VULCANIZARE RAPID SRL
CUI 1290042 · J1991000160528
VULCANIZARE RAPID SRL are CUI 1290042, nr. de înregistrare J1991000160528, înmatriculată pe 24.04.1991. Sediul social e în Municipiul Giurgiu, jud. Giurgiu. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 9531. În 2025: cifră de afaceri 1.200 lei, pierdere netă 1.049 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1 mii lei · mediana 129 mii lei | 1% din mediană |
| Profit net | -1 mii lei · mediana 4 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -87.4% · mediana 3.6% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 30.785 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.700 | 23.828 | 30.448 | 32.706 | 15.389 | 9.885 | 8.732 | 7.798 | 5.830 | 11.600 | 27.039 |
| Venituri totale | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.700 | 23.828 | 30.448 | 32.706 | 15.389 | 9.885 | 8.732 | 7.798 | 20.230 | 11.600 | 27.040 |
| Cheltuieli totale | 2.249 | 1.605 | — | 5.181 | 29 | 13.315 | 20.372 | 23.597 | 27.537 | 15.289 | 10.644 | 9.639 | 14.743 | 15.952 | 21.562 |
| Profit / pierdere brută | -1.049 | -405 | 1.200 | -3.981 | 1.671 | 10.513 | 10.076 | 9.109 | -12.148 | -5.404 | -1.912 | -1.841 | 5.487 | -4.352 | 5.478 |
| Profit / pierdere netă | -1.049 | -499 | 1.008 | -4.017 | 1.620 | 9.882 | 9.162 | 8.784 | -12.332 | -5.701 | -2.173 | -2.077 | 4.893 | -3.917 | 4.602 |
| Active imobilizate | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 26.439 | 26.439 | 29.063 | 29.063 | 29.063 | 29.063 | 29.063 | 29.063 | 29.063 | 20.203 | 20.203 |
| Active circulante | 6.022 | 7.086 | 7.574 | 6.563 | 6.260 | 5.237 | 1.600 | 2.825 | 1.730 | 2.051 | 1.580 | 1.822 | 1.305 | 3.183 | 6.105 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | 1.400 | 1.400 | 1.400 | 1.400 | 1.400 | 1.400 | 1.400 | 1.400 | — |
| Creanțe | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 7 | 600 | — |
| Casa și conturi la bănci | 6.022 | 7.086 | 7.574 | 6.563 | 6.260 | 5.237 | 200 | 1.425 | 330 | 651 | 180 | 422 | -102 | 1.183 | 6.105 |
| Datorii | 0 | 15 | 3 | 0 | 0 | 596 | 9.466 | 19.852 | 27.541 | 15.529 | 9.357 | 7.426 | 4.831 | 2.742 | 1.747 |
| Capitaluri proprii | 46.022 | 47.071 | 47.571 | 46.563 | 32.699 | 31.080 | 21.197 | 12.036 | 3.252 | 15.585 | 21.286 | 23.459 | 25.537 | 20.644 | 24.561 |
| Capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu |
| CAEN principal | 9531 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VULCANIZARE RAPID SRL |
| Nr. reg. com. | J1991000160528 |
| EUID | ROONRC.J1991000160528 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-04-24 |
| Sediu social | Str. Tineretului, ADIACENT BLOC 104, Mun. Giurgiu, GIURGIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. GIURGIU, MUN. GIURGIU, STR. TINERETULUI, BL.104 |
| Telefon | 0721764372 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ABB & TMY ESENŢIAL TRANSPORT S.R.L. | aceeași clădire |
| ADA SPEED TRANS SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADI SRL | aceeași clădire |
| ADRAX CONSTRUCT INSTAL SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADRIANO ALFA SPORT S.R.L. | aceeași clădire |
| AGENCY SALES MARIN MARIUS SRL | aceeași clădire |
| AGRICOLA FOREST SRL | aceeași clădire |
| AGRO MANEA CONSULTING SRL | aceeași clădire |
| AGRO POMITEHNIKA SRL inactiv | aceeași clădire |
| AGRO RSR S.R.L. | aceeași clădire |
| AIRINSTAL SRL | aceeași clădire |
| AKI CONSULTING S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 9531 | 2025 |
| 4520 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (673)
Sunt 673 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Giurgiu
| 1282880 | NIRA SRL |
| 1283169 | PRODAS SRL |
| 4118395 | JUST CLASSICS SRL |
| 4706140 | LUCMAR SRL |
| 5937142 | MANUELA SRL |
| 6278996 | EUROCAR SUD S.A. |
| 7759114 | SERVICO TRADE SRL |
| 12416236 | ECOSFERA COLECT S.R.L. |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25