PASAM SRL
CUI 135130 · J03/83/1992
PASAM SRL are CUI 135130, nr. de înregistrare J03/83/1992, înmatriculată pe 15.01.1992. Sediul social e în Sat Vărzaru, Comuna Merişani, jud. Argeş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 7120. În 2025: cifră de afaceri 187.475 lei, pierdere netă 8.854 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 187 mii lei · mediana 172 mii lei | 109% din mediană |
| Profit net | -9 mii lei · mediana 31 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -4.7% · mediana 23.7% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 187 mii lei · mediana 176 mii lei | 106% din mediană |
Comparat cu 103.076 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 187.475 | 169.633 | 306.642 | 294.745 | 161.104 | 334.400 | 274.928 | 238.945 | 225.327 | 193.552 | 438.758 | 213.776 | 275.334 | 234.629 | 141.602 |
| Venituri totale | 187.475 | 169.633 | 306.642 | 294.745 | 161.104 | 334.400 | 274.928 | 239.343 | 226.432 | 193.553 | 438.759 | 213.777 | 275.383 | 236.982 | 141.618 |
| Cheltuieli totale | 196.223 | 120.300 | 296.979 | 126.804 | 145.745 | 262.130 | 236.803 | 218.412 | 183.084 | 175.254 | 379.885 | 172.358 | 218.530 | 192.274 | 126.109 |
| Profit / pierdere brută | -8.748 | 49.333 | 9.663 | 167.941 | 15.359 | 72.270 | 38.125 | 20.931 | 43.348 | 18.299 | 58.874 | 41.419 | 56.853 | 44.708 | 15.509 |
| Profit / pierdere netă | -8.854 | 42.944 | 6.658 | 165.053 | 13.780 | 68.927 | 35.376 | 18.536 | 41.083 | 16.364 | 49.114 | 35.006 | 47.957 | 37.305 | 12.966 |
| Active imobilizate | 66.529 | 94.059 | — | — | — | — | 277 | 895 | 1.512 | 3.391 | 9.367 | 15.569 | 17.704 | 21.626 | 26.809 |
| Active circulante | 70.440 | 66.424 | 60.916 | 214.526 | 60.512 | 107.169 | 66.937 | 65.556 | 69.509 | 35.186 | 72.428 | 55.223 | 70.839 | 54.590 | 18.320 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | 2.156 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 22.508 | 26.921 | 30.584 | 49.034 | 15.060 | 22.280 | 24.303 | 35.796 | 19.666 | 17.154 | 15.466 | 18.602 | 34.073 | 2.992 | 12.368 |
| Casa și conturi la bănci | 47.932 | 39.503 | 30.332 | 165.492 | 45.452 | 82.733 | 42.634 | 29.760 | 49.843 | 18.032 | 56.962 | 36.621 | 36.766 | 51.598 | 5.952 |
| Datorii | 127.754 | 99.470 | 42.848 | 38.063 | 35.322 | 26.832 | 20.428 | 36.505 | 18.528 | 10.803 | 21.271 | 24.376 | 29.176 | 27.501 | 20.753 |
| Capitaluri proprii | 9.215 | 61.013 | 18.068 | 176.463 | 25.190 | 80.337 | 46.786 | 29.946 | 52.493 | 27.774 | 60.524 | 46.416 | 59.367 | 48.715 | 24.376 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | 4 | 2 | 3 | 2 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 15.01.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş |
| CAEN principal | 7120 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PASAM SRL |
| Nr. reg. com. | J03/83/1992 |
| EUID | ROONRC.J03/83/1992 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-01-15 |
| Sediu social | , 270, Sat Vărzaru Com. Merişani, ARGEŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. ARGEŞ, SAT VĂRZARU COM. MERIŞANI, NR.270 |
| Telefon | 480 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7120 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (25)
Alte firme din Argeş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25