HOMA PRAHO S.R.L.
CUI 12289019 · J25/52/2004
HOMA PRAHO S.R.L. are CUI 12289019, nr. de înregistrare J25/52/2004, înmatriculată pe 06.02.2004. Sediul social e în Municipiul Drobeta-Turnu Severin, jud. Mehedinţi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4639. În 2025: cifră de afaceri 13.246 lei, pierdere netă 71.698 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 13 mii lei · mediana 199 mii lei | 7% din mediană |
| Profit net | -72 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -541.3% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 13 mii lei · mediana 224 mii lei | 6% din mediană |
Comparat cu 270.699 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 13.246 | 7.339 | 10.752 | 38.440 | 8.257 | — | — | — | 20.184 | 27.363 | 34.380 | 34.145 | 29.612 | 335.169 | 341.810 |
| Venituri totale | 13.246 | 7.339 | 10.752 | 38.440 | 8.257 | 0 | 0 | 0 | 22.369 | 28.513 | 196.995 | 34.145 | 29.622 | 337.174 | 341.839 |
| Cheltuieli totale | 84.944 | 60.357 | 123.805 | 32.082 | 25.244 | 2.386 | 26.353 | 40.368 | 50.014 | 81.258 | 221.527 | 117.358 | 125.755 | 400.552 | 339.889 |
| Profit / pierdere brută | -71.698 | -53.018 | -113.053 | 6.358 | -16.987 | -2.386 | -26.353 | -40.368 | -27.645 | -52.745 | -24.532 | -83.213 | -96.133 | -63.378 | 1.950 |
| Profit / pierdere netă | -71.698 | -53.018 | -113.053 | 6.098 | -17.070 | -2.386 | -26.353 | -40.368 | -28.316 | -53.601 | -30.442 | -84.237 | -96.133 | -63.378 | 1.950 |
| Active imobilizate | 901.440 | 903.824 | 910.212 | 1.007.400 | 1.007.400 | 1.009.522 | 1.009.522 | 1.009.522 | 1.040.128 | 1.064.539 | 1.119.394 | 1.415.243 | 1.420.351 | 1.420.351 | 1.594.811 |
| Active circulante | 10.803 | 9.273 | 10.220 | 8.418 | 8.882 | 8.535 | 8.151 | 6.252 | 2.873 | 8.673 | 3.629 | 144.571 | 165.595 | 225.607 | 291.798 |
| Stocuri | 1.756 | 1.756 | 1.756 | 1.756 | 1.756 | 1.756 | 1.756 | 1.756 | 1.756 | 6.431 | 1.756 | 1.756 | 20.811 | 34.089 | 33.379 |
| Creanțe | 6.800 | 7.195 | 8.142 | 6.340 | 6.804 | 6.457 | 6.073 | 4.174 | 795 | 1.886 | 1.550 | 141.816 | 143.778 | 188.847 | 254.013 |
| Casa și conturi la bănci | 2.247 | 322 | 322 | 322 | 322 | 322 | 322 | 322 | 322 | 356 | 323 | 999 | 1.006 | 2.671 | 4.406 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 81.743 | 232.283 | 232.283 | 537.595 | 537.595 | 537.595 | 537.595 | 414.115 |
| Datorii | 380.501 | 309.657 | 263.974 | 246.308 | 252.870 | 237.576 | 234.806 | 288.297 | 1.018.842 | 1.020.736 | 1.322.258 | 1.728.607 | 1.670.502 | 1.634.381 | 1.540.790 |
| Capitaluri proprii | 531.742 | 603.440 | 656.458 | 769.510 | 763.412 | 780.481 | 782.867 | 809.220 | 256.442 | 284.759 | 338.360 | 368.802 | 453.039 | 549.172 | 759.934 |
| Capital subscris vărsat | 903.940 | 903.940 | 903.940 | 903.940 | 903.940 | 903.940 | 903.940 | 903.940 | 903.940 | 903.940 | 903.940 | 903.940 | 903.940 | 903.940 | 903.940 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | — | 1 | — | — | — | — | — | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 29 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 06.02.2004 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi |
| CAEN principal | 4639 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | HOMA PRAHO SRL |
| Nr. reg. com. | J25/52/2004 |
| EUID | ROONRC.J25/52/2004 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2004-02-06 |
| Sediu social | Cal. Timişoarei, 173A, Mun. Drobeta-Turnu Severin, MEHEDINŢI |
| Domiciliu fiscal | JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, CAL. TIMIŞOAREI, NR.173A |
| Telefon | 0252323789 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 88 GUARD SECURITY SRL | aceeași clădire |
| 96 GAM SRL-D inactiv | aceeași clădire |
| A & A ANILA SECURITY SRL | aceeași clădire |
| ABC SYSTEMS SRL | aceeași clădire |
| ADE SMART GLOBAL CONS SRL inactiv | aceeași clădire |
| AGRIFRASI SRL | aceeași clădire |
| AISHA-MUKY S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ALISS & ERIC MAG S.R.L. | aceeași clădire |
| ALKRIERIKA DISTRIBUTION S.R.L. | aceeași clădire |
| AMBULANCE STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
| AMDS HOLDING SRL inactiv | aceeași clădire |
| ANE STAR 2017 SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4639 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (11)
Alte firme din Mehedinţi
| 1613550 | MARYLEEN SRL |
| 1621944 | LA SANDU TRANS SRL |
| 4550317 | VANDA COM MIXT SRL |
| 5711543 | LYON SERV SRL |
| 5977147 | AIMA 94 COM SRL |
| 6449247 | CLAID PROD COM SRL |
| 7643445 | MERIDIAN C.C. SRL |
| 11389567 | CHAT C.TIM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-19 · ONRC: 2026-10-25