CYCLOPS SRL
CUI 1199638 · J26/1157/1992
CYCLOPS SRL are CUI 1199638, nr. de înregistrare J26/1157/1992, înmatriculată pe 15.04.1992. Sediul social e în Municipiul Târgu Mureş, jud. Mureş. Este neplătitoare de TVA, INACTIVĂ fiscal. Activitatea principală: CAEN 8690. În 2025: cifră de afaceri 8.400 lei, profit net 3.795 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 8 mii lei · mediana 105 mii lei | 8% din mediană |
| Profit net | 4 mii lei · mediana 7 mii lei | 56% din mediană |
| Marjă netă | 45.2% · mediana 10.2% | 443% din mediană |
Comparat cu 19.637 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 8.400 | 12.300 | 11.850 | 32.565 | 48.050 | 2.230 | 5.372 | 4.005 | 4.275 | 5.827 | 4.934 | 5.451 | 5.840 | 3.631 | 4.782 |
| Venituri totale | 8.400 | 12.300 | 11.850 | 32.565 | 48.050 | 2.230 | 5.372 | 4.005 | 4.275 | 5.827 | 4.934 | 5.451 | 5.840 | 3.631 | 4.782 |
| Cheltuieli totale | 3.984 | 9.610 | 5.658 | 4.408 | 4.461 | 2.981 | 3.617 | 3.088 | 2.655 | 5.856 | 12.495 | 11.549 | 12.586 | 8.612 | 12.435 |
| Profit / pierdere brută | 4.416 | 2.690 | 6.192 | 28.157 | 43.589 | -751 | 1.755 | 917 | 1.620 | -29 | -7.561 | -6.098 | -6.746 | -4.981 | -7.653 |
| Profit / pierdere netă | 3.795 | 2.325 | 5.350 | 27.200 | 42.147 | -818 | 1.593 | 797 | 1.492 | -204 | -7.709 | -6.253 | -6.919 | -4.981 | -7.653 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 2.342 | 9.500 | 18.212 | 26.924 | 29.621 |
| Active circulante | 26.431 | 23.030 | 20.536 | 13.815 | 4.325 | 396 | 732 | 1.631 | 10 | 1.445 | 2.021 | 1.498 | 767 | 6 | 478 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | 218 | — | 436 | — | — | — | 1.068 | — | — | — |
| Creanțe | — | 246 | 226 | — | — | — | — | 29 | 10 | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 26.431 | 22.784 | 20.310 | 13.815 | 4.325 | 178 | 732 | 1.166 | — | 1.445 | 2.021 | 430 | 767 | 6 | 478 |
| Datorii | 1.254 | 1.649 | 1.480 | 109 | 17.819 | 56.037 | 55.555 | 58.047 | 57.223 | 60.150 | 62.863 | 61.790 | 63.518 | 64.549 | 62.738 |
| Capitaluri proprii | 25.177 | 21.381 | 19.056 | 13.706 | -13.494 | -55.641 | -54.823 | -56.416 | -57.213 | -58.705 | -58.500 | -50.792 | -44.539 | -37.619 | -32.639 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | INACTIV |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | SUSPENDARE ACTIVITATE din data 18.06.2026 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş |
| CAEN principal | 8690 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | CYCLOPS SRL |
| Nr. reg. com. | J26/1157/1992 |
| EUID | ROONRC.J26/1157/1992 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-04-15 |
| Sediu social | Str. Rozelor, 2, Mun. Târgu Mureş, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. ROZELOR, NR.2 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| TRANSERVICE KP SRL | 35 m |
| UNICUM OR SRL | 38 m |
| CAFE GUSTO EXPERT S.R.L. inactiv | 39 m |
| JANSSEN & CO SRL inactiv | 39 m |
| SEVEN LEX S.R.L. | 39 m |
| IMMO CONSULTING SRL inactiv | 41 m |
| NUTRICARE ANTI-AGING S.R.L. | 41 m |
| ROZA LEGUME S.R.L. inactiv | 41 m |
| ITFORMED SRL | 44 m |
| RCS TRUCK PARTS S.R.L. inactiv | 55 m |
| ROȘCA ALEX TECH SOLUTIONS S.R.L. | 55 m |
| BENEDICTO-MAT SRL | 63 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 8699 | 2025 |
| 8690 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Mureş
| 8587785 | LABORDENT SRL |
| 14052450 | FITOMED GERANIUM SRL |
| 15888241 | ULTRATEST SRL |
| 18927167 | MORPHOMED SRL |
| 20078624 | KISDONC SRL |
| 20552786 | OPTIZAN SRL |
| 20950749 | OPTOMETRIE SRL |
| 21050230 | DELTA LAB SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25