GENERAL TRADE SOLUTIONS SRL
CUI 14784145 · J40/6770/2002
GENERAL TRADE SOLUTIONS SRL are CUI 14784145, nr. de înregistrare J40/6770/2002, înmatriculată pe 30.07.2002. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 6, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 5229. În 2025: cifră de afaceri 4.200 lei, profit net 2.823 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 4 mii lei · mediana 158 mii lei | 3% din mediană |
| Profit net | 3 mii lei · mediana 5 mii lei | 54% din mediană |
| Marjă netă | 67.2% · mediana 3.2% | de 21× mediana |
Comparat cu 94.315 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4.200 | 12.695 | 26.312 | 57.606 | 223.968 | 159.959 | 416.559 | 209.180 | 6.730 | 16.731 | 12.850 | 4.183 | 8.000 | 4.000 | 0 |
| Venituri totale | 4.315 | 12.703 | 26.373 | 57.661 | 224.021 | 160.924 | 420.062 | 210.098 | 6.730 | 16.731 | 13.200 | 4.183 | 8.000 | 4.000 | 0 |
| Cheltuieli totale | 978 | 977 | 1.232 | 1.022 | 99.977 | 121.332 | 329.671 | 156.230 | 3.076 | 10.310 | 13.787 | 3.909 | 509 | 19 | 712 |
| Profit / pierdere brută | 3.337 | 11.726 | 25.141 | 56.639 | 124.044 | 39.592 | 90.391 | 53.868 | 3.654 | 6.421 | -587 | 274 | 7.491 | 3.981 | -712 |
| Profit / pierdere netă | 2.823 | 9.888 | 21.198 | 54.946 | 118.129 | 34.973 | 77.870 | 47.593 | 3.069 | 5.488 | -587 | 230 | 7.251 | 3.569 | -712 |
| Active circulante | 16.551 | 12.737 | 26.020 | 60.123 | 161.883 | 104.031 | 162.504 | 159.153 | 5.074 | 7.378 | 3.804 | 9.593 | 8.329 | 2.218 | 49 |
| Creanțe | 2.609 | — | 12.816 | 56.855 | 8.568 | 75.589 | 98.810 | 130.040 | 510 | 3.390 | 521 | 349 | — | — | 40 |
| Casa și conturi la bănci | 13.942 | 12.737 | 13.204 | 3.268 | 153.315 | 28.442 | 63.694 | 29.113 | 4.564 | 3.988 | 3.283 | 9.244 | 8.329 | 2.218 | 9 |
| Datorii | 12.528 | 1.649 | 3.622 | 3.977 | 7.581 | 67.858 | 83.434 | 110.360 | 805 | 1.277 | 2.962 | 4.845 | 810 | 1.950 | 3.350 |
| Capitaluri proprii | 4.023 | 11.088 | 22.398 | 56.146 | 154.302 | 36.173 | 79.070 | 48.793 | 4.269 | 6.101 | 842 | 4.748 | 7.519 | 268 | -3.301 |
| Capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | — | — | 0 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Mar 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 28.03.2008 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 5229 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GENERAL TRADE SOLUTIONS SRL |
| Nr. reg. com. | J40/6770/2002 |
| EUID | ROONRC.J40/6770/2002 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2002-07-30 |
| Sediu social | Str. Cântării, 20, Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. CANTARII, NR.20 |
| Telefon | 4106389 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| SENIOR FORWARDING SRL | aceeași clădire |
| NASCO TRADING SRL inactiv | 23 m |
| PLATINUM VISION S.R.L. | 49 m |
| VIRAL CONCEPT ENTERPRISE S.R.L. | 49 m |
| VIRAL CONCEPT S.R.L. | 49 m |
| MARBLE CONSTRUCT SRL | 50 m |
| YUME DOBKARMA S.R.L. | 50 m |
| VHS CLUB SRL inactiv | 54 m |
| IONEX-MED SRL | 57 m |
| CLEAN ZONE DDD S.R.L. | 60 m |
| PRO FUN TRANS SRL | 60 m |
| TT SALES PARTNERS S.R.L. | 60 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 5229 | 2020 – 2025 |
| 7022 | 2014 – 2019 |
| 4645 | 2011 – 2013 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25