SIM SOFT S.R.L.
CUI 15214592 · J32/223/2003
SIM SOFT S.R.L. are CUI 15214592, nr. de înregistrare J32/223/2003, înmatriculată pe 14.02.2003. Sediul social e în Municipiul Sibiu, jud. Sibiu. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5829. În 2025: cifră de afaceri 380.000 lei, profit net 278.027 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 380 mii lei · mediana 158 mii lei | 240% din mediană |
| Profit net | 278 mii lei · mediana 40 mii lei | 701% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 73.2% · mediana 36.4% | 201% din mediană |
| Cifră pe salariat | 190 mii lei · mediana 221 mii lei | 86% din mediană |
Comparat cu 33.354 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 380.000 | 90.000 | 149.299 | 219.520 | 287.728 | 247.913 | 295.051 | 292.828 | 188.978 | 219.938 | 217.463 | 212.945 | 180.913 | 164.303 | 110.076 |
| Venituri totale | 380.000 | 90.000 | 149.299 | 219.620 | 287.728 | 247.913 | 295.051 | 292.828 | 188.986 | 219.938 | 217.463 | 212.947 | 180.965 | 164.323 | 110.204 |
| Cheltuieli totale | 90.573 | 105.371 | 103.687 | 105.785 | 90.333 | 122.061 | 100.485 | 80.914 | 165.873 | 126.410 | 131.322 | 128.546 | 98.623 | 112.497 | 39.712 |
| Profit / pierdere brută | 289.427 | -15.371 | 45.612 | 113.835 | 197.395 | 125.852 | 194.566 | 211.914 | 23.113 | 93.528 | 86.141 | 84.401 | 82.342 | 51.826 | 70.492 |
| Profit / pierdere netă | 278.027 | -18.071 | 40.540 | 111.640 | 194.518 | 123.557 | 191.615 | 208.986 | 17.835 | 89.128 | 79.618 | 78.013 | 72.892 | 35.930 | 66.178 |
| Active imobilizate | 12.702 | 15.409 | 18.377 | 35.962 | 59.899 | 92.250 | 158.439 | 90.513 | 129.779 | 265.790 | 222.577 | 311.095 | 400.000 | 160.000 | 244.000 |
| Active circulante | 374.469 | 300.438 | 372.042 | 331.661 | 334.569 | 156.608 | 373.892 | 663.267 | 431.064 | 280.710 | 170.218 | 13.076 | 2.361 | 29.338 | 59.313 |
| Creanțe | 281.021 | 101.010 | 303.852 | 224.801 | 200.282 | 53.508 | 70.379 | 157.786 | 20.230 | 10.623 | 8.150 | 7.074 | 2.100 | 29.307 | — |
| Casa și conturi la bănci | 93.448 | 199.428 | 68.190 | 106.860 | 134.287 | 103.100 | 303.513 | 505.481 | 410.834 | 270.087 | 162.068 | 6.002 | 261 | 31 | 59.313 |
| Datorii | 65.844 | 15.245 | 75.324 | 93.068 | 76.153 | 125.061 | 136.071 | 65.135 | 81.184 | 84.676 | 20.100 | 31.094 | 187.296 | 47.165 | 197.070 |
| Capitaluri proprii | 321.327 | 300.602 | 315.095 | 274.555 | 318.315 | 123.797 | 396.260 | 688.645 | 479.659 | 461.824 | 372.695 | 293.077 | 215.065 | 142.173 | 106.243 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 14.02.2003 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu |
| CAEN principal | 5829 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SIM SOFT SRL |
| Nr. reg. com. | J32/223/2003 |
| EUID | ROONRC.J32/223/2003 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2003-02-14 |
| Sediu social | Str. Ştefleşti, 2, Mun. Sibiu, SIBIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. ŞTEFLEŞTI, NR.2, ET.1, AP.66 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AMY DENY CONSTRUCT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ANDOR FAVORIT S.R.L. | aceeași clădire |
| BET NIC SRL | aceeași clădire |
| BETON GG CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| BIŢĂ FINISAJE BAU S.R.L. | aceeași clădire |
| CITY EXPERT CLEANING S.R.L. | aceeași clădire |
| CLOUD CONTINUUM S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| COALEXANDRA S.R.L. | aceeași clădire |
| CRF STOMA SERVICES S.R.L. | aceeași clădire |
| CRISDRAGMEDICA SRL | aceeași clădire |
| CUBIC FASHION S.R.L. | aceeași clădire |
| DIGITAL MIND ACCELERATOR SRL-D | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6201 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (5)
| 9086251 | LADY DARCK SRL |
| 16056270 | TINADI SRL |
| 17302291 | GABRIEL TRANS S.R.L. |
| 17875256 | DUNTZER-CONSTRUCT SRL |
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Sibiu
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25