MEDCOM SRL
CUI 1212010 · J26/2190/1992
MEDCOM SRL are CUI 1212010, nr. de înregistrare J26/2190/1992, înmatriculată pe 13.07.1992. Sediul social e în Sat Rîciu, Comuna Rîciu, jud. Mureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4774. În 2017: cifră de afaceri 138.163 lei, profit net 104.616 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Profit net | -2 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | — | — | — | — | — | 138.163 | 2.000 | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Venituri totale | 0 | 0 | 0 | 0 | 97 | 752 | 1.735 | 2 | 141.160 | 2.296 | 2.174 | 1.286 | 95 | 624 | 416 |
| Cheltuieli totale | 1.758 | 2.342 | 2.257 | 2.186 | 12.260 | 32.333 | 33.732 | 27.954 | 35.135 | 18.356 | 420 | 526 | 692 | 661 | 2.411 |
| Profit / pierdere brută | -1.758 | -2.342 | -2.257 | -2.186 | -12.163 | -31.581 | -31.997 | -27.952 | 106.025 | -16.060 | 1.754 | 760 | -597 | -37 | -1.995 |
| Profit / pierdere netă | -1.758 | -2.342 | -2.257 | -2.186 | -12.164 | -31.601 | -32.009 | -27.952 | 104.616 | -16.100 | 1.689 | 725 | -600 | -37 | -1.995 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | 556 | 1.889 | 3.222 | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 663 | 922 | 3.264 | 5.521 | 7.707 | 24.273 | 55.311 | 85.079 | 111.416 | 9.803 | 21.130 | 19.111 | 18.051 | 18.399 | 18.436 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 9.657 | 9.658 | 9.658 | 9.658 | 9.658 | 9.658 |
| Casa și conturi la bănci | 663 | 922 | 3.264 | 5.521 | 7.707 | 24.273 | 55.311 | 85.079 | 111.416 | 146 | 11.472 | 9.453 | 8.393 | 8.741 | 8.778 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 57 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 26.254 | 24.754 | 24.754 | 24.754 | 24.754 | 29.156 | 29.150 | 28.241 | 27.960 | 27.798 | 23.067 | 22.737 | 22.402 | 22.149 | 22.149 |
| Capitaluri proprii | -25.591 | -23.832 | -21.490 | -19.233 | -17.047 | -4.883 | 26.717 | 58.727 | 86.678 | -17.938 | -1.937 | -3.626 | -4.351 | -3.750 | -3.713 |
| Capital subscris vărsat | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | 0 | 0 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş |
| CAEN principal | 4774 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MEDCOM SRL |
| Nr. reg. com. | J26/2190/1992 |
| EUID | ROONRC.J26/2190/1992 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-07-13 |
| Sediu social | Str. Gheorghe Şincai, 30, Sat Râciu Com. Râciu, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, SAT VOINICENI COM. CEUAŞU DE CÂMPIE, VOINICENI, NR.127 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4774 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Mureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25