SAMIO SRL
CUI 1273319 · J1991000288260
SAMIO SRL are CUI 1273319, nr. de înregistrare J1991000288260, înmatriculată pe 30.04.1991. Sediul social e în Sat Cheţani, Comuna Cheţani, jud. Mureş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4782. În 2025: cifră de afaceri 552.887 lei, profit net 13.229 lei, 6 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 553 mii lei · mediana 199 mii lei | 278% din mediană |
| Profit net | 13 mii lei · mediana 3 mii lei | 467% din mediană |
| Salariați | 6 · mediana 1 | 600% din mediană |
| Marjă netă | 2.4% · mediana 1.6% | 150% din mediană |
| Cifră pe salariat | 92 mii lei · mediana 224 mii lei | 41% din mediană |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 552.887 | 487.070 | 292.368 | 215.133 | 294.248 | 190.182 | 258.317 | 252.390 | 228.064 | 239.971 | 238.721 | 225.790 | 199.561 | 218.304 | 201.727 |
| Venituri totale | 552.896 | 487.070 | 292.368 | 218.633 | 294.248 | 207.184 | 258.317 | 252.390 | 228.064 | 239.971 | 238.721 | 225.790 | 199.561 | 218.304 | 201.727 |
| Cheltuieli totale | 528.578 | 458.344 | 292.620 | 212.763 | 285.554 | 204.958 | 251.469 | 248.641 | 241.797 | 229.508 | 233.598 | 219.380 | 203.299 | 265.384 | 223.244 |
| Profit / pierdere brută | 24.318 | 28.726 | -252 | 5.870 | 8.694 | 2.226 | 6.848 | 3.749 | -13.733 | 10.463 | 5.123 | 6.410 | -3.738 | -47.080 | -21.517 |
| Profit / pierdere netă | 13.229 | 18.378 | -2.872 | 3.683 | 6.235 | 1.008 | 4.265 | 1.222 | -16.033 | 8.043 | 219 | 1.620 | -3.738 | -47.080 | -21.517 |
| Active imobilizate | 243.932 | 248.134 | 243.910 | 235.791 | 235.791 | 235.791 | 235.791 | 232.377 | 232.377 | 232.613 | 232.100 | 236.512 | 235.760 | 229.620 | 227.081 |
| Active circulante | 245.322 | 173.817 | 143.645 | 259.637 | 262.232 | 304.503 | 329.486 | 252.750 | 113.114 | 154.545 | 100.974 | 47.685 | 43.352 | -23.117 | 226.754 |
| Stocuri | 223.663 | 150.849 | 84.526 | 251.134 | 251.108 | 295.241 | 310.254 | 233.621 | 112.399 | 146.854 | 96.112 | 44.613 | 32.643 | -26.591 | 202.683 |
| Creanțe | 11.646 | 17.574 | 16.219 | 3.107 | 1.953 | 6.768 | 12.987 | 18.600 | 696 | 28 | 3.062 | 677 | 6.506 | 2.953 | 16.888 |
| Casa și conturi la bănci | 10.013 | 5.394 | 42.900 | 5.396 | 9.171 | 2.494 | 6.245 | 529 | 19 | 7.663 | 1.800 | 2.395 | 4.203 | 521 | 7.183 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 176 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 539.443 | 485.369 | 472.614 | 577.791 | 583.893 | 630.383 | 656.374 | 579.267 | 440.853 | 466.487 | 420.446 | 367.376 | 363.912 | 287.565 | 488.966 |
| Capitaluri proprii | -50.189 | -63.418 | -85.059 | -82.187 | -85.870 | -90.089 | -91.097 | -94.140 | -95.362 | -79.329 | -87.372 | -83.179 | -84.800 | -81.062 | -35.131 |
| Capital subscris vărsat | 4.400 | 4.400 | 4.400 | 4.400 | 4.400 | 4.400 | 4.400 | 4.400 | 4.400 | 4.400 | 4.400 | 4.400 | 4.400 | 4.400 | 4.400 |
| Număr mediu de salariați | 6 | 6 | 6 | 5 | 6 | 6 | 7 | 10 | — | 9 | — | 11 | 11 | 12 | 12 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.11.1992 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Luduş |
| CAEN principal | 4782 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SAMIO SRL |
| Nr. reg. com. | J1991000288260 |
| EUID | ROONRC.J1991000288260 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-04-30 |
| Sediu social | Str. PRINCIPALĂ, 72/A, Sat Cheţani Com. Cheţani, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, SAT CHEŢANI COM. CHEŢANI, STR. PRINCIPALĂ, NR.72/A |
| Telefon | 484269 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4520 | 2019 – 2025 |
| 4532 | 2011 – 2018 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (15)
Alte firme din Mureş
| 1210612 | PREXICOM ELIS SRL |
| 1210655 | PRODCOMEX SRL |
| 1217530 | TERECOM SRL |
| 1217718 | LECONFEX SRL |
| 1246470 | PELART HADNAGY SRL |
| 1249132 | IMEXCOM SRL |
| 2525554 | MATBEL AUTOGLASS SRL |
| 2527768 | FAN COM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25