PENCIL SRL
CUI 13634409 · J2000000283188
PENCIL SRL are CUI 13634409, nr. de înregistrare J2000000283188, înmatriculată pe 29.12.2000. Sediul social e în Municipiul Târgu Jiu, jud. Gorj. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7911. În 2025: cifră de afaceri 219.218 lei, profit net 22.342 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 219 mii lei · mediana 188 mii lei | 116% din mediană |
| Profit net | 22 mii lei · mediana 26 mii lei | 87% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 10.2% · mediana 15.2% | 67% din mediană |
| Cifră pe salariat | 110 mii lei · mediana 127 mii lei | 87% din mediană |
Comparat cu 43.046 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 219.218 | 145.345 | 26.859 | — | — | — | 3.984 | — | 11.639 | 1.958 | 12.278 | 44.202 | 17.280 | 114.684 | 3.616 |
| Venituri totale | 232.314 | 168.023 | 32.696 | — | — | — | 3.985 | — | 11.639 | 1.958 | 12.278 | 44.204 | 17.289 | 114.783 | 3.616 |
| Cheltuieli totale | 208.513 | 165.861 | 54.014 | — | 432 | — | 456 | — | 16.707 | 322 | 15.135 | 44.625 | 35.143 | 74.181 | 277 |
| Profit / pierdere brută | 23.801 | 2.162 | -21.318 | 0 | -432 | 0 | 3.529 | 0 | -5.068 | 1.636 | -2.857 | -421 | -17.854 | 40.602 | 3.339 |
| Profit / pierdere netă | 22.342 | 2.053 | -21.318 | 0 | -432 | 0 | 3.409 | 0 | -5.417 | 1.577 | -3.225 | -1.747 | -18.336 | 34.868 | 3.339 |
| Active imobilizate | 219.020 | 108 | 1.218 | 1.205 | 1.205 | 1.205 | — | 351 | 351 | 515 | 725 | 1.006 | 1.690 | 2.375 | 3.560 |
| Active circulante | 586.680 | 526.083 | 261.172 | 89 | 35 | 295 | 13.975 | 62.157 | 64.462 | 67.384 | 60.644 | 64.795 | 55.427 | 90.131 | 23.421 |
| Stocuri | 938 | — | — | 54 | — | — | — | — | — | 16.541 | 10.542 | 8.611 | 7.774 | 346 | 3.184 |
| Creanțe | 524.012 | 473.085 | 200.114 | 34 | 34 | — | — | 29.302 | 30.342 | 17.652 | 19.952 | 18.360 | 27.230 | 17.340 | 17.340 |
| Casa și conturi la bănci | 61.730 | 52.998 | 61.058 | 1 | 1 | 295 | 13.975 | 32.855 | 34.120 | 33.191 | 30.150 | 37.824 | 20.423 | 72.445 | 2.897 |
| Cheltuieli în avans | 2.300 | 2.300 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.163 |
| Datorii | 780.355 | 547.738 | 283.690 | 1.276 | 1.222 | 1.050 | 0 | 30.942 | 33.247 | 30.917 | 25.964 | 27.171 | 16.740 | 33.793 | 4.299 |
| Capitaluri proprii | 27.645 | -19.247 | -21.300 | 18 | 18 | 450 | 13.975 | 31.566 | 31.566 | 36.982 | 35.405 | 38.630 | 40.377 | 58.713 | 23.845 |
| Capital subscris vărsat | 25.000 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 11.01.2001 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj |
| CAEN principal | 7911 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PENCIL SRL |
| Nr. reg. com. | J2000000283188 |
| EUID | ROONRC.J2000000283188 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2000-12-29 |
| Sediu social | Str. Viorelelor, 14, camera nr. 2, Mun. Târgu Jiu, GORJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, STR. VIORELELOR, NR.14, CAMERA NR. 2 |
| Telefon | 0769422949 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CEFLASIM SRL | aceeași clădire |
| ILFIORE IMPEX SRL | aceeași clădire |
| RAIDORMON SRL | aceeași clădire |
| SCHOOL OF KINDNESS AND LOVE S.R.L. | aceeași clădire |
| ADVER NEWS MEDIA AGENTIE S.R.L. | 67 m |
| AUTO SPLASH WASH S.R.L. | 67 m |
| DND BEST CENTER S.R.L. | 67 m |
| ENDOMED SRL | 67 m |
| GEOFOTOCAD SRL | 67 m |
| LOFT INFINITY S.R.L. | 67 m |
| MINȚI CREATIVE S.R.L. | 67 m |
| MVVB TEAM CONSULTING S.R.L. | 67 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 7911 | 2023 – 2025 |
| 5590 | 2020 – 2022 |
| 1813 | 2011 – 2019 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (36)
Alte firme din Gorj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25