RESIDI SRL
CUI 15106965 · J2002000506111
RESIDI SRL are CUI 15106965, nr. de înregistrare J2002000506111, înmatriculată pe 19.12.2002. Sediul social e în Municipiul Reşiţa, jud. Caraş-Severin. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4755. În 2025: cifră de afaceri 616.775 lei, profit net 155.268 lei, 5 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 617 mii lei · mediana 199 mii lei | 310% din mediană |
| Profit net | 155 mii lei · mediana 3 mii lei | de 55× mediana |
| Salariați | 5 · mediana 1 | 500% din mediană |
| Marjă netă | 25.2% · mediana 1.6% | de 16× mediana |
| Cifră pe salariat | 123 mii lei · mediana 224 mii lei | 55% din mediană |
Comparat cu 270.686 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 616.775 | 692.194 | 593.629 | 545.181 | 456.019 | 393.745 | 299.626 | 356.873 | 297.398 | 243.174 | 198.837 | 177.910 | 174.646 | 286.674 | 362.976 |
| Venituri totale | 616.777 | 692.194 | 593.630 | 564.676 | 456.020 | 407.620 | 299.626 | 356.878 | 297.399 | 243.174 | 198.837 | 177.910 | 175.673 | 286.937 | 362.976 |
| Cheltuieli totale | 447.223 | 455.625 | 402.235 | 348.177 | 352.074 | 281.173 | 328.128 | 319.317 | 275.662 | 212.572 | 236.577 | 222.660 | 250.744 | 289.040 | 344.847 |
| Profit / pierdere brută | 169.554 | 236.569 | 191.395 | 216.499 | 103.946 | 126.447 | -28.502 | 37.561 | 21.737 | 30.602 | -37.740 | -44.750 | -75.071 | -2.103 | 18.129 |
| Profit / pierdere netă | 155.268 | 223.853 | 186.900 | 211.700 | 100.992 | 122.622 | -31.498 | 34.001 | 18.762 | 28.170 | -37.740 | -44.750 | -75.071 | -2.103 | 18.129 |
| Active imobilizate | 506.169 | 526.959 | 531.628 | 543.497 | 564.286 | 583.447 | 557.717 | 566.258 | 551.193 | 524.939 | 469.979 | 484.422 | 498.864 | 503.327 | 662.282 |
| Active circulante | 80.917 | 136.114 | 62.312 | 184.797 | 26.502 | 38.902 | 48.076 | 39.065 | 42.151 | 45.791 | 105.651 | 134.572 | 136.209 | 115.033 | 166.723 |
| Stocuri | 56.812 | 33.661 | 19.362 | 17.304 | 7.731 | 12.218 | 13.213 | 14.749 | 21.774 | 29.083 | 96.361 | 124.086 | 130.430 | 106.054 | 119.581 |
| Creanțe | 1.335 | 21.799 | 1.334 | 146.137 | 12.268 | 22.750 | 21.443 | 19.091 | 12.978 | 4.740 | 3.851 | 3.179 | 1.786 | 1.128 | 9.085 |
| Casa și conturi la bănci | 22.770 | 80.654 | 41.616 | 21.356 | 6.503 | 3.934 | 13.420 | 5.225 | 7.399 | 11.968 | 5.439 | 7.307 | 3.993 | 7.851 | 38.057 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 506 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 107 | 107 |
| Datorii | 249.164 | 180.420 | 335.646 | 516.394 | 489.596 | 555.303 | 661.369 | 629.400 | 651.423 | 647.571 | 680.641 | 686.265 | 657.593 | 565.917 | 632.901 |
| Capitaluri proprii | 337.922 | 482.653 | 258.800 | 211.900 | 101.192 | 67.046 | -55.576 | -24.077 | -58.079 | -76.841 | -105.011 | -67.271 | -22.520 | 52.550 | 196.211 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 7 | 7 | 7 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 19.12.2002 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin |
| CAEN principal | 4755 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | RESIDI SRL |
| Nr. reg. com. | J2002000506111 |
| EUID | ROONRC.J2002000506111 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2002-12-19 |
| Sediu social | Bld. Republicii, 2, Mun. Reşiţa, CARAŞ-SEVERIN |
| Domiciliu fiscal | JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. REŞIŢA, BLD. REPUBLICII, NR.2 |
| Telefon | 252595 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A & R LARAYAN PROJECT S.R.L. | aceeași clădire |
| A&C MAYA IMPEX SRL | aceeași clădire |
| A.M. LESCO VASA S.R.L. | aceeași clădire |
| A1 ARPA ADY S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AANG ATHENA CONSULTING SRL | aceeași clădire |
| AD - GOFER 2003 SRL | aceeași clădire |
| AD - TIMMAR SRL inactiv | aceeași clădire |
| AEON FLUX ARIS CONSULTING AGENT DE ASIGURARE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AGENŢIA DE DEZINSECŢIE, DERATIZARE SRL inactiv | aceeași clădire |
| AGROBEI - TOM SRL inactiv | aceeași clădire |
| AL PREST FAN S.R.L. | aceeași clădire |
| ALCA 4 CARS SYSTEMS S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4759 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (11)
Sunt 11 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Caraş-Severin
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25