FAY-SYSTEM SRL
CUI 14877988 · J2002000257079
FAY-SYSTEM SRL are CUI 14877988, nr. de înregistrare J2002000257079, înmatriculată pe 12.09.2002. Sediul social e în Municipiul Botoşani, jud. Botoşani. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 2223. În 2025: cifră de afaceri 2.877.887 lei, profit net 438.197 lei, 9 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-04-26 | SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE BOTOSANI | Tamplarie pentru constructii (Rev.2) | 319 lei |
| 2024-01-26 | LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RAREȘ" | Tamplarie pentru constructii (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2023-12-04 | LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RAREȘ" | Tamplarie pentru constructii (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2023-10-25 | SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE BOTOSANI | Tamplarie pentru constructii (Rev.2) | 7 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,9 mil lei · mediana 254 mii lei | de 11× mediana |
| Profit net | 438 mii lei · mediana 7 mii lei | de 59× mediana |
| Salariați | 9 · mediana 2 | 450% din mediană |
| Marjă netă | 15.2% · mediana 3% | 507% din mediană |
| Cifră pe salariat | 320 mii lei · mediana 162 mii lei | 198% din mediană |
Comparat cu 94.198 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.877.887 | 1.944.002 | 2.015.947 | 1.848.012 | 2.896.414 | 2.964.593 | 1.441.901 | 1.482.494 | 1.644.395 | 1.194.457 | 1.160.688 | 1.377.242 | 1.279.596 | 1.949.787 | 1.581.490 |
| Venituri totale | 3.432.430 | 1.982.182 | 2.029.486 | 1.901.240 | 3.007.756 | 3.502.841 | 1.773.079 | 1.480.738 | 1.711.216 | 1.214.173 | 1.162.913 | 1.429.935 | 1.196.367 | 1.961.221 | 1.622.817 |
| Cheltuieli totale | 2.920.545 | 1.945.440 | 1.912.545 | 1.821.775 | 2.430.962 | 2.733.044 | 1.655.061 | 1.347.510 | 1.413.603 | 1.151.413 | 1.133.691 | 1.384.136 | 1.337.833 | 1.948.193 | 1.874.329 |
| Profit / pierdere brută | 511.885 | 36.742 | 116.941 | 79.465 | 576.794 | 769.797 | 118.018 | 133.228 | 297.613 | 62.760 | 29.222 | 45.799 | -141.466 | 13.028 | -251.512 |
| Profit / pierdere netă | 438.197 | 31.378 | 98.697 | 61.364 | 551.602 | 741.586 | 103.558 | 118.318 | 289.956 | 62.760 | 29.222 | 45.799 | -141.466 | 13.028 | -251.512 |
| Active imobilizate | 397.108 | 366.676 | 587.686 | 703.310 | 560.052 | 270.484 | 169.012 | 90.493 | 207.128 | 380.192 | 150.472 | 101.704 | 98.551 | 119.747 | 250.859 |
| Active circulante | 1.827.617 | 1.137.461 | 1.306.330 | 1.157.675 | 1.653.770 | 1.848.201 | 1.318.627 | 620.981 | 621.586 | 749.812 | 716.445 | 727.281 | 775.569 | 1.434.319 | 1.218.423 |
| Stocuri | 615.330 | 359.565 | 391.370 | 546.256 | 374.038 | 774.262 | 489.361 | 151.107 | 174.098 | 224.357 | 223.316 | 218.877 | 219.912 | 393.672 | 463.379 |
| Creanțe | 820.189 | 636.509 | 832.255 | 310.365 | 521.624 | 669.250 | 572.306 | 469.475 | 446.465 | 523.273 | 461.907 | 484.576 | 548.280 | 1.012.617 | 735.089 |
| Casa și conturi la bănci | 392.098 | 141.387 | 82.705 | 301.054 | 758.108 | 404.689 | 256.960 | 399 | 1.023 | 2.182 | 31.222 | 23.828 | 7.377 | 28.030 | 19.955 |
| Cheltuieli în avans | — | 20.007 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 22.520 | — | — | — |
| Datorii | 407.550 | 145.166 | 473.201 | 538.867 | 630.680 | 1.087.145 | 1.197.685 | 527.712 | 738.934 | 1.279.423 | 1.150.477 | 1.172.436 | 1.221.679 | 1.658.254 | 1.696.247 |
| Venituri în avans | 588 | 588 | 588 | 588 | 588 | 588 | 588 | 588 | 7.311 | 88.068 | 12.831 | 5.183 | 4.839 | 106.440 | — |
| Capitaluri proprii | 1.816.587 | 1.378.390 | 1.420.227 | 1.321.530 | 1.582.554 | 1.030.952 | 289.366 | 183.174 | 82.469 | -237.487 | -296.391 | -326.114 | -352.398 | -210.628 | -226.965 |
| Capital subscris vărsat | 45.350 | 45.350 | 45.350 | 45.350 | 45.350 | 45.350 | 45.350 | 45.350 | 45.350 | 15.350 | 15.350 | 15.350 | 15.350 | 15.350 | 15.350 |
| Număr mediu de salariați | 9 | 8 | 7 | 9 | 10 | 11 | 11 | 8 | 8 | 9 | 8 | 12 | 11 | 14 | 13 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 12.09.2002 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani |
| CAEN principal | 2223 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FAY-SYSTEM SRL |
| Nr. reg. com. | J2002000257079 |
| EUID | ROONRC.J2002000257079 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2002-09-12 |
| Sediu social | Str. Săvenilor, 216, Mun. Botoşani, BOTOŞANI |
| Domiciliu fiscal | JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, STR. SĂVENILOR, NR.216 |
| Telefon | 0231532859 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AC/DC ELECTRO SUPPORT S.R.L. | aceeași clădire |
| AGRO IND COM SRL | aceeași clădire |
| AGROTECH-COSANA SRL | aceeași clădire |
| ALCE EZIPLANS S.R.L. | aceeași clădire |
| ASCO SRL inactiv | aceeași clădire |
| BEST TRANSFIN.GR.JOB'S SRL inactiv | aceeași clădire |
| BINADISMAG ELITE SRL | aceeași clădire |
| BRAND CONCEPT CBA S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| BUMERANG EFECT SRL | aceeași clădire |
| CAFFE-BAR OVIMONA S.R.L. | aceeași clădire |
| CAPRY-TOUR SRL inactiv | aceeași clădire |
| CARS FLEET MOBILITY S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 2223 | 2018 – 2025 |
| 4531 | 2011 – 2017 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Botoşani
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25