SIMPREST SRL
CUI 14426490 · J2002000042330
SIMPREST SRL are CUI 14426490, nr. de înregistrare J2002000042330, înmatriculată pe 04.02.2002. Sediul social e în Sat Şcheia, Comuna Şcheia, jud. Suceava. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7120. În 2025: cifră de afaceri 702.683 lei, profit net 457.797 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-05-28 | Cresa Nr. 1 Suceava | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 126 lei |
| 2024-05-24 | INSPECTORATUL DE JANDARMI JUDETEAN SUCEAVA | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 588 lei |
| 2024-04-26 | INSPECTORATUL DE JANDARMI JUDETEAN SUCEAVA | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 126 lei |
| 2024-03-26 | INSPECTORATUL DE JANDARMI JUDETEAN SUCEAVA | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 504 lei |
| 2024-03-04 | Administratia Nationala "Apele Romane" - Admin | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 815 lei |
| 2024-02-29 | INSPECTORATUL DE JANDARMI JUDETEAN SUCEAVA | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 462 lei |
| 2024-02-08 | INSPECTORATUL DE JANDARMI JUDETEAN SUCEAVA | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 126 lei |
| 2024-02-07 | SCOALA GIMNAZIALA MOARA NICA | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 210 lei |
| 2024-01-26 | Administratia Nationala "Apele Romane" - Admin | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 750 lei |
| 2024-01-16 | JUDEȚUL SUCEAVA | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 126 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 703 mii lei · mediana 172 mii lei | 408% din mediană |
| Profit net | 458 mii lei · mediana 31 mii lei | de 15× mediana |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 65.1% · mediana 23.6% | 276% din mediană |
| Cifră pe salariat | 351 mii lei · mediana 176 mii lei | 200% din mediană |
Comparat cu 103.298 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 702.683 | 718.723 | 615.298 | 448.695 | 299.490 | 298.625 | 297.231 | 279.832 | 219.536 | 193.267 | 41.081 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Venituri totale | 759.069 | 780.590 | 671.226 | 449.397 | 299.496 | 298.632 | 297.346 | 279.836 | 219.537 | 193.705 | 41.081 | 7.500 | 0 | 0 | 0 |
| Cheltuieli totale | 283.217 | 253.434 | 233.641 | 193.779 | 171.118 | 157.003 | 157.959 | 120.636 | 106.970 | 92.373 | 33.519 | 7.166 | 0 | — | — |
| Profit / pierdere brută | 475.852 | 527.156 | 437.585 | 255.618 | 128.378 | 141.629 | 139.387 | 159.200 | 112.567 | 101.332 | 7.562 | 334 | 0 | 0 | 0 |
| Profit / pierdere netă | 457.797 | 510.288 | 431.880 | 251.753 | 125.903 | 139.650 | 136.414 | 156.402 | 110.371 | 97.458 | 6.330 | 109 | 0 | 0 | 0 |
| Active imobilizate | 32.414 | 32.880 | 41.484 | 26.960 | 52.878 | 85.742 | 119.937 | 154.131 | 181.292 | 203.945 | 213.751 | 72.691 | 7.506 | 7.506 | 7.506 |
| Active circulante | 1.718.478 | 1.846.804 | 1.383.519 | 960.569 | 666.340 | 507.158 | 332.554 | 206.853 | 45.401 | 31.695 | 1.187 | 120.000 | 170 | 170 | 170 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 60 | 60 | 60 |
| Creanțe | 11.910 | 10.220 | 5.045 | 6.869 | 1.258 | 1.189 | 5.779 | 5.760 | 2.420 | 3.800 | 500 | 120.000 | 0 | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 1.706.568 | 1.836.584 | 1.378.474 | 953.700 | 665.082 | 505.969 | 326.775 | 201.093 | 42.981 | 27.895 | 687 | 0 | 110 | 110 | 110 |
| Datorii | 45.622 | 19.741 | 36.348 | 20.754 | 4.196 | 3.781 | 3.022 | 2.929 | 15.040 | 134.358 | 211.114 | 195.197 | 10.291 | 10.291 | 10.291 |
| Capitaluri proprii | 1.705.270 | 1.859.943 | 1.388.655 | 966.775 | 715.022 | 589.119 | 449.469 | 358.055 | 211.653 | 101.282 | 3.824 | -2.506 | -2.615 | -2.615 | -2.615 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 01.02.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava |
| CAEN principal | 7120 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SIMPREST SRL |
| Nr. reg. com. | J33/42/2002 |
| EUID | ROONRC.J2002000042330 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2002-02-04 |
| Sediu social | Str. Mihoveni, 5, Sat Şcheia Com. Şcheia, SUCEAVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. OITUZ, NR.11, BL.A 7, SC.A, ET.4, AP.14 |
| Telefon | 0203524371 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ST. GEORGE S.R.L. | 18 m |
| ASO WOOD&STEEL DESIGN S.R.L. inactiv | 58 m |
| GLOBAL BEST FOOD S.R.L. | 78 m |
| TOP METAL PROD S.R.L. | 78 m |
| POLARIS CAFE SRL | 90 m |
| RIPAN SERVICE SRL | 103 m |
| ANIMAVET SRL | 133 m |
| SDO BUCOVINA S.R.L. | 133 m |
| KACIKABESTRELAX S.R.L. | 139 m |
| SERCOM ELECTRIC S.R.L. | 156 m |
| ALDIS FOOD 2011 SRL | 165 m |
| AUTOCONTEXCOR S.R.L. inactiv | 165 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 7120 | 2014 – 2025 |
| 4520 | 2011 – 2013 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Suceava
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08