MEDISANTE SRL
CUI 15066100 · J2017000984230
MEDISANTE SRL are CUI 15066100, nr. de înregistrare J2017000984230, înmatriculată pe 14.03.2017. Sediul social e în Comuna Ştefăneştii de Jos, jud. Ilfov. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8623. În 2025: cifră de afaceri 476.441 lei, profit net 4.163 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 476 mii lei · mediana 220 mii lei | 217% din mediană |
| Profit net | 4 mii lei · mediana 40 mii lei | 10% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 0.9% · mediana 22.2% | 4% din mediană |
| Cifră pe salariat | 476 mii lei · mediana 202 mii lei | 236% din mediană |
Comparat cu 38.018 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 476.441 | 380.998 | 350.922 | 482.111 | 422.624 | 267.126 | 262.556 | 269.741 | 125.755 | 178.352 | 118.226 | 92.577 | 20.984 | 32.380 | 74.141 |
| Venituri totale | 476.442 | 381.599 | 350.937 | 482.312 | 422.657 | 267.184 | 262.584 | 274.894 | 125.816 | 178.363 | 118.226 | 92.577 | 20.984 | 32.380 | 74.285 |
| Cheltuieli totale | 459.844 | 355.762 | 343.869 | 465.001 | 338.708 | 252.979 | 232.241 | 277.278 | 156.188 | 162.073 | 109.629 | 42.065 | 26.974 | 44.974 | 91.624 |
| Profit / pierdere brută | 16.598 | 25.837 | 7.068 | 17.311 | 83.949 | 14.205 | 30.343 | -2.384 | -30.372 | 16.290 | 8.597 | 50.512 | -5.990 | -12.594 | -17.339 |
| Profit / pierdere netă | 4.163 | 15.534 | 3.734 | 13.212 | 80.714 | 11.607 | 27.717 | -5.133 | -33.102 | 10.940 | 5.051 | 47.734 | -6.624 | -13.565 | -19.568 |
| Active imobilizate | 159.773 | 228.208 | 198.207 | 96.845 | 149.402 | 202.499 | 242.150 | 17.610 | 16.267 | 17.617 | 15.705 | 15.705 | 15.705 | 23.131 | 28.429 |
| Active circulante | 21.443 | 9.381 | 29.390 | 22.471 | 29.920 | 22.563 | 22.360 | 12.849 | 55.679 | 82.524 | 44.958 | 43.062 | 34.056 | 25.890 | 33.804 |
| Stocuri | 252 | — | 849 | — | 137 | — | — | — | 14.121 | 12.751 | 7.916 | 7.916 | 7.916 | 5.924 | 9.269 |
| Creanțe | 200 | — | — | — | — | — | — | — | 23.375 | 20.378 | 19.424 | 19.424 | 19.424 | 15.071 | 20.442 |
| Casa și conturi la bănci | 20.991 | 9.381 | 28.541 | 22.471 | 29.783 | 22.563 | 22.360 | 12.849 | 18.183 | 49.395 | 17.618 | 15.722 | 6.716 | 4.895 | 4.093 |
| Cheltuieli în avans | 8.978 | 9.555 | 9.357 | 4.122 | 2.745 | — | 1.325 | — | 310 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 71.579 | 132.692 | 138.037 | 3.946 | 56.630 | 169.814 | 222.194 | 14.576 | 19.894 | 46.023 | 12.434 | 15.589 | 54.317 | 46.953 | 46.600 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 31.346 | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 118.615 | 114.452 | 98.917 | 119.492 | 125.437 | 55.248 | 43.641 | 15.883 | 21.016 | 54.118 | 48.229 | 43.178 | -4.556 | 2.068 | 15.633 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 14.03.2017 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov |
| CAEN principal | 8623 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MEDISANTE SRL |
| Nr. reg. com. | J2017000984230 |
| EUID | ROONRC.J2017000984230 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2017-03-14 |
| Sediu social | Str AUROREI, 3, PARTER, Com. Ştefăneştii de Jos, ILFOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. ILFOV, COM. ŞTEFĂNEŞTII DE JOS, STR AUROREI, NR.3, PARTER, BL.K5, AP.001 |
| Telefon | 0213483886 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALD EXCELENT INDUSTRY S.R.L. | aceeași clădire |
| ALEXIA PROACTIV SRL | aceeași clădire |
| ALMA INSTAL AMC S.R.L. | aceeași clădire |
| ALMACEN TRADING SRL | aceeași clădire |
| BERGAMA ENGINEERING INSTAL SRL inactiv | aceeași clădire |
| DELUXE BYSASHA S.R.L. | aceeași clădire |
| DESIGN FOR FOTOBRIX S.R.L. | aceeași clădire |
| DEV INVENT SRL | aceeași clădire |
| ELITE ADVISORS SRL inactiv | aceeași clădire |
| EXIR FARAYAND ESPADANA FILIALA ILFOV SRL | aceeași clădire |
| FENIX AGENCY S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| GALATAN-PIPELINE SYSTEMS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8623 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (4)
| 32814856 | ALMACEN TRADING SRL |
| 34002669 | GABRICENCO MIHNEA ADRIAN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ |
| 34226569 | IMPERIAL APD SRL |
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Ilfov
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25