G.S. EXPERT & CONSULTING SRL
CUI 14344403 · J2001010209403
G.S. EXPERT & CONSULTING SRL are CUI 14344403, nr. de înregistrare J2001010209403, înmatriculată pe 12.12.2001. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 5, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 6920. În 2025: cifră de afaceri 957.265 lei, profit net 251.937 lei, 7 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 957 mii lei · mediana 172 mii lei | 556% din mediană |
| Profit net | 252 mii lei · mediana 31 mii lei | 800% din mediană |
| Salariați | 7 · mediana 1 | 700% din mediană |
| Marjă netă | 26.3% · mediana 23.7% | 111% din mediană |
| Cifră pe salariat | 137 mii lei · mediana 176 mii lei | 78% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 957.265 | 1.343.992 | 803.106 | 617.803 | 415.564 | 290.969 | 310.832 | 284.252 | 270.375 | 173.417 | 206.471 | 179.200 | 171.450 | 207.063 | 342.057 |
| Venituri totale | 986.318 | 1.359.077 | 823.657 | 623.253 | 415.564 | 307.902 | 318.658 | 284.252 | 282.985 | 173.417 | 206.471 | 179.844 | 171.453 | 213.336 | 342.057 |
| Cheltuieli totale | 688.373 | 538.024 | 471.634 | 396.026 | 270.698 | 249.772 | 270.256 | 227.745 | 161.228 | 188.174 | 186.613 | 181.726 | 187.246 | 208.828 | 126.809 |
| Profit / pierdere brută | 297.945 | 821.053 | 352.023 | 227.227 | 144.866 | 58.130 | 48.402 | 56.507 | 121.757 | -14.757 | 19.858 | -1.882 | -15.793 | 4.508 | 215.248 |
| Profit / pierdere netă | 251.937 | 781.525 | 345.196 | 221.173 | 141.083 | 55.425 | 45.449 | 53.664 | 118.927 | -16.491 | 13.663 | -7.277 | -20.937 | -1.892 | 204.986 |
| Active imobilizate | 127.732 | 169.464 | 225.610 | 282.324 | 141.074 | 51.723 | 28.855 | 25.444 | 21.807 | 27.522 | 56.139 | 89.647 | 127.119 | 153.609 | 15.180 |
| Active circulante | 591.776 | 1.003.520 | 512.825 | 438.141 | 246.975 | 149.707 | 114.820 | 112.541 | 108.882 | 56.161 | 56.484 | 57.533 | 63.416 | 61.345 | 147.056 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 54 | — | 25 | — |
| Creanțe | 545.723 | 966.946 | 492.925 | 342.585 | 154.901 | 108.273 | 100.242 | 52.896 | 69.174 | 51.937 | 40.284 | 45.023 | 53.837 | 60.593 | 147.025 |
| Casa și conturi la bănci | 46.053 | 36.574 | 19.900 | 95.556 | 92.074 | 41.434 | 14.578 | 59.645 | 39.708 | 4.224 | 16.200 | 12.456 | 9.579 | 727 | 31 |
| Cheltuieli în avans | 88.333 | 91.474 | 80.890 | 75.964 | 5.945 | 26.345 | 54.037 | 87.442 | — | — | 1.057 | 2.019 | 4.045 | 65.580 | 53.367 |
| Datorii | 555.664 | 482.693 | 471.400 | 575.016 | 252.671 | 172.110 | 152.023 | 171.523 | 28.013 | 99.934 | 80.715 | 110.148 | 142.002 | 150.098 | 20.775 |
| Capitaluri proprii | 252.177 | 781.765 | 347.925 | 221.413 | 141.323 | 55.665 | 45.689 | 53.904 | 102.676 | -16.251 | 32.965 | 39.051 | 52.578 | 130.436 | 194.828 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 7 | 5 | 4 | 4 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 5 | 5 | 5 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 12.12.2001 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 6920 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | G.S. EXPERT & CONSULTING SRL |
| Nr. reg. com. | J2001010209403 |
| EUID | ROONRC.J2001010209403 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2001-12-12 |
| Sediu social | Str. Moş Adam, 8, CAMERA 2, Sector 5 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR MOŞ ADAM, NR.8, CAMERA 2 |
| Telefon | 0722300645 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ANTONIO TRANS SRL | aceeași clădire |
| GTI CONTABILITATE SI EXPERTIZA S.R.L. | aceeași clădire |
| INFOCONT OFFICE SRL | aceeași clădire |
| KADIX CLIMA SERVICE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| LU CONS S.R.L. | aceeași clădire |
| ORHIDEEA INSTALATIILOR S.R.L. | aceeași clădire |
| VIVA EXPERT CONSULTING SRL | aceeași clădire |
| BURG TREUHAND S.R.L. | 15 m |
| EXPERT CONT SERV 2002 SRL | 15 m |
| VIVA DENT ACTIV SRL | 15 m |
| SWEET LUI-GI S.R.L. inactiv | 38 m |
| DREAM OPTIC BUSINESS SRL | 50 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6920 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (8)
CAEN autorizat (8)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25