METRAX SRL
CUI 1354782 · J1992002144297
METRAX SRL are CUI 1354782, nr. de înregistrare J1992002144297, înmatriculată pe 10.06.1992. Sediul social e în Municipiul Ploieşti, jud. Prahova. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4322. În 2025: cifră de afaceri 81.072 lei, profit net 35.307 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 81 mii lei · mediana 221 mii lei | 37% din mediană |
| Profit net | 35 mii lei · mediana 19 mii lei | 189% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 43.6% · mediana 9.3% | 469% din mediană |
| Cifră pe salariat | 81 mii lei · mediana 141 mii lei | 57% din mediană |
Comparat cu 112.115 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 81.072 | 62.039 | 57.725 | 54.391 | 53.811 | 68.964 | 62.704 | 47.012 | 40.010 | 65.589 | 56.690 | 49.217 | 58.359 | 117.844 | 109.094 |
| Venituri totale | 81.972 | 62.039 | 57.737 | 54.391 | 53.811 | 68.964 | 62.704 | 49.263 | 40.010 | 65.589 | 57.335 | 49.568 | 58.732 | 118.103 | 109.551 |
| Cheltuieli totale | 41.031 | 26.149 | 50.424 | 47.421 | 51.870 | 61.365 | 77.678 | 55.720 | 48.379 | 71.446 | 30.709 | 36.120 | 46.747 | 70.630 | 66.650 |
| Profit / pierdere brută | 40.941 | 35.890 | 7.313 | 6.970 | 1.941 | 7.599 | -14.974 | -6.457 | -8.369 | -5.857 | 26.626 | 13.448 | 11.985 | 47.473 | 42.901 |
| Profit / pierdere netă | 35.307 | 30.780 | 6.114 | 5.497 | 326 | 5.588 | -16.855 | -7.920 | -9.570 | -7.854 | 24.906 | 11.961 | 10.335 | 39.877 | 36.055 |
| Active imobilizate | — | — | -470 | -469 | 11.235 | 28.792 | 54.426 | 96.218 | 56.548 | 80.783 | 504 | 1.888 | 3.799 | 4.319 | 3.008 |
| Active circulante | 88.940 | 72.631 | 40.543 | 52.513 | 42.019 | 28.373 | 41.441 | 24.915 | 20.331 | 22.260 | 80.896 | 53.626 | 53.324 | 62.836 | 41.915 |
| Stocuri | 7.386 | — | 3.245 | — | 1.849 | — | — | 3.878 | — | 500 | 2.076 | — | 3.704 | 2.430 | 1.419 |
| Creanțe | 24.187 | 27.911 | 19.346 | 10.936 | 10.341 | 25.544 | 20.315 | 9.198 | 9.569 | 15.049 | 21.789 | 8.149 | 19.208 | 7.403 | 6.744 |
| Casa și conturi la bănci | 57.367 | 44.720 | 17.952 | 41.577 | 29.829 | 2.829 | 21.126 | 11.839 | 10.762 | 6.711 | 57.031 | 45.477 | 30.412 | 53.003 | 33.752 |
| Datorii | 8.790 | 5.788 | 4.010 | 5.895 | 12.601 | 16.843 | 61.133 | 69.544 | 17.370 | 33.963 | 4.466 | 3.486 | 5.456 | 2.623 | 8.668 |
| Capitaluri proprii | 80.150 | 66.843 | 36.063 | 46.149 | 40.653 | 40.322 | 34.734 | 51.589 | 59.509 | 69.080 | 76.934 | 52.028 | 51.667 | 64.532 | 36.255 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | 1 | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova |
| CAEN principal | 4322 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | METRAX SRL |
| Nr. reg. com. | J1992002144297 |
| EUID | ROONRC.J1992002144297 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-06-10 |
| Sediu social | Str. MOCANILOR, 1, Mun. Ploieşti, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. MOCANILOR, NR.1, BL.52, SC.B, AP.32 |
| Telefon | 531162 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACISIP TRANS SRL | aceeași clădire |
| ACUL ISCUSIT S.R.L. | aceeași clădire |
| ADAMANTIUM TECH S.R.L. | aceeași clădire |
| CARMEN & DUDU TAXI SRL | aceeași clădire |
| CROM SYSTEM C & G SRL | aceeași clădire |
| CRYS INVEST SRL | aceeași clădire |
| DAFIRES CONSTRUCT SRL inactiv | aceeași clădire |
| DAVIMAR INTERPREST SRL | aceeași clădire |
| DEA ORIZONT FOOD S.R.L. | aceeași clădire |
| DEEA ORIZONT INVEST SRL | aceeași clădire |
| EDUARD-PLOIESTI SRL | aceeași clădire |
| EURO CONSULTING SECURITY SERV S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4322 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (8)
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Prahova
| 1318747 | RIGORINSTAL SRL |
| 1343422 | MONTIN SA |
| 1347092 | SINCO SRL |
| 1348152 | KARBOREX SRL |
| 1356929 | SIVES SA |
| 1359771 | DOMS SRL |
| 4000500 | PAULUS SRL |
| 4388879 | INCON-REP SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08