PHOEBUS S.R.L.
CUI 1225672 · J26/723/1991
PHOEBUS S.R.L. are CUI 1225672, nr. de înregistrare J26/723/1991, înmatriculată pe 02.07.1991. Sediul social e în Municipiul Sighişoara, jud. Mureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 1071. În 2025: cifră de afaceri 55.004 lei, profit net 44.544 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 55 mii lei · mediana 254 mii lei | 22% din mediană |
| Profit net | 45 mii lei · mediana 7 mii lei | 595% din mediană |
| Marjă netă | 81% · mediana 3% | de 27× mediana |
Comparat cu 94.194 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 55.004 | 55.159 | 54.408 | 49.726 | 52.322 | 30.401 | 47.792 | 46.919 | 46.015 | 45.392 | 44.844 | 44.849 | 44.680 | 44.923 | 42.754 |
| Venituri totale | 55.250 | 55.159 | 54.408 | 49.726 | 52.322 | 30.401 | 47.792 | 46.919 | 46.015 | 45.392 | 44.844 | 44.849 | 44.680 | 44.923 | 42.754 |
| Cheltuieli totale | 2.468 | 2.798 | 2.673 | 8.028 | 8.123 | 8.045 | 8.510 | 7.925 | 8.376 | 10.805 | 9.283 | 9.177 | 9.259 | 6.648 | 6.829 |
| Profit / pierdere brută | 52.782 | 52.361 | 51.735 | 41.698 | 44.199 | 22.356 | 39.282 | 38.994 | 37.639 | 34.587 | 35.561 | 35.672 | 35.421 | 38.275 | 35.925 |
| Profit / pierdere netă | 44.544 | 44.151 | 43.623 | 40.236 | 42.660 | 21.523 | 37.848 | 37.587 | 36.259 | 33.226 | 34.215 | 34.326 | 33.668 | 32.107 | 30.121 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | 5.730 | 11.460 | 17.190 | 22.920 | 28.650 | 34.380 | 40.110 | 45.840 | 51.570 | 57.300 | 5.635 |
| Active circulante | 47.006 | 46.930 | 46.382 | 47.139 | 49.564 | 28.207 | 50.499 | 44.500 | 43.169 | 42.357 | 66.064 | 60.428 | 54.014 | 48.060 | 42.575 |
| Creanțe | 24.356 | 21.775 | — | 4.133 | — | — | 4.013 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 22.650 | 25.155 | 46.382 | 43.006 | 49.564 | 28.207 | 46.486 | 44.500 | 43.169 | 42.357 | 66.064 | 60.428 | 54.014 | 48.060 | 42.575 |
| Datorii | 1.631 | 1.948 | 1.928 | 342 | 343 | 123 | 360 | 352 | 349 | 2.570 | 2.952 | 2.935 | 2.909 | 4.246 | 4.019 |
| Capitaluri proprii | 45.375 | 44.982 | 44.454 | 46.797 | 54.951 | 39.544 | 67.329 | 67.068 | 71.470 | 74.167 | 103.222 | 103.333 | 102.675 | 101.114 | 44.191 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 02.07.1991 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Sighişoara |
| CAEN principal | 1071 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PHOEBUS SRL |
| Nr. reg. com. | J26/723/1991 |
| EUID | ROONRC.J26/723/1991 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-07-02 |
| Sediu social | Str. HERMANN OBERTH, 24, Mun. Sighişoara, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. SIGHIŞOARA, STR. HERMANN OBERTH, NR.24 |
| Telefon | 0265773902 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BERMAR COMIMPEX SRL | aceeași clădire |
| CRIMOL SRL | aceeași clădire |
| DALPRO INVEST SRL | aceeași clădire |
| DAMIAL SERV SRL | aceeași clădire |
| ELIPA COM SRL inactiv | aceeași clădire |
| ELSIG COMPUTERS SRL | aceeași clădire |
| FARMACIA GENTIANA SRL | aceeași clădire |
| LA SARTORIA IMPORT EXPORT SRL | aceeași clădire |
| MANFRONI SPORT SRL | aceeași clădire |
| MIANA COM IMPEX SRL | aceeași clădire |
| QUEEN BLACK TULIP SRL inactiv | aceeași clădire |
| STARLIGHTS IMPEX SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 1071 | 2015 – 2025 |
| 6820 | 2011 – 2014 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Mureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25