CONTAS IMPORT EXPORT SRL
CUI 13201340 · J2000000743123
CONTAS IMPORT EXPORT SRL are CUI 13201340, nr. de înregistrare J2000000743123, înmatriculată pe 13.07.2000. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6920. În 2025: cifră de afaceri 108.580 lei, profit net 43.364 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 109 mii lei · mediana 172 mii lei | 63% din mediană |
| Profit net | 43 mii lei · mediana 31 mii lei | 138% din mediană |
| Marjă netă | 39.9% · mediana 23.7% | 168% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 108.580 | 106.589 | 83.608 | 48.932 | 21.592 | 8.786 | 14.748 | 23.341 | 35.083 | 30.850 | 28.912 | 26.381 | 21.510 | 21.200 | 21.800 |
| Venituri totale | 118.355 | 106.589 | 83.608 | 48.932 | 21.592 | 8.811 | 14.748 | 23.363 | 35.319 | 30.850 | 28.912 | 26.381 | 21.952 | 29.200 | 21.800 |
| Cheltuieli totale | 66.742 | 94.511 | 81.075 | 13.970 | 12.198 | 9.528 | 16.308 | 25.709 | 32.116 | 18.255 | 24.490 | 19.074 | 23.332 | 29.245 | 32.643 |
| Profit / pierdere brută | 51.613 | 12.078 | 2.533 | 34.962 | 9.394 | -717 | -1.560 | -2.346 | 3.203 | 12.595 | 4.422 | 7.307 | -1.380 | -45 | -10.843 |
| Profit / pierdere netă | 43.364 | 10.143 | 1.984 | 33.494 | 8.746 | -960 | -2.002 | -3.046 | 2.150 | 11.669 | 3.554 | 6.516 | -1.994 | -45 | -10.843 |
| Active imobilizate | 63.617 | 97.030 | 129.889 | 148.835 | 153.092 | 150.112 | 144.733 | 148.036 | 151.339 | 11.504 | 7.250 | 8.937 | 10.766 | 4.000 | 6.707 |
| Active circulante | 57.855 | 37.971 | 68.390 | 61.886 | 77.727 | 57.648 | 57.018 | 58.558 | 76.253 | 51.030 | 53.114 | 55.245 | 55.333 | 77.806 | 72.231 |
| Stocuri | — | 0 | 7.427 | 29.253 | 29.253 | 29.253 | 29.253 | 29.253 | 29.253 | 22.281 | 22.281 | 22.281 | 22.281 | 22.281 | 22.281 |
| Creanțe | 33.368 | 318 | 26.676 | 25.491 | 26.665 | 27.680 | 26.765 | 27.758 | 26.991 | 28.491 | 26.991 | 31.155 | 29.230 | 39.625 | 41.892 |
| Casa și conturi la bănci | 24.487 | 37.653 | 34.287 | 7.142 | 21.809 | 715 | 1.000 | 1.547 | 20.009 | 258 | 3.842 | 1.809 | 3.822 | 15.900 | 8.058 |
| Cheltuieli în avans | 2.938 | 1.743 | 1.807 | 4.807 | 62 | 1.962 | 1.985 | 2.357 | 5.763 | 56 | 56 | 55 | 65 | 633 | 2.337 |
| Datorii | 67.277 | 112.068 | 185.553 | 202.979 | 251.826 | 239.413 | 232.467 | 235.680 | 257.038 | 88.423 | 97.923 | 105.294 | 113.738 | 128.019 | 126.810 |
| Capitaluri proprii | 57.133 | 24.676 | 14.533 | 12.549 | -20.945 | -29.691 | -28.731 | -26.729 | -23.683 | -25.833 | -37.503 | -41.057 | -47.574 | -45.580 | -45.535 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 17.07.2000 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 6920 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | CONTAS IMPORT EXPORT SRL |
| Nr. reg. com. | J2000000743123 |
| EUID | ROONRC.J2000000743123 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2000-07-13 |
| Sediu social | Str. PEANA, 3, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. PEANA, NR.3, AP.73 |
| Telefon | 0722247362 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ATEKA TIME IMPEX SRL | aceeași clădire |
| DMDB ENGINEERING CONSULTING S.R.L. | aceeași clădire |
| FRUTAS FRESCAS SRL inactiv | aceeași clădire |
| INPOINT SRL | aceeași clădire |
| INSTACONTROL GROUP S.R.L. | aceeași clădire |
| LA GARAJ DETAILS S.R.L. | aceeași clădire |
| M&T PRO PLAST SRL inactiv | aceeași clădire |
| OMEGA LINK SRL | aceeași clădire |
| TAMDOR PREST S.R.L. | aceeași clădire |
| TOP AI SOFT S.R.L. | aceeași clădire |
| TRANSYLVANIAN COLIVING S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| TUMI FOOD SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6920 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (16)
Sunt 16 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Cluj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25