EMI-VALUSIA S.R.L.
CUI 14075690 · J08/836/2001
EMI-VALUSIA S.R.L. are CUI 14075690, nr. de înregistrare J08/836/2001, înmatriculată pe 24.07.2001. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este neplătitoare de TVA, INACTIVĂ fiscal. Activitatea principală: CAEN 4719. În 2020: cifră de afaceri 19.157 lei, profit net 2.179 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 19 mii lei · mediana 199 mii lei | 10% din mediană |
| Profit net | 2 mii lei · mediana 3 mii lei | 77% din mediană |
| Marjă netă | 11.4% · mediana 1.6% | 713% din mediană |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 19.157 | 42.222 | 50.834 | 45.106 | 59.002 | 49.796 | 48.516 | 83.848 | 90.562 | 77.113 |
| Venituri totale | 19.157 | 42.222 | 59.719 | 45.106 | 59.002 | 49.797 | 48.516 | 83.848 | 99.754 | 77.113 |
| Cheltuieli totale | 16.464 | 37.507 | 41.783 | 43.032 | 56.072 | 56.869 | 44.390 | 77.229 | 76.573 | 85.496 |
| Profit / pierdere brută | 2.693 | 4.715 | 17.936 | 2.074 | 2.930 | -7.072 | 4.126 | 6.619 | 23.181 | -8.383 |
| Profit / pierdere netă | 2.179 | 3.449 | 16.145 | 721 | 1.160 | -8.567 | 2.671 | 4.660 | 23.181 | -8.383 |
| Active circulante | 150.393 | 142.480 | 148.500 | 159.144 | 154.750 | 159.624 | 173.031 | 207.312 | 228.786 | 230.782 |
| Stocuri | 145.840 | 133.473 | 144.581 | 153.314 | 150.276 | 154.352 | 167.985 | 205.656 | 227.084 | 227.089 |
| Creanțe | 3.569 | 3.462 | 2.351 | 2.645 | 2.089 | 2.108 | 247 | 171 | 909 | 1.786 |
| Casa și conturi la bănci | 984 | 5.545 | 1.568 | 3.185 | 2.385 | 3.164 | 4.799 | 1.485 | 793 | 1.907 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 9.801 | 20.003 | — | — | 3.921 | 6.801 |
| Datorii | 87.980 | 82.246 | 91.715 | 118.504 | 124.632 | 140.868 | 125.704 | 212.657 | 242.711 | 270.768 |
| Capitaluri proprii | 62.413 | 60.234 | 56.785 | 40.640 | 39.919 | 38.759 | 47.327 | -5.345 | -10.004 | -33.185 |
| Capital subscris vărsat | 50.200 | 50.200 | 50.200 | 50.200 | 50.200 | 50.200 | 50.200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | INACTIV |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 24.07.2001 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 4719 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | EMI-VALUSIA SRL |
| Nr. reg. com. | J08/836/2001 |
| EUID | ROONRC.J08/836/2001 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2001-07-24 |
| Sediu social | Str. Cocorului, 4, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. COCORULUI, NR.4, BL.215, SC.A, AP.16 |
| Telefon | 0368412417 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ANDRIESCU EDIL SRL | aceeași clădire |
| CASA PRIMORANDI S.R.L. | aceeași clădire |
| CONSTANTIN SOFTCAD SERVICES SRL | aceeași clădire |
| CONSULTING MEDICAL MAGAZINE SRL inactiv | aceeași clădire |
| INGUZ FEHUGABI S.R.L. | aceeași clădire |
| IULIAN DESIGN CONCEPT S.R.L. | aceeași clădire |
| M&D HAIRSTYLE SALON S.R.L. | aceeași clădire |
| PRIMORANDI SRL | aceeași clădire |
| ROBIENTE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CON SOFTWARE PORT S.R.L. | 22 m |
| DESIGN LAB S.R.L. | 22 m |
| KRONSTADT PIZZA S.R.L. inactiv | 22 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4719 | 2011 – 2020 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (4)
| 12277944 | MIARIS S.R.L. |
| 22570967 | MOISI ANDREEA MARIA ASOCIATIE FAMILIALA |
| 23253606 | ENEA NICOLAE OVIDIU ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ |
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Braşov
| 1090192 | CILOS SRL |
| 1091163 | GRIGO SRL |
| 1091821 | ANAROX SRL |
| 1092592 | ADARA SRL |
| 1093415 | IMOD BRASOV SRL |
| 1095831 | HAUSBRANDT SRL |
| 1099582 | GECOMI SRL |
| 1108761 | DRAMIG SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08