MACROSTANDARD EDITURA SI INFORMATICA SRL
CUI 14939347 · J26/820/2002
MACROSTANDARD EDITURA SI INFORMATICA SRL are CUI 14939347, nr. de înregistrare J26/820/2002, înmatriculată pe 10.10.2002. Sediul social e în Sat Vînatori, Comuna Vînatori, jud. Mureş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 5811. În 2025: cifră de afaceri 11.607 lei, pierdere netă 6.698 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 12 mii lei · mediana 158 mii lei | 7% din mediană |
| Profit net | -7 mii lei · mediana 40 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -57.7% · mediana 36.4% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 33.354 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 11.607 | 18.161 | 5.347 | 10.691 | 23.307 | 27.253 | 22.698 | 24.899 | 40.617 | 37.821 | 29.011 | 12.120 | 4.173 | 3.191 | 4.004 |
| Venituri totale | 11.673 | 27.161 | 13.347 | 19.691 | 23.307 | 33.253 | 31.698 | 24.940 | 40.652 | 37.821 | 29.611 | 12.120 | 4.173 | 6.791 | 7.604 |
| Cheltuieli totale | 18.371 | 16.632 | 12.858 | 11.395 | 26.623 | 24.266 | 18.705 | 29.920 | 29.865 | 30.031 | 25.943 | 9.180 | 7.086 | 4.588 | 3.072 |
| Profit / pierdere brută | -6.698 | 10.529 | 489 | 8.296 | -3.316 | 8.987 | 12.993 | -4.980 | 10.787 | 7.790 | 3.668 | 2.940 | -2.913 | 2.203 | 4.532 |
| Profit / pierdere netă | -6.698 | 8.946 | 411 | 7.705 | -4.016 | 8.058 | 12.042 | -5.728 | 9.567 | 6.655 | 2.780 | 2.576 | -3.038 | 2.203 | 4.532 |
| Active imobilizate | 8.667 | 17.333 | 14.000 | 11.000 | 5.750 | 12.225 | 11.393 | 2.687 | 5.446 | 2.618 | 374 | 2.973 | 3.600 | 6.000 | 3.600 |
| Active circulante | 9.800 | 10.395 | 4.147 | 7.271 | 5.503 | 5.118 | 3.697 | 3.010 | 14.227 | 8.097 | 3.836 | 1.484 | 116 | 74 | 191 |
| Stocuri | — | — | — | — | 151 | — | — | 311 | — | — | — | — | 14 | 14 | 14 |
| Creanțe | 1.679 | 441 | 172 | — | 595 | 68 | — | — | — | — | — | — | 28 | 53 | 142 |
| Casa și conturi la bănci | 8.121 | 9.954 | 3.975 | 7.271 | 4.757 | 5.050 | 3.697 | 2.699 | 14.227 | 8.097 | 3.836 | 1.484 | 74 | 7 | 35 |
| Datorii | 4.150 | 6.714 | 6.079 | 6.614 | 7.301 | 1.317 | 808 | 3.457 | 2.138 | 1.193 | 1.343 | 4.371 | 6.205 | 5.525 | 5.445 |
| Capitaluri proprii | 14.317 | 21.014 | 12.068 | 11.657 | 3.952 | 16.026 | 14.282 | 2.240 | 17.535 | 9.522 | 2.867 | 86 | -2.489 | 549 | -1.654 |
| Capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 10.10.2002 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Sighişoara |
| CAEN principal | 5811 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MACROSTANDARD EDITURA SI INFORMATICA SRL |
| Nr. reg. com. | J26/820/2002 |
| EUID | ROONRC.J26/820/2002 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2002-10-10 |
| Sediu social | Com. VANATORI, 87, Sat Vânători Com. Vânători, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, SAT VÂNĂTORI COM. VÂNĂTORI, COM. VANATORI, NR.87 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 5829 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (12)
Alte firme din Mureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25