EDILCONST SA
CUI 1323433 · J1991000495293 · reorganizare judiciară
EDILCONST SA are CUI 1323433, nr. de înregistrare J1991000495293, înmatriculată pe 17.05.1991. Sediul social e în Municipiul Câmpina, jud. Prahova. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4100. În 2025: cifră de afaceri 11.692.537 lei, profit net 380.496 lei, 64 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-12 | SPITALUL DE PSIHIATRIE VOILA | Lucrari de renovare (Rev.2) | 15 mii lei |
| 2024-04-30 | SPITALUL DE PSIHIATRIE VOILA | Lucrari de renovare (Rev.2) | 58 mii lei |
| 2023-10-06 | SPITALUL DE PSIHIATRIE VOILA | Lucrari de renovare (Rev.2) | 127 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 12 mil lei · mediana 221 mii lei | de 53× mediana |
| Profit net | 380 mii lei · mediana 19 mii lei | de 20× mediana |
| Salariați | 64 · mediana 2 | de 32× mediana |
| Marjă netă | 3.3% · mediana 9.3% | 35% din mediană |
| Cifră pe salariat | 183 mii lei · mediana 141 mii lei | 129% din mediană |
Comparat cu 112.115 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 11.692.537 | 13.141.734 | 6.435.350 | 6.316.980 | 5.506.916 | 6.754.959 | 4.453.305 | 7.732.119 | 9.042.194 | 13.530.850 | 13.404.035 | 17.100.880 | 13.115.897 | 9.532.659 | 25.905.148 |
| Venituri totale | 24.342.458 | 27.165.109 | 13.459.758 | 13.035.499 | 9.783.379 | 13.137.945 | 7.743.262 | 12.778.391 | 11.952.816 | 21.184.418 | 17.138.010 | 23.490.427 | 15.899.378 | 13.295.471 | 32.124.411 |
| Cheltuieli totale | 23.889.272 | 25.614.828 | 13.067.438 | 12.879.647 | 10.534.613 | 11.988.778 | 11.432.744 | 13.673.080 | 12.913.203 | 21.149.903 | 16.444.283 | 23.480.638 | 16.618.010 | 16.070.067 | 31.665.726 |
| Profit / pierdere brută | 453.186 | 1.550.281 | 392.320 | 155.852 | -751.234 | 1.149.167 | -3.689.482 | -894.689 | -960.387 | 34.515 | 693.727 | 9.789 | -718.632 | -2.774.596 | 458.685 |
| Profit / pierdere netă | 380.496 | 1.465.053 | 392.320 | 155.852 | -751.234 | 1.149.167 | -3.689.482 | -894.689 | -960.387 | 34.515 | 693.727 | 9.789 | -718.632 | -2.774.596 | 458.685 |
| Active imobilizate | 8.438.920 | 8.505.487 | 9.290.639 | 9.974.940 | 10.774.819 | 11.029.524 | 11.422.464 | 11.856.468 | 12.028.220 | 11.793.099 | 10.675.990 | 11.358.339 | 11.710.758 | 12.158.735 | 8.929.563 |
| Active circulante | 3.558.868 | 4.749.418 | 3.612.048 | 4.893.348 | 4.985.280 | 4.533.761 | 3.652.452 | 10.725.962 | 9.840.529 | 10.772.885 | 11.560.949 | 10.200.822 | 9.266.977 | 6.912.903 | 10.492.513 |
| Stocuri | 284.479 | 269.468 | 646.408 | 904.979 | 1.241.398 | 1.365.111 | 1.200.345 | 5.674.236 | 4.960.042 | 5.144.245 | 6.842.369 | 6.666.470 | 4.187.905 | 3.393.849 | 2.769.046 |
| Creanțe | 2.633.467 | 3.749.153 | 2.424.048 | 2.690.990 | 3.296.556 | 2.954.176 | 2.133.994 | 4.670.876 | 4.656.745 | 5.082.068 | 4.237.483 | 3.103.471 | 4.501.398 | 3.220.271 | 7.462.073 |
| Casa și conturi la bănci | 640.922 | 730.797 | 541.592 | 1.297.379 | 447.326 | 214.474 | 318.113 | 380.850 | 223.742 | 546.572 | 481.097 | 430.881 | 577.674 | 298.783 | 261.394 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 17.403 | 2.246 | 570 | 62.395 | 10.205 | 8.269 | 7.040 | 27.228 | 47.317 | 28.546 | 54.301 |
| Datorii | 8.288.151 | 9.925.733 | 10.535.403 | 13.344.418 | 14.126.736 | 13.029.246 | 13.725.521 | 14.799.192 | 13.194.795 | 13.282.357 | 12.493.692 | 12.705.598 | 12.180.424 | 9.563.000 | 10.682.512 |
| Venituri în avans | — | — | 503.165 | 52.072 | 334.819 | 469.104 | 431.951 | 362.722 | 269.909 | 463.059 | 431.804 | 128.474 | 102.100 | 76.024 | 79.385 |
| Capitaluri proprii | 3.709.637 | 3.329.172 | 1.864.119 | 1.471.798 | 1.315.947 | 2.067.181 | 918.014 | 7.482.911 | 8.414.250 | 8.828.837 | 9.318.483 | 8.752.317 | 8.742.528 | 9.461.160 | 8.714.480 |
| Capital subscris vărsat | 1.693.040 | 1.693.040 | 1.693.040 | 1.693.040 | 1.693.040 | 1.693.040 | 1.693.040 | 1.693.040 | 1.693.040 | 1.693.040 | 1.693.040 | 1.693.040 | 1.693.040 | 1.693.040 | 1.693.040 |
| Număr mediu de salariați | 64 | 59 | 52 | 51 | 58 | 59 | 55 | 87 | 93 | 13 | 123 | 149 | 134 | 138 | 198 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Dec 01 2023 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.11.1992 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Câmpina |
| CAEN principal | 4100 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | EDILCONST SA |
| Nr. reg. com. | J1991000495293 |
| EUID | ROONRC.J1991000495293 |
| Formă juridică | SA |
| Înmatriculare | 1991-05-17 |
| Sediu social | Str. Bucea, 6, Mun. Câmpina, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, MUN. CÂMPINA, STR. BUCEA, NR.6, BL.B44 |
| Telefon | 0244333553 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| FITTING ALL S.R.L. | aceeași clădire |
| DRELCOV PROD SRL | 55 m |
| GIULIA CONTEXPERT SRL | 55 m |
| GIULIANA EXPERT CONTABIL S.R.L. | 55 m |
| LUPSA PUBLIC SNC inactiv | 55 m |
| AUTOPULSE BRI S.R.L. | 56 m |
| CREATEVOLVE S.R.L. | 56 m |
| DARLUX AUTO SRL | 56 m |
| DUAL BIA LOG S.R.L. inactiv | 56 m |
| DUMIGAB -AGENT DE ASIGURARE S.R.L. | 56 m |
| LIKEDENT CARE DISTRIBUTION SRL inactiv | 60 m |
| NORO NEWMACHINE PARTS SRL | 60 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4100 | 2025 |
| 4120 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (34)
Alte firme din Prahova
| 1308760 | MIRECO REP SRL |
| 1322691 | CIREX SRL |
| 1331622 | PRIVACONS SRL |
| 1333305 | BROS CONSTRUCT SRL |
| 1348098 | ROMCONSTRUCT SA |
| 1352315 | CONF METAL SRL |
| 1356082 | RECONSTRUCTIA SRL |
| 1365323 | TEHNOFRIG IONESCU SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08