SFINX COM S.R.L.
CUI 1237626 · J26/1234/1992
SFINX COM S.R.L. are CUI 1237626, nr. de înregistrare J26/1234/1992, înmatriculată pe 21.04.1992. Sediul social e în Municipiul Reghin, jud. Mureş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4532. În 2025: cifră de afaceri 569.840 lei, pierdere netă 26.038 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 570 mii lei · mediana 199 mii lei | 287% din mediană |
| Profit net | -26 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | -4.6% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 190 mii lei · mediana 224 mii lei | 85% din mediană |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 569.840 | 641.743 | 869.316 | 957.100 | 1.025.893 | 884.527 | 963.437 | 1.077.964 | 994.796 | 841.247 | 916.723 | 849.608 | 827.475 | 930.160 | 910.186 |
| Venituri totale | 569.840 | 692.163 | 869.316 | 957.100 | 1.025.893 | 915.552 | 963.437 | 1.077.964 | 994.796 | 841.247 | 916.723 | 866.785 | 827.477 | 930.164 | 910.568 |
| Cheltuieli totale | 583.996 | 654.962 | 913.684 | 915.688 | 942.867 | 840.902 | 928.884 | 950.336 | 918.968 | 853.690 | 897.842 | 847.818 | 847.849 | 988.274 | 911.347 |
| Profit / pierdere brută | -14.156 | 37.201 | -44.368 | 41.412 | 83.026 | 74.650 | 34.553 | 127.628 | 75.828 | -12.443 | 18.881 | 18.967 | -20.372 | -58.110 | -779 |
| Profit / pierdere netă | -26.038 | 19.475 | -53.061 | 32.990 | 72.736 | 67.820 | 24.910 | 116.797 | 66.404 | -12.443 | 17.128 | 18.601 | -20.372 | -58.110 | -1.164 |
| Active imobilizate | 26.802 | 32.673 | 228.316 | 228.316 | 228.316 | 228.316 | 228.317 | 180.263 | 180.263 | 174.242 | 165.447 | 172.881 | 118.437 | 131.654 | 184.001 |
| Active circulante | 983.794 | 1.025.295 | 1.031.694 | 1.025.507 | 949.186 | 865.629 | 808.337 | 763.079 | 645.602 | 549.618 | 474.320 | 464.928 | 409.828 | 288.496 | 327.571 |
| Stocuri | 874.123 | 919.998 | 949.384 | 946.627 | 860.856 | 782.697 | 733.929 | 682.417 | 564.940 | 463.337 | 393.327 | 369.724 | 304.626 | 212.206 | 248.301 |
| Creanțe | 73.250 | 73.329 | 74.925 | 73.261 | 72.661 | 74.636 | 73.162 | 73.990 | 74.033 | 77.502 | 76.178 | 81.920 | 96.765 | 72.422 | 75.049 |
| Casa și conturi la bănci | 36.421 | 31.968 | 7.385 | 5.619 | 15.669 | 8.296 | 1.246 | 6.672 | 6.629 | 8.779 | 4.815 | 13.284 | 8.437 | 3.868 | 4.221 |
| Datorii | 697.749 | 719.082 | 757.116 | 697.868 | 654.537 | 643.716 | 654.245 | 643.554 | 642.874 | 607.274 | 510.737 | 525.908 | 501.725 | 373.238 | 406.550 |
| Capitaluri proprii | 312.847 | 338.886 | 502.894 | 555.955 | 522.965 | 450.229 | 382.409 | 299.788 | 182.991 | 116.586 | 129.030 | 111.901 | 26.540 | 46.912 | 105.022 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 6 | 6 | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.11.1992 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Reghin |
| CAEN principal | 4532 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SFINX COM SRL |
| Nr. reg. com. | J26/1234/1992 |
| EUID | ROONRC.J26/1234/1992 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-04-21 |
| Sediu social | B-dul UNIRII, 74, Mun. Reghin, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. REGHIN, B-DUL UNIRII, NR.74 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 3DVP DESIGN & PROTO S.R.L. | aceeași clădire |
| ACMA CONF SRL | aceeași clădire |
| ACTIVE SPORT EVENTS SRL | aceeași clădire |
| ADIFEIER SRL | aceeași clădire |
| ADIFLAV SRL | aceeași clădire |
| AGILE KONSULT ENG S.R.L. | aceeași clădire |
| ALE MAR PROD COM SRL | aceeași clădire |
| ALPINA FOOTWEAR COMPANY S.R.L. | aceeași clădire |
| AMAT NOIRE S.R.L. | aceeași clădire |
| AMW GROUP SRL inactiv | aceeași clădire |
| ANDCARFAN MARKET S.R.L. | aceeași clădire |
| ANDE PRODIMPEX SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4532 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Mureş
| 1199689 | REFLEX SRL |
| 1208841 | ROLL PRODCOMIMPEX SRL |
| 1212613 | COBALT IMPEX SRL |
| 1214002 | UNIVEX SRL |
| 1215520 | ETTA COM SRL |
| 1218411 | SIFONERIA HANDEL SRL |
| 1251485 | BAR COMPEXIM SRL |
| 3389396 | COMPLEX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25