PREXICO SRL
CUI 14940570 · J2002001371088
PREXICO SRL are CUI 14940570, nr. de înregistrare J2002001371088, înmatriculată pe 14.10.2002. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 7112. În 2025: cifră de afaceri 146.363 lei, profit net 6.170 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 146 mii lei · mediana 172 mii lei | 85% din mediană |
| Profit net | 6 mii lei · mediana 31 mii lei | 20% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 4.2% · mediana 23.7% | 18% din mediană |
| Cifră pe salariat | 146 mii lei · mediana 176 mii lei | 83% din mediană |
Comparat cu 103.076 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 146.363 | 211.780 | 201.608 | 101.752 | 39.597 | 28.063 | 76.907 | 75.043 | 58.098 | 40.046 | 107.659 | 46.999 | 134.325 | 91.862 | 247.775 |
| Venituri totale | 146.363 | 211.780 | 201.608 | 101.751 | 41.204 | 28.063 | 76.915 | 75.043 | 83.802 | 40.046 | 107.660 | 47.004 | 134.395 | 92.351 | 248.136 |
| Cheltuieli totale | 138.729 | 194.319 | 124.277 | 84.533 | 97.082 | 101.180 | 90.268 | 52.540 | 25.029 | 36.575 | 53.122 | 59.441 | 129.750 | 140.566 | 162.486 |
| Profit / pierdere brută | 7.634 | 17.461 | 77.331 | 17.218 | -55.878 | -73.117 | -13.353 | 22.503 | 58.773 | 3.471 | 54.538 | -12.437 | 4.645 | -48.215 | 85.650 |
| Profit / pierdere netă | 6.170 | 15.343 | 75.355 | 16.200 | -56.290 | -73.378 | -14.298 | 20.847 | 56.259 | 2.270 | 51.293 | -13.847 | 613 | -50.986 | 78.206 |
| Active imobilizate | 11.552 | 5.271 | 2.607 | 1.284 | 6.414 | 26.100 | 41.019 | 60.037 | 79.395 | 2.051 | 2.051 | 7.393 | 14.252 | 25.749 | 54.333 |
| Active circulante | 147.023 | 105.254 | 147.008 | 95.274 | 70.549 | 99.001 | 143.964 | 107.916 | 56.883 | 75.976 | 73.195 | 111.086 | 104.969 | 106.105 | 135.508 |
| Stocuri | 10.503 | 0 | 6.150 | 6.150 | 2.431 | 6.219 | 6.237 | 3.545 | 5.151 | 2.961 | 3.806 | 5.379 | 8.972 | 4.464 | 4.602 |
| Creanțe | 96.931 | 50.318 | 84.207 | 76.766 | 48.047 | 49.770 | 40.614 | 39.662 | 19.891 | 12.746 | 12.080 | 15.142 | 19.036 | 36.534 | 30.080 |
| Casa și conturi la bănci | 39.589 | 54.936 | 56.651 | 12.358 | 20.071 | 43.012 | 97.113 | 64.709 | 31.841 | 60.269 | 57.309 | 90.565 | 76.961 | 65.107 | 100.826 |
| Cheltuieli în avans | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 605 | 1.359 | 605 | 605 | 1.060 | 1.936 | 605 | 2.991 | 2.514 | 1.257 |
| Datorii | 147.759 | 69.479 | 53.509 | 75.807 | 72.412 | 64.865 | 52.123 | 20.041 | 9.213 | 7.675 | 8.040 | 17.835 | 7.117 | 16.761 | 8.505 |
| Venituri în avans | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 14.000 |
| Capitaluri proprii | 10.816 | 41.046 | 96.106 | 20.751 | 4.551 | 60.841 | 134.219 | 148.517 | 127.670 | 71.412 | 69.142 | 101.249 | 115.095 | 117.607 | 168.593 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 14.10.2002 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 7112 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PREXICO SRL |
| Nr. reg. com. | J2002001371088 |
| EUID | ROONRC.J2002001371088 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2002-10-14 |
| Sediu social | Str. Rozelor, 41,parter, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. ROZELOR, NR.41,PARTER |
| Telefon | 0744645684 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AKAMA CONS S.R.L. | aceeași clădire |
| ARTIFICIAL ODISSEY S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| B.M.A. TRAVEL SRL | aceeași clădire |
| BITBRIDGE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CUTUNCAD SRL | aceeași clădire |
| L'ARTE DEL GELATO S.R.L. | aceeași clădire |
| MIHA FAST FOOD S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| MOLSS SERV S.R.L. | aceeași clădire |
| PACHETEL S.R.L. | aceeași clădire |
| PREXICO STRUCTURI SRL | aceeași clădire |
| RAFIN SYSTEM S.R.L. | aceeași clădire |
| REMOTESOFT S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7112 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (22)
Alte firme din Braşov
| 1088370 | CREAT SRL |
| 1089937 | RODENT SRL |
| 1095424 | SORIN MIHAI,UTILAJE PTR.PRELUCRAREA LEMNULUI SRL |
| 1095637 | ICPROA SA |
| 1095890 | ASTEC SRL |
| 1100768 | I.G.U.T. SRL |
| 1103837 | LORANDRA SRL |
| 1103985 | AQUA SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25