ELVIDA CONSTRUCT SRL
CUI 15036665 · J2002002501231
ELVIDA CONSTRUCT SRL are CUI 15036665, nr. de înregistrare J2002002501231, înmatriculată pe 22.11.2002. Sediul social e în Oraş Chitila, jud. Ilfov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4399. În 2024: cifră de afaceri 393.188 lei, profit net 45.550 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 393 mii lei · mediana 221 mii lei | 178% din mediană |
| Profit net | 46 mii lei · mediana 19 mii lei | 244% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 11.6% · mediana 9.3% | 125% din mediană |
| Cifră pe salariat | 197 mii lei · mediana 141 mii lei | 139% din mediană |
Comparat cu 112.126 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2024 | 2023 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 393.188 | 421.134 | 638.877 | 296.327 | 154.257 | 139.548 | 149.779 | 219.099 | 219.233 | 36.962 | 139.984 | 172.738 |
| Venituri totale | 393.188 | 421.554 | 638.877 | 296.327 | 154.257 | 139.548 | 149.779 | 219.099 | 219.233 | 36.963 | 161.853 | 186.448 |
| Cheltuieli totale | 342.068 | 390.622 | 364.458 | 168.750 | 85.224 | 77.185 | 58.984 | 152.958 | 111.189 | 59.136 | 269.889 | 298.571 |
| Profit / pierdere brută | 51.120 | 30.932 | 274.419 | 127.577 | 69.033 | 62.363 | 90.795 | 66.141 | 108.044 | -22.173 | -108.036 | -112.123 |
| Profit / pierdere netă | 45.550 | 27.595 | 268.196 | 124.614 | 67.491 | 60.967 | 87.909 | 59.568 | 101.743 | -23.282 | -108.036 | -112.123 |
| Active imobilizate | 75.447 | 120.801 | 98.782 | — | — | — | — | — | — | — | 66.931 | 167.103 |
| Active circulante | 617.103 | 610.337 | 576.624 | 242.807 | 182.005 | 76.742 | 50.528 | 158.471 | 63.774 | 58.398 | 40.059 | 87.768 |
| Stocuri | — | 0 | — | — | — | — | — | 0 | 36 | 4.592 | — | — |
| Creanțe | 568.205 | 563.550 | 566.180 | 222.766 | 124.923 | 203 | 437 | 107.569 | 14.620 | 5.606 | 5.414 | 23.000 |
| Casa și conturi la bănci | 48.898 | 46.787 | 10.444 | 20.041 | 57.082 | 76.539 | 50.091 | 50.902 | 49.118 | 48.200 | 34.645 | 64.768 |
| Datorii | 124.377 | 208.515 | 197.791 | 33.388 | 6.460 | 26.428 | 94.181 | 199.533 | 231.403 | 351.267 | 314.064 | 353.909 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 90.740 | 33.000 | — | 90.500 | 23.500 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 568.173 | 522.623 | 477.615 | 209.419 | 84.805 | 17.314 | -43.653 | -131.562 | -191.129 | -292.869 | -207.074 | -99.038 |
| Capital subscris vărsat | 200 | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 4 | 2 | 1 | 2 | 2 | 4 | 3 | 1 | 5 | 5 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 22.11.2002 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea |
| CAEN principal | 4399 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ELVIDA CONSTRUCT SRL |
| Nr. reg. com. | J2002002501231 |
| EUID | ROONRC.J2002002501231 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2002-11-22 |
| Sediu social | Str. Duzilor, 132, camera 2, Orş. Chitila, ILFOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. ILFOV, ORŞ. CHITILA, STR. DUZILOR, NR.132, CAMERA 2 |
| Telefon | 6684764 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADEXA RAPID S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ALECOM SERVICES S.R.L. | aceeași clădire |
| ALEX BB EVENTS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ALEXMAYA TOP SPEDITION S.R.L. | aceeași clădire |
| ALISHA FASHION S.R.L. | aceeași clădire |
| APPWORKS S.R.L. | aceeași clădire |
| DEKO-RATE EE DS S.R.L. | aceeași clădire |
| DESIGN FLOWERS S.R.L. | aceeași clădire |
| DOTHEDO S.R.L. | aceeași clădire |
| ECAS PRODCOM SRL inactiv | aceeași clădire |
| ELVIDA FUNERARE SRL | aceeași clădire |
| FRATII VOICU S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 4110 | 2014 – 2024 |
| 4339 | 2013 |
| 4399 | 2011 – 2012 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Ilfov
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25