LAVINIA TIMEX S.R.L.
CUI 1197858 · J26/1405/1991
LAVINIA TIMEX S.R.L. are CUI 1197858, nr. de înregistrare J26/1405/1991, înmatriculată pe 24.09.1991. Sediul social e în Municipiul Târgu Mureş, jud. Mureş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4939. În 2025: cifră de afaceri 1.800 lei, pierdere netă 34.036 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2 mii lei · mediana 158 mii lei | 1% din mediană |
| Profit net | -34 mii lei · mediana 5 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -1890.9% · mediana 3.2% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 94.321 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.800 | 2.700 | 3.600 | 3.600 | — | 11.101 | 45.614 | 44.659 | 27.993 | 16.161 | 45.579 | 20.087 | 21.557 | 22.449 | 25.510 |
| Venituri totale | 2.240 | 2.700 | 3.600 | 3.618 | 0 | 12.441 | 45.614 | 56.225 | 31.262 | 16.161 | 50.095 | 20.087 | 21.557 | 22.450 | 29.535 |
| Cheltuieli totale | 36.276 | 10.782 | 9.555 | 5.130 | 5.794 | 22.827 | 24.711 | 43.662 | 16.287 | 25.094 | 27.498 | 50.645 | 44.485 | 24.782 | 26.081 |
| Profit / pierdere brută | -34.036 | -8.082 | -5.955 | -1.512 | -5.794 | -10.386 | 20.903 | 12.563 | 14.975 | -8.933 | 22.597 | -30.558 | -22.928 | -2.332 | 3.454 |
| Profit / pierdere netă | -34.036 | -8.082 | -5.955 | -1.621 | -5.794 | -10.756 | 19.534 | 10.876 | 14.037 | -9.417 | 21.094 | -31.161 | -23.526 | -2.332 | 3.454 |
| Active imobilizate | 160.983 | 195.060 | 91.860 | 91.860 | 91.860 | 91.860 | 98.023 | 106.241 | 117.188 | 125.751 | 135.794 | 145.927 | 155.868 | 165.809 | 172.259 |
| Active circulante | 348.247 | 342.638 | 452.496 | 30.909 | 33.685 | 36.691 | 39.629 | 16.579 | 17.903 | 6.512 | 6.958 | 7.021 | 7.791 | 7.960 | 24.112 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 324 | 324 |
| Creanțe | 325.359 | 338.393 | 271.049 | 30.969 | 31.194 | 24.894 | 39.081 | 13.302 | 17.597 | 6.479 | 6.675 | 6.935 | 7.399 | 7.404 | 21.709 |
| Casa și conturi la bănci | 22.888 | 4.245 | 181.447 | -60 | 2.491 | 11.797 | 548 | 3.277 | 306 | 33 | 283 | 86 | 392 | 232 | 2.079 |
| Cheltuieli în avans | 361 | 1.639 | — | — | — | — | — | — | 137 | 671 | 792 | 4.882 | 4.787 | 6.814 | 6.152 |
| Datorii | 44.487 | 40.198 | 37.135 | 106.593 | 35.960 | 33.172 | 31.517 | 36.219 | 59.503 | 71.246 | 72.439 | 74.009 | 53.464 | 42.075 | 69.007 |
| Venituri în avans | 497.000 | 497.000 | 497.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | 33.809 | 33.809 | 33.809 | 29.465 |
| Capitaluri proprii | -31.896 | 2.139 | 10.221 | 16.176 | 89.585 | 95.379 | 106.135 | 86.601 | 75.725 | 61.688 | 71.105 | 50.012 | 81.173 | 104.699 | 104.051 |
| Capital subscris vărsat | 10.970 | 10.970 | 10.970 | 10.970 | 10.970 | 10.970 | 10.970 | 10.970 | 10.970 | 10.970 | 10.970 | 10.970 | 10.970 | 10.970 | 10.970 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş |
| CAEN principal | 4939 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | LAVINIA TIMEX SRL |
| Nr. reg. com. | J26/1405/1991 |
| EUID | ROONRC.J26/1405/1991 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-09-24 |
| Sediu social | B-dul 1 DECEMBRIE 1918, 213, Mun. Târgu Mureş, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, B-DUL 1 DECEMBRIE 1918, NR.213, AP.1 |
| Telefon | 0265256513 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BARNES SRL | aceeași clădire |
| BRUNO BUTTONI SRL | aceeași clădire |
| GREEN SERVICES SRL inactiv | aceeași clădire |
| H&H FINANCIAL SRL | aceeași clădire |
| NICOMEXIM SRL | aceeași clădire |
| PROCAF SERV COM SRL | aceeași clădire |
| PS WELL BUILDING S.R.L. | aceeași clădire |
| WORLD CENTER SRL | aceeași clădire |
| ACNOLOGIA ELIXIR S.R.L. inactiv | 33 m |
| AITHANA PROD SRL inactiv | 33 m |
| COM FANA F & M SRL | 33 m |
| DARMĂDĂ ANGI TRANS SRL | 33 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4939 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (13)
Sunt 13 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Mureş
| 1196437 | CAROLCO SRL |
| 1204246 | TRANSERVICE KP SRL |
| 1220730 | TRANSPORT CALATORI SA |
| 1278391 | IMKATRANS SRL |
| 3101352 | TALSTARCOM SRL |
| 3562321 | NIRAJ PRODCOM SRL |
| 3800725 | ESTHER TRANS SRL |
| 6270518 | EURO BUS PLUS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08