RODION SRL
CUI 1469227 · J1991001538382
RODION SRL are CUI 1469227, nr. de înregistrare J1991001538382, înmatriculată pe 20.12.1991. Sediul social e în Municipiul Râmnicu Vâlcea, jud. Vâlcea. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4712. În 2025: cifră de afaceri 330.591 lei, pierdere netă 347 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 331 mii lei · mediana 199 mii lei | 166% din mediană |
| Profit net | -347 lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | -0.1% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 165 mii lei · mediana 224 mii lei | 74% din mediană |
Comparat cu 270.686 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 330.591 | 401.091 | 444.607 | 455.460 | 520.910 | 572.031 | 572.471 | 558.395 | 537.579 | 524.326 | 475.497 | 521.162 | 610.018 | 691.900 | 781.804 |
| Venituri totale | 388.719 | 443.091 | 481.242 | 483.652 | 520.910 | 572.031 | 572.471 | 558.395 | 543.562 | 526.219 | 475.497 | 521.162 | 651.531 | 697.686 | 788.696 |
| Cheltuieli totale | 382.815 | 427.113 | 509.648 | 483.420 | 514.137 | 562.861 | 562.655 | 543.382 | 535.663 | 522.470 | 470.670 | 517.423 | 647.620 | 695.084 | 762.801 |
| Profit / pierdere brută | 5.904 | 15.978 | -28.406 | 232 | 6.773 | 9.170 | 9.816 | 15.013 | 7.899 | 3.749 | 4.827 | 3.739 | 3.911 | 2.602 | 25.895 |
| Profit / pierdere netă | -347 | 7.196 | -33.215 | -4.605 | 1.566 | 3.449 | 4.091 | 9.368 | 2.463 | 3.149 | 4.055 | 3.141 | 3.285 | 2.105 | 21.744 |
| Active imobilizate | 323.565 | 291.847 | 256.918 | 221.494 | 186.718 | 145.256 | 132.026 | 105.748 | 105.748 | 105.748 | 105.748 | 125.474 | 127.918 | 132.807 | 145.028 |
| Active circulante | 81.449 | 124.426 | 101.748 | 119.203 | 79.584 | 114.596 | 143.829 | 149.849 | 129.739 | 143.891 | 177.035 | 211.261 | 250.134 | 280.392 | 292.330 |
| Stocuri | 68.041 | 81.512 | 46.422 | 70.856 | 35.810 | 37.791 | 43.065 | 48.447 | 57.125 | 98.218 | 77.036 | 118.707 | 190.057 | 237.165 | 266.556 |
| Creanțe | 3.386 | 34.787 | 44.915 | 34.288 | 32.281 | 46.610 | 41.406 | 36.473 | 32.173 | 33.548 | 24.182 | 23.435 | 25.049 | 18.679 | 10.116 |
| Casa și conturi la bănci | 10.022 | 8.127 | 10.411 | 14.059 | 11.493 | 30.195 | 59.358 | 64.929 | 40.441 | 12.125 | 75.817 | 69.119 | 35.028 | 24.548 | 15.658 |
| Datorii | 303.888 | 314.800 | 264.390 | 213.205 | 134.205 | 108.121 | 127.573 | 111.406 | 100.665 | 117.280 | 102.208 | 93.758 | 138.216 | 176.648 | 202.912 |
| Capitaluri proprii | 101.126 | 101.473 | 94.276 | 127.492 | 132.097 | 151.731 | 148.282 | 144.191 | 134.822 | 132.359 | 180.575 | 242.977 | 239.836 | 236.551 | 234.446 |
| Capital subscris vărsat | 42.950 | 42.950 | 42.950 | 42.950 | 42.950 | 42.950 | 42.950 | 42.950 | 42.950 | 42.950 | 42.950 | 42.950 | 42.950 | 42.950 | 42.950 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | 3 | 3 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 04.12.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea |
| CAEN principal | 4712 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | RODION SRL |
| Nr. reg. com. | J1991001538382 |
| EUID | ROONRC.J1991001538382 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-12-20 |
| Sediu social | Str. Regina Maria, 21, Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. REGINA MARIA, NR.21, BL.C.12, SC.A, AP.2 |
| Telefon | 0744529763 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AIMA SRL inactiv | aceeași clădire |
| ATELIER OLFACTIV S.R.L. | aceeași clădire |
| BAGS CAR S.R.L. | aceeași clădire |
| DOMITHERM GRUP S.R.L. | aceeași clădire |
| EL JALLI SRL | aceeași clădire |
| GRIMART DESIGN S.R.L. | aceeași clădire |
| GRUP MEDIAN SRL | aceeași clădire |
| GVN CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| LEMY-COM SRL | aceeași clădire |
| RAFFINE STYLE SRL | aceeași clădire |
| SENIVIL EXPERT CONSULTING S.R.L. | aceeași clădire |
| WAISERV SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4675 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (13)
Sunt 13 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Vâlcea
| 1472230 | MARCOMEX SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ |
| 1483825 | FLORICA SRL |
| 1484944 | MANIU SRL |
| 1485273 | MARICOM SRL |
| 1485834 | FLOR-CHIM SRL |
| 1486864 | ANDA SRL |
| 1487940 | TINTACOM SRL |
| 2534676 | C & T SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25