TEHNO DENT SRL
CUI 1224669 · J1991000865261
TEHNO DENT SRL are CUI 1224669, nr. de înregistrare J1991000865261, înmatriculată pe 12.07.1991. Sediul social e în Municipiul Sighişoara, jud. Mureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 3250. În 2025: cifră de afaceri 230.820 lei, profit net 61.924 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 231 mii lei · mediana 254 mii lei | 91% din mediană |
| Profit net | 62 mii lei · mediana 7 mii lei | 827% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 26.8% · mediana 3% | 893% din mediană |
| Cifră pe salariat | 231 mii lei · mediana 162 mii lei | 143% din mediană |
Comparat cu 94.194 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 230.820 | 169.118 | 152.103 | 115.905 | 107.025 | 111.280 | 83.945 | 64.375 | 35.300 | 33.320 | 37.310 | 29.840 | 18.410 | 53.770 | 50.040 |
| Venituri totale | 232.781 | 192.818 | 152.103 | 115.905 | 107.025 | 111.280 | 83.945 | 64.375 | 35.300 | 33.320 | 37.310 | 30.065 | 18.410 | 53.931 | 50.122 |
| Cheltuieli totale | 168.718 | 165.631 | 138.677 | 113.116 | 102.645 | 108.139 | 67.498 | 50.958 | 33.381 | 38.174 | 31.046 | 28.573 | 17.362 | 52.898 | 47.832 |
| Profit / pierdere brută | 64.063 | 27.187 | 13.426 | 2.789 | 4.380 | 3.141 | 16.447 | 13.417 | 1.919 | -4.854 | 6.264 | 1.492 | 1.048 | 1.033 | 2.290 |
| Profit / pierdere netă | 61.924 | 25.259 | 11.905 | 1.630 | 3.310 | 2.028 | 15.607 | 12.773 | 1.567 | -5.521 | 5.139 | 590 | 535 | 868 | 1.924 |
| Active imobilizate | 98.008 | 131.414 | 34.914 | 29.595 | 34.798 | 40.000 | 5.203 | 10.210 | 15.217 | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 75.985 | 59.708 | 45.908 | 39.898 | 50.304 | 60.381 | 118.155 | 77.319 | 30.367 | 15.171 | 9.415 | 6.203 | 2.217 | 8.085 | 8.349 |
| Stocuri | 8.929 | 4.093 | 30.036 | 35.130 | 22.082 | 29.660 | 96.996 | 52.416 | 25.375 | 13.978 | 3.965 | 4.052 | 2.051 | 3.157 | 4.703 |
| Creanțe | 3.760 | 6.270 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 63.296 | 49.345 | 15.872 | 4.768 | 28.222 | 30.721 | 21.159 | 24.903 | 4.992 | 1.193 | 5.450 | 2.151 | 166 | 4.928 | 3.646 |
| Datorii | 60.985 | 115.038 | 29.997 | 30.573 | 47.813 | 66.402 | 91.406 | 71.184 | 42.012 | 13.166 | 1.889 | 3.996 | 601 | 7.003 | 8.135 |
| Capitaluri proprii | 113.008 | 76.084 | 50.825 | 38.920 | 37.289 | 33.979 | 31.952 | 16.345 | 3.572 | 2.005 | 7.526 | 2.207 | 1.616 | 1.082 | 214 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.11.1992 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Sighişoara |
| CAEN principal | 3250 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | TEHNO DENT SRL |
| Nr. reg. com. | J1991000865261 |
| EUID | ROONRC.J1991000865261 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-07-12 |
| Sediu social | Str. Câmpului, 22C, Mun. Sighişoara, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. SIGHIŞOARA, STR. CÂMPULUI, NR.22C |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| DAVID FIER FORJAT SIGHISOARA S.R.L. | aceeași clădire |
| DIMA ROBERT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| MIORITA & SILVER SRL inactiv | aceeași clădire |
| ELECTRO SERVICE SRL | 163 m |
| ROSIGTAXI SRL | 170 m |
| BIO PROD SIGHISOARA SRL | 255 m |
| PLOMERO SOMA SIG SRL | 303 m |
| DOLEV GROUP SRL | 327 m |
| PAPA JHONS SRL | 327 m |
| BAKE AND FRESH LRT SRL | 352 m |
| SIGHISOARA MINERALE S.R.L. | 369 m |
| STANTANT SRL | 369 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 3250 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Mureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25