ACHIM S.R.L.
CUI 14564387 · J38/179/2002
ACHIM S.R.L. are CUI 14564387, nr. de înregistrare J38/179/2002, înmatriculată pe 05.04.2002. Sediul social e în Municipiul Râmnicu Vâlcea, jud. Vâlcea. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4719. În 2025: cifră de afaceri 4.524 lei, pierdere netă 2.038 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 5 mii lei · mediana 199 mii lei | 2% din mediană |
| Profit net | -2 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -45% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 270.699 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4.524 | 6.316 | 13.171 | 13.171 | 12.988 | 10.466 | 18.435 | 24.628 | 19.257 | 28.898 | 24.438 | 19.507 | 19.861 | 18.736 | 24.904 |
| Venituri totale | 4.524 | 6.316 | 13.171 | 13.171 | 12.988 | 10.466 | 18.435 | 24.628 | 19.257 | 28.898 | 24.599 | 19.709 | 19.861 | 18.736 | 24.904 |
| Cheltuieli totale | 6.562 | 7.125 | 9.201 | 9.201 | 9.862 | 7.916 | 10.890 | 14.892 | 11.889 | 27.801 | 26.729 | 22.584 | 21.058 | 19.988 | 23.023 |
| Profit / pierdere brută | -2.038 | -809 | 3.970 | 3.970 | 3.126 | 2.550 | 7.545 | 9.736 | 7.368 | 1.097 | -2.130 | -2.875 | -1.197 | -1.252 | 1.881 |
| Profit / pierdere netă | -2.038 | -809 | 3.574 | 3.574 | 2.736 | 2.252 | 7.121 | 8.997 | 6.790 | 282 | -2.863 | -3.466 | -1.750 | -1.252 | 1.824 |
| Active circulante | 22.485 | 23.449 | 31.101 | 31.101 | 30.743 | 27.408 | 30.818 | 23.890 | 21.457 | 11.929 | 9.513 | 8.259 | 14.463 | 13.328 | 15.643 |
| Stocuri | 10.377 | 9.088 | 21.283 | 21.283 | 16.780 | 20.629 | 19.850 | 18.960 | 19.441 | 10.040 | 7.601 | 6.448 | 3.478 | 3.836 | 6.285 |
| Creanțe | 438 | 7 | — | — | 425 | 0 | 106 | — | — | 1.077 | 1.077 | 1.502 | 1.077 | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 11.670 | 14.354 | 9.818 | 9.818 | 13.538 | 6.779 | 10.862 | 4.930 | 2.016 | 812 | 835 | 309 | 9.908 | 9.492 | 9.358 |
| Datorii | 1.262 | 1.319 | 8.307 | 8.307 | 11.523 | 11.024 | 16.457 | 16.650 | 23.214 | 20.476 | 18.343 | 14.225 | 16.963 | 14.078 | 15.141 |
| Capitaluri proprii | 21.223 | 22.130 | 22.794 | 22.794 | 19.220 | 16.384 | 14.361 | 7.240 | -1.757 | -8.547 | -8.830 | -5.966 | -2.500 | -750 | 502 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | 0 | 0 | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 02.11.2010 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea |
| CAEN principal | 4719 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ACHIM SRL |
| Nr. reg. com. | J38/179/2002 |
| EUID | ROONRC.J38/179/2002 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2002-04-05 |
| Sediu social | Str. Matei Basarab, 26, Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. MATEI BASARAB, NR.26, BL.114, SC.A, ET.P, AP.1 |
| Telefon | 725716282 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BEAUTY & BUSINESS CONSULT S.R.L. | aceeași clădire |
| BODIMELA SRL inactiv | aceeași clădire |
| CRIMARIN SRL | aceeași clădire |
| EFICON S.R.L. | aceeași clădire |
| ELPIS ZAHRA S.R.L. | aceeași clădire |
| LUXRENT SPACE S.R.L. | aceeași clădire |
| PROCONSALTO SRL | aceeași clădire |
| TACOTEDALI FIRMAR EVENTS S.R.L. | aceeași clădire |
| ADELVI LUX SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ | 35 m |
| CRYSTAL ART` DENT S.R.L. | 35 m |
| MARILO GRUP SRL | 35 m |
| POST-EXPRESSION S.R.L. | 35 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 4719 | 2023 – 2025 |
| 4711 | 2022 |
| 4719 | 2011 – 2021 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (11)
Sunt 11 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Vâlcea
| 1465071 | IORV-FAVORIT SRL |
| 1466042 | BOMIS SRL |
| 1469995 | NIROS SRL |
| 1473287 | SACENI SRL |
| 2537753 | COSMIN-M SRL |
| 2548353 | SIRENA SRL |
| 2619284 | VINTILAS SRL |
| 3567760 | TUDOR IMPEX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25