INTERMED SRL
CUI 1227908 · J1992001250261
INTERMED SRL are CUI 1227908, nr. de înregistrare J1992001250261, înmatriculată pe 22.04.1992. Sediul social e în Municipiul Târgu Mureş, jud. Mureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8622. În 2025: cifră de afaceri 1.442.400 lei, profit net 569.801 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,4 mil lei · mediana 220 mii lei | 657% din mediană |
| Profit net | 570 mii lei · mediana 40 mii lei | de 14× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 39.5% · mediana 22.2% | 178% din mediană |
| Cifră pe salariat | 1,4 mil lei · mediana 202 mii lei | 714% din mediană |
Comparat cu 38.039 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.442.400 | 1.273.428 | 1.296.724 | 1.144.419 | 616.509 | 502.743 | 439.937 | 320.173 | 277.628 | 226.647 | 195.645 | 132.515 | 68.570 | 95.875 | 82.770 |
| Venituri totale | 1.467.904 | 1.457.927 | 1.558.216 | 1.146.415 | 622.179 | 502.747 | 546.521 | 459.750 | 277.655 | 268.038 | 197.274 | 170.830 | 68.830 | 95.875 | 82.944 |
| Cheltuieli totale | 730.892 | 568.336 | 451.877 | 287.390 | 235.232 | 148.102 | 280.965 | 201.438 | 200.842 | 155.768 | 123.758 | 149.900 | 97.663 | 108.279 | 74.812 |
| Profit / pierdere brută | 737.012 | 889.591 | 1.106.339 | 859.025 | 386.947 | 354.645 | 265.556 | 258.312 | 76.813 | 112.270 | 73.516 | 20.930 | -28.833 | -12.404 | 8.132 |
| Profit / pierdere netă | 569.801 | 846.727 | 1.089.038 | 831.812 | 368.821 | 340.228 | 249.226 | 244.512 | 68.483 | 104.271 | 67.646 | 15.874 | -30.694 | -12.404 | 5.970 |
| Active imobilizate | 1.005.937 | 997.547 | 408.120 | 98.562 | 196.468 | 448.286 | 524.909 | 363.046 | 150.609 | 246.260 | 149.774 | 237.617 | 110.827 | 162.460 | 124.154 |
| Active circulante | 551.634 | 286.401 | 847.188 | 758.439 | 192.751 | 66.502 | 43.727 | 85.382 | 18.258 | 23.607 | 80.840 | 26.402 | 4.307 | 5.155 | 2.936 |
| Stocuri | 0 | 0 | 10.206 | — | — | 0 | 106 | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 23 |
| Creanțe | 533.989 | 97.039 | 774.693 | 495.217 | 54.705 | 43.250 | 43.250 | 33.250 | 67 | 67 | 1.635 | 1.635 | 1.635 | 4.229 | 427 |
| Casa și conturi la bănci | 17.645 | 189.362 | 62.289 | 263.222 | 138.046 | 23.252 | 371 | 52.132 | 18.191 | 23.540 | 79.205 | 24.767 | 2.672 | 926 | 2.486 |
| Cheltuieli în avans | 26.291 | 23.610 | — | — | — | — | 0 | 2.190 | 981 | 5.049 | 1.778 | 319 | 760 | 3.769 | 539 |
| Datorii | 999.586 | 400.973 | 147.688 | 11.011 | 4.223 | 155.589 | 225.155 | 153.331 | 92.073 | 161.346 | 149.334 | 248.923 | 116.356 | 141.152 | 84.994 |
| Venituri în avans | 5.183 | 50.566 | 6.400 | 1.996 | 3.993 | 9.679 | — | — | — | — | 0 | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 579.093 | 856.019 | 1.101.220 | 843.994 | 381.003 | 349.520 | 343.481 | 297.287 | 77.775 | 113.570 | 83.058 | 15.415 | -462 | 30.232 | 42.635 |
| Capital subscris vărsat | 7.720 | 7.720 | 7.720 | 7.720 | 7.720 | 7.720 | 7.720 | 7.720 | 7.720 | 7.720 | 7.720 | 7.720 | 7.720 | 7.720 | 7.720 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 1 | — | — | 0 | — | — | — | — | 0 | 0 | — | 0 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 16.09.2010 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş |
| CAEN principal | 8622 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | INTERMED SRL |
| Nr. reg. com. | J1992001250261 |
| EUID | ROONRC.J1992001250261 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-04-22 |
| Sediu social | Str. Răsăritului, 10, Mun. Târgu Mureş, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. RĂSĂRITULUI, NR.10 |
| Telefon | 0265779922 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CALMER CONSULTING SRL | 20 m |
| BOROS LETTERING S.R.L. | 76 m |
| DOMUS SRL | 130 m |
| WEBUILD TECHNOLOGIES S.R.L. | 155 m |
| FOR PHARMA SRL | 172 m |
| MEDICARD MEDICAL SRL | 172 m |
| CHIMECOM SRL | 203 m |
| TUSIMBLA SRL inactiv | 203 m |
| EXPERT INFO CONT SRL | 207 m |
| DAVID & PAUL SRL | 226 m |
| DOROBAT XRAY SRL | 227 m |
| DRACAR IMAGING S.R.L. | 227 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 8622 | 2024 – 2025 |
| 8690 | 2011 – 2023 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Mureş
| 1197882 | CABIMED SRL |
| 1264507 | SAN SYILVAN SRL |
| 2529750 | MENS SANA SRL |
| 3102110 | GINE RFF SRL |
| 3389507 | HIPOCRATE 2000 SRL |
| 6525166 | MEDCOMP SRL |
| 6668875 | GALEN SRL |
| 6781938 | CENTRUL MEDICAL TOPMED SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08