 | 63.694 | 88.710 | 60.630 | 55.412 | 33.393 | 51.458 | 23.199 | 29.675 | 65.849 | 70.009 |
| Profit / pierdere brută | 14.188 | 14.794 | 13.778 | 9.929 | 21.533 | 46.537 | 40.236 | 14.222 | 3.591 | 44.121 | 6.665 | 19.331 | 24.233 | 3.235 | 7.314 |
| Profit / pierdere netă | 11.003 | 11.784 | 12.546 | 8.845 | 21.339 | 45.672 | 38.946 | 13.380 | 2.896 | 42.571 | 4.922 | 18.055 | 22.616 | 2.717 | 5.912 |
| Active imobilizate | 327.312 | 337.155 | 321.855 | 307.242 | 280.949 | 264.587 | 243.196 | 243.196 | 243.196 | 242.056 | 242.056 | 242.056 | 242.056 | 242.056 | 260.189 |
| Active circulante | 43.746 | 25.240 | 20.220 | 18.078 | 40.128 | 28.855 | 74.520 | 18.587 | 4.730 | 3.149 | 8 | -2.233 | -23.546 | -28.178 | -22.635 |
| Stocuri | 4.400 | — | — | — | — | — | — | — | — | 3 | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 2.213 | — | 40 | — | — | 1.051 | — | — | — | — | — | — | — | 1.518 | 10.172 |
| Casa și conturi la bănci | 37.133 | 25.240 | 20.180 | 18.078 | 40.128 | 27.804 | 74.520 | 18.587 | 4.730 | 3.146 | 8 | -2.233 | -23.546 | -29.696 | -32.807 |
| Datorii | 28.092 | 30.432 | 21.896 | 17.687 | 22.289 | 15.993 | 22.938 | 5.951 | 5.474 | 5.649 | 45.078 | 47.760 | 44.502 | 62.486 | 88.880 |
| Capitaluri proprii | 342.966 | 331.963 | 320.179 | 307.633 | 298.788 | 277.449 | 294.778 | 255.832 | 242.452 | 239.556 | 196.986 | 192.063 | 174.008 | 151.392 | 148.674 |
| Capital subscris vărsat | 70.500 | 70.500 | 70.500 | 70.500 | 70.500 | 70.500 | 70.500 | 70.500 | 70.500 | 70.500 | 70.500 | 70.500 | 70.500 | 70.500 | 70.500 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Wed Jun 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 24.03.1999 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Băile Herculane |
| CAEN principal | 5590 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | M.D.CONSTRUCT SERVCOM SRL |
| Nr. reg. com. | J1999000100115 |
| EUID | ROONRC.J1999000100115 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1999-03-19 |
| Sediu social | Str. Castanilor, 25A, Orş. Băile Herculane, CARAŞ-SEVERIN |
| Domiciliu fiscal | JUD. CARAŞ-SEVERIN, ORŞ. BĂILE HERCULANE, STR. CASTANILOR, NR.25A |
| Telefon | 0255560925 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACVATERM SA inactiv | aceeași clădire |
| ALL BEST TRANZIT S.R.L. | aceeași clădire |
| ANDSARA VACANCY SRL | aceeași clădire |
| AYA PERVULESCU PRACTIC S.R.L. | aceeași clădire |
| BLACK FISH SWEET S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| BUTAR VEGA TRADE SRL | aceeași clădire |
| BĂILE VENERA SRL | aceeași clădire |
| CEM GRUND ANDRADA S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CEZ - OVI S.R.L. | aceeași clădire |
| COCA SRL | aceeași clădire |
| COMET SRL inactiv | aceeași clădire |
| COMPLEX STOICAN S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 5520 | 2015 – 2025 |
| 4120 | 2011 – 2014 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (16)
Alte firme din Caraş-Severin
| 1052628 | MOTEL-CAMPING SILVIA SRL |
| 4395973 | SIPETROCOM SRL |
| 6665046 | PARODENT SRL |
| 8681188 | US-AUTOSUN SRL |
| 14708326 | SAFRANE SRL |
| 15372231 | EL PLAZZA SRL |
| 15463810 | C&R CARA-CONSTRUCT SRL |
| 17619738 | MANEA COMTRANS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-31 · ONRC: 2026-11-08