NARCISA SRL
CUI 1287756 · J1991000705523
NARCISA SRL are CUI 1287756, nr. de înregistrare J1991000705523, înmatriculată pe 05.09.1991. Sediul social e în Municipiul Giurgiu, jud. Giurgiu. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 9621. În 2025: cifră de afaceri 59.950 lei, pierdere netă 19.038 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 60 mii lei · mediana 129 mii lei | 46% din mediană |
| Profit net | -19 mii lei · mediana 4 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | -31.8% · mediana 3.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 30 mii lei · mediana 112 mii lei | 27% din mediană |
Comparat cu 30.790 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 59.950 | 218.384 | 206.222 | 182.063 | 114.681 | 86.567 | 68.032 | 52.039 | 49.328 | 24.735 | 20.502 | 23.315 | 20.814 | 14.638 | 11.642 |
| Venituri totale | 84.730 | 230.505 | 206.222 | 182.063 | 114.681 | 98.043 | 68.032 | 52.039 | 49.328 | 24.735 | 20.502 | 23.315 | 20.814 | 14.638 | 11.642 |
| Cheltuieli totale | 101.969 | 184.124 | 126.721 | 132.750 | 120.679 | 91.022 | 67.353 | 47.922 | 64.594 | 44.267 | 34.012 | 31.823 | 31.341 | 16.517 | 9.337 |
| Profit / pierdere brută | -17.239 | 46.381 | 79.501 | 49.313 | -5.998 | 7.021 | 679 | 4.117 | -15.266 | -19.532 | -13.510 | -8.508 | -10.527 | -1.879 | 2.305 |
| Profit / pierdere netă | -19.038 | 39.959 | 77.439 | 47.492 | -7.145 | 6.184 | -1 | 3.597 | -15.749 | -20.027 | -14.125 | -9.207 | -11.127 | -1.879 | 2.305 |
| Active circulante | 17.883 | 122.483 | 85.841 | 11.248 | 1.479 | 7.955 | 5.521 | 18.407 | 17.367 | 20.958 | 13.839 | 7.412 | 5.723 | 5.244 | 5.021 |
| Stocuri | 17.257 | 17.057 | 35.124 | 10.098 | 250 | 7.532 | 4.742 | 17.757 | 16.465 | 20.296 | 13.162 | 6.770 | 5.149 | 4.995 | 4.200 |
| Creanțe | 138 | 175 | 7.506 | 227 | 141 | 196 | 190 | 190 | 118 | 197 | 212 | 210 | 102 | 190 | 194 |
| Casa și conturi la bănci | 488 | 105.251 | 43.211 | 923 | 1.088 | 227 | 589 | 460 | 784 | 465 | 465 | 432 | 472 | 59 | 627 |
| Datorii | 30.096 | 115.658 | 29.416 | 32.261 | 69.984 | 69.315 | 73.065 | 85.950 | 88.507 | 76.349 | 49.203 | 28.651 | 17.755 | 6.149 | 4.048 |
| Capitaluri proprii | -12.213 | 6.825 | 56.425 | -21.013 | -68.505 | -61.360 | -67.544 | -67.543 | -71.140 | -55.391 | -35.364 | -21.239 | -12.032 | -905 | 973 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | 1 | — | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 15.06.2011 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu |
| CAEN principal | 9621 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | NARCISA SRL |
| Nr. reg. com. | J1991000705523 |
| EUID | ROONRC.J1991000705523 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-09-05 |
| Sediu social | Bld. Acad. Miron Nicolescu, 1B, Mun. Giurgiu, GIURGIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. GIURGIU, MUN. GIURGIU, BLD. ACAD. MIRON NICOLESCU, NR.1B |
| Telefon | 0721368773 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 5630 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Giurgiu
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25