BUILDING TRUST COMPANY S.R.L.
CUI 14567715 · J18/145/2002
BUILDING TRUST COMPANY S.R.L. are CUI 14567715, nr. de înregistrare J18/145/2002, înmatriculată pe 08.04.2002. Sediul social e în Municipiul Târgu Jiu, jud. Gorj. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4120. În 2025: cifră de afaceri 666.702 lei, profit net 565.978 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-17 | COMUNA BORASCU(Primaria Comunei Borascu) | Servicii de inginerie (Rev.2) | 90 mii lei |
| 2024-05-27 | COMUNA CIUPERCENI | Servicii de inginerie (Rev.2) | 31 mii lei |
| 2024-05-23 | Primaria Municipiului Targu Jiu | Servicii de supraveghere a lucrarilor (R | 80 mii lei |
| 2024-05-09 | ORASUL ROVINARI | Servicii de supraveghere a lucrarilor (R | 5 mii lei |
| 2024-04-30 | ORASUL ROVINARI | Servicii de supraveghere a lucrarilor (R | 5 mii lei |
| 2024-04-23 | COMUNA STANESTI (PRIMARIA STANESTI) | Servicii de inginerie (Rev.2) | 72 mii lei |
| 2024-01-29 | INSPECTORATUL DE POLITIE JUDEȚEAN GORJ | Servicii de supraveghere a lucrarilor (R | 69 mii lei |
| 2024-01-25 | INSPECTORATUL DE POLITIE JUDEȚEAN GORJ | Servicii de supraveghere a lucrarilor (R | 98 mii lei |
| 2024-01-19 | ORASUL ROVINARI | Servicii de supraveghere a lucrarilor (R | 50 mii lei |
| 2024-01-10 | COMUNA DRAGUTESTI | Servicii de consultanta in domeniul lucr | 5 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 667 mii lei · mediana 221 mii lei | 302% din mediană |
| Profit net | 566 mii lei · mediana 19 mii lei | de 30× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 84.9% · mediana 9.3% | 913% din mediană |
| Cifră pe salariat | 667 mii lei · mediana 141 mii lei | 472% din mediană |
Comparat cu 112.115 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 666.702 | 429.011 | 511.572 | 73.589 | 222.839 | 140.916 | 204.441 | 43.250 | 78.808 | 56.235 | 145.642 | 55.792 | 106.454 | 68.913 |
| Venituri totale | 666.702 | 435.761 | 522.840 | 73.589 | 231.839 | 140.916 | 204.441 | 43.250 | 78.808 | 56.235 | 145.644 | 55.793 | 106.454 | 68.931 |
| Cheltuieli totale | 97.194 | 76.473 | 62.506 | 19.124 | 33.202 | 17.852 | 152.347 | 5.421 | 1.007 | 4.929 | 37.486 | 18.435 | 21.518 | 10.672 |
| Profit / pierdere brută | 569.508 | 359.288 | 460.334 | 54.465 | 198.637 | 123.064 | 52.094 | 37.829 | 77.801 | 51.306 | 108.158 | 37.358 | 84.936 | 58.259 |
| Profit / pierdere netă | 565.978 | 351.982 | 455.218 | 52.258 | 196.409 | 120.328 | 44.063 | 36.531 | 75.435 | 49.619 | 103.789 | 35.683 | 81.741 | 56.191 |
| Active imobilizate | 19.426 | 7.255 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 39.230 | 29.301 | 8.697 |
| Active circulante | 664.977 | 492.173 | 763.351 | 240.042 | 487.883 | 300.986 | 343.070 | 130.132 | 89.445 | 297.164 | 243.943 | 141.052 | 166.068 | 68.560 |
| Stocuri | 269 | 3.081 | — | — | — | — | — | — | — | 3.514 | — | -4.725 | 5.914 | — |
| Creanțe | 616.484 | 473.942 | 113.411 | 27.124 | 32.962 | 147.608 | 186.805 | 36.665 | 35.430 | 35.449 | 16.721 | 30.652 | 153.151 | 17.412 |
| Casa și conturi la bănci | 48.224 | 15.150 | 649.940 | 212.918 | 454.921 | 153.378 | 156.265 | 93.467 | 54.015 | 258.201 | 227.222 | 115.125 | 7.003 | 51.148 |
| Datorii | 91.341 | 72.344 | 88.250 | 20.158 | 8.404 | 17.917 | 180.329 | 10.156 | 7.372 | 24.449 | 10.584 | 3.926 | 45.236 | 8.864 |
| Capitaluri proprii | 593.062 | 427.084 | 675.101 | 219.884 | 479.479 | 283.069 | 162.741 | 119.976 | 82.073 | 272.715 | 233.359 | 176.356 | 150.133 | 68.393 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Aug 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 08.04.2002 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj |
| CAEN principal | 4120 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | BUILDING TRUST COMPANY SRL |
| Nr. reg. com. | J18/145/2002 |
| EUID | ROONRC.J18/145/2002 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2002-04-08 |
| Sediu social | Str. Meteor, 6, Mun. Târgu Jiu, GORJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, STR. METEOR, NR.6 |
| Telefon | 0740574389 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACTIVCONS B&CO SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADELLYNE BUSINESS STYLE SRL | aceeași clădire |
| ADIACENT SRL | aceeași clădire |
| AP NISAYPRODUCT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AS REVERIE S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTO KIM SERVICE S.R.L. | aceeași clădire |
| AXC VISION CONSULTING S.R.L. | aceeași clădire |
| BERTIFLOR MIXT 2018 S.R.L. | aceeași clădire |
| BIDRAMAX GROUP S.R.L. | aceeași clădire |
| CANTATA IMPEX SRL | aceeași clădire |
| CKRIDE S.R.L. | aceeași clădire |
| CONAZET TOTAL S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (4)
| 7112 | 2024 – 2025 |
| 4120 | 2022 – 2023 |
| 7112 | 2019 – 2020 |
| 4120 | 2011 – 2018 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Gorj
| 2155788 | ARIVI SRL |
| 2156023 | SCOBAL SRL |
| 2161399 | LION SRL |
| 2162572 | XAMO SRL |
| 2165420 | ROMRAMIT SRL |
| 2170281 | BOGAL SRL |
| 2176063 | MARINAS SRL |
| 2176195 | DEDIU SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08