DAMASUS S.R.L.
CUI 12790086 · J2000000252083
DAMASUS S.R.L. are CUI 12790086, nr. de înregistrare J2000000252083, înmatriculată pe 16.03.2000. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7220. În 2025: cifră de afaceri 112.275 lei, pierdere netă 31.147 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 112 mii lei · mediana 172 mii lei | 65% din mediană |
| Profit net | -31 mii lei · mediana 31 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -27.7% · mediana 23.6% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 103.298 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 112.275 | 189.094 | 108.972 | 77.265 | 15.777 | 74.240 | 72.935 | 43.327 | 72.688 | 132.215 | 144.459 | 156.768 | 1.043.913 | 421.541 | 212.813 |
| Venituri totale | 112.278 | 189.097 | 108.985 | 77.265 | 26.500 | 74.240 | 72.935 | 43.327 | 72.688 | 132.215 | 144.459 | 157.141 | 1.048.535 | 423.554 | 213.932 |
| Cheltuieli totale | 140.013 | 190.462 | 150.036 | 125.689 | 52.661 | 50.065 | 73.322 | 45.723 | 96.627 | 91.951 | 144.465 | 161.831 | 826.435 | 280.010 | 172.222 |
| Profit / pierdere brută | -27.735 | -1.365 | -41.051 | -48.424 | -26.161 | 24.175 | -387 | -2.396 | -23.939 | 40.264 | -6 | -4.690 | 222.100 | 143.544 | 41.710 |
| Profit / pierdere netă | -31.147 | -1.375 | -41.051 | -50.696 | -26.626 | 22.063 | -2.575 | -3.696 | -26.120 | 38.250 | -4.340 | -4.690 | 185.836 | 130.894 | 35.057 |
| Active imobilizate | 70.798 | 85.549 | 89.732 | 93.331 | 109.164 | 101.259 | 111.782 | 62.477 | 47.815 | 52.893 | 60.650 | 58.770 | 62.766 | 57.749 | 61.761 |
| Active circulante | 42.010 | 71.596 | 86.613 | 34.490 | 61.320 | 111.011 | 71.837 | 131.058 | 135.648 | 130.492 | 183.130 | 106.881 | 193.291 | 139.467 | 133.681 |
| Stocuri | — | — | 4.152 | 2.902 | — | 2.819 | — | — | — | — | 2.931 | 3.771 | 3.771 | — | — |
| Creanțe | 24.499 | 34.344 | 61.912 | 10.417 | 12.309 | 101.688 | 62.068 | 127.647 | 84.320 | 93.928 | 178.613 | 72.809 | 72.763 | 23.918 | 3.485 |
| Casa și conturi la bănci | 17.511 | 37.252 | 20.549 | 21.171 | 49.011 | 6.504 | 9.769 | 3.411 | 51.328 | 36.564 | 1.586 | 30.301 | 116.757 | 115.549 | 130.196 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 569 | — | — | — | 33 | — | 45.000 | 45.000 | 100.000 | 105.352 | — | — |
| Datorii | 93.657 | 97.958 | 115.783 | 26.777 | 18.175 | 12.375 | 5.787 | 13.161 | -641 | 3.461 | 102.106 | 74.637 | 165.705 | 57.349 | 121.319 |
| Capitaluri proprii | 19.151 | 59.187 | 60.562 | 101.613 | 152.309 | 199.895 | 177.832 | 180.407 | 184.104 | 224.924 | 186.674 | 191.014 | 195.704 | 139.867 | 74.123 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 2 | 2 | 3 | 4 | 4 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 17.03.2000 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 7220 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | DAMASUS SRL |
| Nr. reg. com. | J08/252/2000 |
| EUID | ROONRC.J2000000252083 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2000-03-16 |
| Sediu social | Str. Jepilor, 2, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. JEPILOR, NR.2, BL.A8, SC.A, AP.4 |
| Telefon | 744306441 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 4 LIFE LABORATORY S.R.L. | aceeași clădire |
| 4LIFE M.C. S.R.L. | aceeași clădire |
| 4LIFE MA S.R.L. | aceeași clădire |
| A.M.L. ASIGURĂRI S.R.L. | aceeași clădire |
| ACUNIA PROD SRL inactiv | aceeași clădire |
| ARBORELE DE CAFEA S.R.L. | aceeași clădire |
| ARCHI DESIGN VISION S.R.L. | aceeași clădire |
| ARTEVAL CONT S.R.L. | aceeași clădire |
| ARTEXPERT CONT S.R.L. | aceeași clădire |
| ASCOLTEC PLUS SRL | aceeași clădire |
| ATB KROS S.R.L. | aceeași clădire |
| AZET D.T. SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7220 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (42)
Sunt 42 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Braşov
| 1096179 | PUMMI SRL |
| 1106787 | MICROINF SRL |
| 2571313 | RELAI SRL |
| 11595354 | BRAIN SOFTWARE SRL |
| 14362230 | CLICK & CLICK SRL |
| 14629869 | XSOFT SRL |
| 14761060 | RESOURCE 2 B SRL |
| 15010240 | SOCIO PLUS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08