SERKO ADVERTISING SRL
CUI 12826171 · J2000002460402
SERKO ADVERTISING SRL are CUI 12826171, nr. de înregistrare J2000002460402, înmatriculată pe 14.03.2000. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 3299. În 2025: cifră de afaceri 278.668 lei, profit net 69.032 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-10 | OFICIUL REGISTRULUI NATIONAL AL INFORMATIILOR | Stampile cu text (Rev.2) | 130 lei |
| 2024-05-22 | ADMINISTRATIA FONDULUI PENTRU MEDIU | Stampile cu text (Rev.2) | 181 lei |
| 2024-04-24 | Institutul National al Patrimoniului | Stampile cu text (Rev.2) | 130 lei |
| 2024-03-19 | OFICIUL REGISTRULUI NATIONAL AL INFORMATIILOR | Tusiere de rezerva (Rev.2) | 178 lei |
| 2024-03-15 | ADMINISTRATIA FONDULUI PENTRU MEDIU | Tusiere de rezerva (Rev.2) | 743 lei |
| 2024-03-15 | ADMINISTRATIA FONDULUI PENTRU MEDIU | Stampile cu text (Rev.2) | 97 lei |
| 2024-02-06 | OFICIUL DE CADASTRU SI PUBLICITATE IMOBILIARA | Stampile de datare (Rev.2) | 75 lei |
| 2024-02-06 | OFICIUL DE CADASTRU SI PUBLICITATE IMOBILIARA | Stampile cu text (Rev.2) | 116 lei |
| 2024-02-06 | OFICIUL DE CADASTRU SI PUBLICITATE IMOBILIARA | Stampile cu text (Rev.2) | 130 lei |
| 2023-12-08 | Compania Nationala Aeroporturi Bucuresti SA | Accesorii de birou (Rev.2) | 189 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 279 mii lei · mediana 254 mii lei | 110% din mediană |
| Profit net | 69 mii lei · mediana 7 mii lei | 922% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 24.8% · mediana 3% | 827% din mediană |
| Cifră pe salariat | 279 mii lei · mediana 162 mii lei | 172% din mediană |
Comparat cu 94.194 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 278.668 | 305.262 | 269.483 | 238.765 | 293.965 | 375.336 | 213.833 | 311.603 | 171.727 | 178.748 | 149.769 | 117.551 | 122.607 | 152.008 | 149.127 |
| Venituri totale | 278.825 | 305.272 | 270.306 | 239.006 | 293.968 | 375.338 | 218.584 | 317.942 | 171.728 | 178.749 | 149.769 | 117.551 | 122.612 | 153.025 | 150.150 |
| Cheltuieli totale | 207.061 | 236.614 | 211.579 | 214.709 | 243.719 | 251.775 | 194.602 | 202.929 | 177.257 | 156.388 | 136.571 | 119.673 | 111.810 | 128.677 | 154.681 |
| Profit / pierdere brută | 71.764 | 68.658 | 58.727 | 24.297 | 50.249 | 123.563 | 23.982 | 115.013 | -5.529 | 22.361 | 13.198 | -2.122 | 10.802 | 24.348 | -4.531 |
| Profit / pierdere netă | 69.032 | 63.477 | 56.348 | 21.955 | 47.662 | 120.009 | 21.804 | 111.834 | -7.247 | 20.574 | 8.705 | -5.649 | 7.124 | 19.757 | -9.035 |
| Active imobilizate | 4.875 | 8.575 | 36.289 | 62.430 | 100.024 | 50.941 | 57.456 | 79.959 | 12.491 | 1.645 | 1.690 | 1.735 | 1.802 | 2.111 | 12.737 |
| Active circulante | 128.701 | 207.608 | 197.338 | 222.173 | 242.766 | 214.539 | 112.930 | 99.149 | 33.307 | 53.752 | 87.375 | 66.091 | 65.689 | 73.482 | 59.926 |
| Stocuri | 14.698 | 14.698 | 16.108 | 15.009 | 15.672 | 15.604 | 803 | 500 | 392 | 531 | 341 | 325 | 427 | 2.910 | 1.834 |
| Creanțe | 37.369 | 39.670 | 39.436 | 34.066 | 27.308 | 27.925 | 25.207 | 37.617 | 14.592 | 16.848 | 32.008 | 20.745 | 21.988 | 19.360 | 18.006 |
| Casa și conturi la bănci | 76.634 | 153.240 | 141.794 | 173.098 | 199.786 | 171.010 | 86.920 | 61.032 | 18.323 | 36.373 | 55.026 | 45.021 | 43.274 | 51.212 | 40.086 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | -1.893 | -4.165 | -6.248 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 64.004 | 152.166 | 154.784 | 262.108 | 101.296 | 45.333 | 42.340 | 49.542 | 25.983 | 34.583 | 46.091 | 33.557 | 27.772 | 42.717 | 59.544 |
| Capitaluri proprii | 69.572 | 64.017 | 78.843 | 22.495 | 241.494 | 220.147 | 126.153 | 125.401 | 13.567 | 20.814 | 42.974 | 34.269 | 39.719 | 32.876 | 13.119 |
| Capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 14.03.2000 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 3299 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SERKO ADVERTISING SRL |
| Nr. reg. com. | J2000002460402 |
| EUID | ROONRC.J2000002460402 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2000-03-14 |
| Sediu social | Str. Povernei, 27-29, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. POVERNEI, NR.27-29 |
| Telefon | 0722643673 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| MAX EDIL CONSTRUCT 2000 SRL inactiv | aceeași clădire |
| CLASSBEAUTY SPA SRL inactiv | 15 m |
| IN-HOUSE LEASING EXPERTS S.R.L. | 15 m |
| INTEH ACTIV SERV SRL inactiv | 15 m |
| KAIROS STUDIO S.R.L. | 15 m |
| PALAVERPLATZ S.R.L. inactiv | 15 m |
| ARGENTINA SERV COM SRL inactiv | 32 m |
| CADILLAC RECORDS SRL | 32 m |
| FAGO SILVA S.R.L. | 32 m |
| LUMPESTA SRL | 32 m |
| NIX SCHOLA S.R.L. | 32 m |
| PAPA NAJU SRL | 32 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 3299 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (63)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-21 · ONRC: 2026-10-25