WEBCOM SIB S.R.L.
CUI 14764920 · J2002000521321
WEBCOM SIB S.R.L. are CUI 14764920, nr. de înregistrare J2002000521321, înmatriculată pe 19.07.2002. Sediul social e în Municipiul Sibiu, jud. Sibiu. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4712. În 2025: cifră de afaceri 2.196.983 lei, pierdere netă 164.982 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,2 mil lei · mediana 199 mii lei | de 11× mediana |
| Profit net | -165 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -7.5% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 2,2 mil lei · mediana 224 mii lei | 982% din mediană |
Comparat cu 270.699 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.196.983 | 619.321 | 139.281 | 42.910 | 31.930 | 11.116 | — | — | — | — | — | 23.300 | 0 | 0 | 0 |
| Venituri totale | 2.218.369 | 632.876 | 139.281 | 42.913 | 31.931 | 11.116 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 23.300 | 0 | 0 | 3.000 |
| Cheltuieli totale | 2.383.351 | 604.409 | 123.844 | 26.541 | 21.883 | 9.491 | — | — | — | — | — | 26.647 | 990 | 1.858 | 3.129 |
| Profit / pierdere brută | -164.982 | 28.467 | 15.437 | 16.372 | 10.048 | 1.625 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -3.347 | -990 | -1.858 | -129 |
| Profit / pierdere netă | -164.982 | 14.269 | 13.702 | 15.173 | 9.090 | 1.312 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -4.046 | -990 | -1.858 | -129 |
| Active imobilizate | 105.400 | 5.342 | 6.600 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 145.275 | 139.936 | 29.760 | 5.638 | 5.015 | 513 | — | — | — | — | — | — | 23.047 | 23.113 | 23.114 |
| Stocuri | 25.262 | 32.712 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 23.047 | 23.047 | 23.046 |
| Creanțe | 46.143 | 53.930 | 3.981 | 251 | 251 | 481 | — | — | — | — | — | — | — | 65 | 65 |
| Casa și conturi la bănci | 73.870 | 53.294 | 25.779 | 5.387 | 4.764 | 32 | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 3 |
| Cheltuieli în avans | 25.000 | 25.000 | — | — | — | 2.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 425.988 | 155.609 | 17.567 | 546 | 15.096 | 21.684 | 20.683 | 20.683 | 20.683 | 20.683 | 20.683 | 20.683 | 39.685 | 38.761 | 36.904 |
| Capitaluri proprii | -150.313 | 14.669 | 18.793 | 5.092 | -10.081 | -19.171 | -20.683 | -20.683 | -20.683 | -20.683 | -20.683 | -20.683 | -16.638 | -15.648 | -13.790 |
| Capital subscris vărsat | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 19.07.2002 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu |
| CAEN principal | 4712 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | WEBCOM SIB S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2002000521321 |
| EUID | ROONRC.J2002000521321 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2002-07-19 |
| Sediu social | Str. Petru Maior, 44, Mun. Sibiu, SIBIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. PETRU MAIOR, NR.44 |
| Telefon | 0269215759 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| UPTREND CAPITAL S.R.L. | aceeași clădire |
| BELLAGIO INTERNAŢIONAL SRL inactiv | 23 m |
| OFFICE CONSULTING SRL inactiv | 38 m |
| ORACFOUR S.R.L. | 54 m |
| D'S READINGSPACE S.R.L. | 68 m |
| CLEAR ENTERPRISE SRL | 81 m |
| HIPPOCRATE NEUROTOTAL S.R.L. | 83 m |
| CĂPĂŢÎNĂ CONSULT SRL | 103 m |
| LASH & BEAUTY ART S.R.L. | 103 m |
| REGIA WOLF S.R.L. | 113 m |
| RHOGROIT S.R.L. | 113 m |
| TRIO ROLL S.R.L. | 113 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (4)
| 4712 | 2025 |
| 4719 | 2024 |
| 6312 | 2020 – 2023 |
| 4719 | 2011 – 2019 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (26)
Alte firme din Sibiu
| 788546 | RODICA SRL |
| 798132 | METAS SRL |
| 803271 | LUPEXIM COMED SRL |
| 810058 | CARAT SRL |
| 816573 | BASARAB SRL |
| 2469942 | SKM TEHNIC SRL |
| 2684061 | ARGON SRL |
| 2685156 | TEHNOFARM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25