GALBEN SRL
CUI 15024857 · J2002000550389
GALBEN SRL are CUI 15024857, nr. de înregistrare J2002000550389, înmatriculată pe 19.11.2002. Sediul social e în Sat Popeşti, Comuna Goleşti, jud. Vâlcea. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8699. În 2025: cifră de afaceri 840.166 lei, profit net 239.027 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 840 mii lei · mediana 220 mii lei | 382% din mediană |
| Profit net | 239 mii lei · mediana 40 mii lei | 595% din mediană |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | 28.4% · mediana 22.2% | 128% din mediană |
| Cifră pe salariat | 280 mii lei · mediana 202 mii lei | 139% din mediană |
Comparat cu 38.019 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 840.166 | 614.436 | 476.046 | 410.656 | 323.830 | 268.019 | 301.188 | 228.723 | 210.092 | 188.555 | 125.389 | 40.834 | — | — | — |
| Venituri totale | 840.166 | 614.445 | 476.057 | 412.472 | 323.890 | 268.019 | 301.188 | 228.723 | 210.092 | 188.555 | 125.389 | 40.834 | — | — | — |
| Cheltuieli totale | 581.213 | 400.702 | 290.086 | 271.683 | 288.273 | 232.010 | 280.618 | 209.695 | 160.433 | 132.377 | 91.453 | 35.652 | — | — | — |
| Profit / pierdere brută | 258.953 | 213.743 | 185.971 | 140.789 | 35.617 | 36.009 | 20.570 | 19.028 | 49.659 | 56.178 | 33.936 | 5.182 | — | — | — |
| Profit / pierdere netă | 239.027 | 199.758 | 181.543 | 137.088 | 33.344 | 34.331 | 17.558 | 16.748 | 47.558 | 54.292 | 30.174 | 3.958 | — | — | — |
| Active imobilizate | 263.065 | 233.939 | 50.343 | 69.755 | 82.795 | 92.859 | 126.374 | 148.086 | 128.377 | 45.065 | 2.044 | 2.044 | 2.016 | 2.015 | 2.017 |
| Active circulante | 515.922 | 463.978 | 389.499 | 260.199 | 153.520 | 132.062 | 99.673 | 71.058 | 56.921 | 56.717 | 41.089 | 21.222 | 3.544 | 3.044 | 2.423 |
| Stocuri | 193.203 | 180.338 | 172.645 | 145.700 | 120.155 | 86.417 | 71.262 | 57.026 | 51.931 | 35.179 | 28.748 | 19.278 | 2.824 | 2.824 | 2.204 |
| Creanțe | 71.572 | 34.807 | 12.365 | 13.944 | 2.797 | 1.090 | 2.261 | 4.374 | 4.100 | 6.335 | 768 | 862 | 141 | 141 | 140 |
| Casa și conturi la bănci | 251.147 | 248.833 | 204.489 | 100.555 | 30.568 | 44.555 | 26.150 | 9.658 | 890 | 15.203 | 11.573 | 1.082 | 579 | 79 | 79 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 4.561 | 4.561 | 4.561 | 4.561 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 94.913 | 152.870 | 12.553 | 17.769 | 36.218 | 58.169 | 93.626 | 99.720 | 82.622 | 46.664 | 22.308 | 32.615 | 18.867 | 18.366 | 17.747 |
| Capitaluri proprii | 684.074 | 545.047 | 427.289 | 316.746 | 204.658 | 171.313 | 136.982 | 119.424 | 102.676 | 55.118 | 20.825 | -9.349 | -13.307 | -13.307 | -13.307 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 19.11.2002 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea |
| CAEN principal | 8699 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GALBEN SRL |
| Nr. reg. com. | J2002000550389 |
| EUID | ROONRC.J2002000550389 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2002-11-19 |
| Sediu social | Str. Valea Plopului, 35, Sat Popeşti Com. Goleşti, VÂLCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VÂLCEA, SAT POPEŞTI COM. GOLEŞTI, STR. VALEA PLOPULUI, NR.35 |
| Telefon | 0741006326 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| NUVIA S.R.L. | 628 m |
| ALEX DIGITAL MARKETING ONLINE S.R.L. | 785 m |
| ALEX THE BEST BUSINESS PARTENER S.R.L. | 785 m |
| IMPERIUM DIGITAL MARKETING S.R.L. | 785 m |
| VIP ALEX DIGITAL MARKETING S.R.L. | 785 m |
| WEB MASTER PRO S.R.L. | 785 m |
| ANADORA SRL | 794 m |
| CSP DESIGN S.R.L. | 794 m |
| EYE VISUAL OFTALMO S.R.L. inactiv | 794 m |
| SEBO NEW PROIECT S.R.L. | 794 m |
| VISUAL OFTALMO S.R.L. | 794 m |
| ANDENDAN BUILDING S.R.L. | 875 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4774 | 2015 – 2025 |
| 5610 | 2011 – 2014 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Vâlcea
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25