W MATEI EXPERT CONT SRL
CUI 15061677 · J40/12434/2002
W MATEI EXPERT CONT SRL are CUI 15061677, nr. de înregistrare J40/12434/2002, înmatriculată pe 04.12.2002. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, INACTIVĂ fiscal. Activitatea principală: CAEN 6920. În 2023: cifră de afaceri 82.800 lei, profit net 38.032 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 83 mii lei · mediana 172 mii lei | 48% din mediană |
| Profit net | 38 mii lei · mediana 31 mii lei | 121% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 45.9% · mediana 23.7% | 194% din mediană |
| Cifră pe salariat | 83 mii lei · mediana 176 mii lei | 47% din mediană |
Comparat cu 103.074 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 82.800 | 93.500 | 115.200 | 117.900 | 118.600 | 111.600 | 111.600 | 104.400 | 104.700 | 89.800 | 82.800 | 69.800 | 70.800 |
| Venituri totale | 82.800 | 93.500 | 115.200 | 117.900 | 118.600 | 111.600 | 111.607 | 104.400 | 104.700 | 89.800 | 82.809 | 69.808 | 71.957 |
| Cheltuieli totale | 44.093 | 27.839 | 18.040 | 20.061 | 21.347 | 58.841 | 70.403 | 82.826 | 89.906 | 83.568 | 57.823 | 57.950 | 64.856 |
| Profit / pierdere brută | 38.707 | 65.661 | 97.160 | 97.839 | 97.253 | 52.759 | 41.204 | 21.574 | 14.794 | 6.232 | 24.986 | 11.858 | 7.101 |
| Profit / pierdere netă | 38.032 | 63.036 | 93.773 | 94.566 | 93.695 | 51.077 | 40.088 | 20.530 | 11.653 | 3.538 | 22.502 | 9.764 | 4.942 |
| Active imobilizate | 1.046 | 1.743 | 137 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 54.549 | 92.335 | 94.671 | 100.373 | 97.374 | 54.170 | 45.026 | 25.941 | 20.865 | 15.935 | 29.169 | 16.431 | 11.627 |
| Stocuri | 0 | 421 | — | — | — | 1.880 | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 6.400 | 6.400 | 5.800 | 5.800 | 5.800 | 5.800 | 5.800 | 5.801 | 5.800 | 5.800 | 4.500 | 4.500 | 3.700 |
| Casa și conturi la bănci | 48.149 | 85.514 | 88.871 | 94.573 | 91.574 | 46.490 | 39.226 | 20.140 | 15.065 | 10.135 | 24.669 | 11.931 | 7.927 |
| Datorii | 17.323 | 30.802 | 795 | 5.567 | 3.439 | 2.853 | 4.698 | 5.171 | 8.972 | 12.157 | 6.427 | 6.427 | 6.445 |
| Capitaluri proprii | 38.272 | 63.276 | 94.013 | 94.806 | 93.935 | 51.317 | 40.328 | 20.770 | 11.893 | 3.778 | 22.742 | 10.004 | 5.182 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | INACTIV |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 04.12.2002 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 6920 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | W MATEI EXPERT CONT SRL |
| Nr. reg. com. | J40/12434/2002 |
| EUID | ROONRC.J40/12434/2002 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2002-12-04 |
| Sediu social | Str. Pajurei, 22, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. PAJUREI, NR.22, BL.G3, SC.A, ET.3, AP.14 |
| Telefon | 0744301603 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BIA PAUL VALENTIN S.R.L. | aceeași clădire |
| INTERNATIONAL COM ART VIG SRL | aceeași clădire |
| MASS DIVISSION SRL inactiv | aceeași clădire |
| MILLENIUM PROIECT IMOBILIAR SRL inactiv | aceeași clădire |
| NAMAR ESTATE INVESTMENTS SRL inactiv | aceeași clădire |
| NAVITAS N.T. S.R.L. | aceeași clădire |
| NET BUSINESS CONSULTING SRL | aceeași clădire |
| RAV FINANCIAL LEADERSHIP S.R.L. | aceeași clădire |
| STELINA DEVELOPMENT SRL inactiv | aceeași clădire |
| TRANSRAPID SRL inactiv | aceeași clădire |
| TRIMOB INVEST SRL inactiv | aceeași clădire |
| VERTICAL ART SOLUTIONS SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6920 | 2011 – 2023 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (20)
Sunt 20 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25