BAZIL SRL
CUI 15410327 · J37/212/2003
BAZIL SRL are CUI 15410327, nr. de înregistrare J37/212/2003, înmatriculată pe 06.05.2003. Sediul social e în Sat Pogana, Comuna Pogana, jud. Vaslui. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 53.890 lei, profit net 6.142 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 54 mii lei · mediana 199 mii lei | 27% din mediană |
| Profit net | 6 mii lei · mediana 3 mii lei | 217% din mediană |
| Marjă netă | 11.4% · mediana 1.6% | 713% din mediană |
Comparat cu 270.686 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 53.890 | 55.402 | 57.368 | 51.938 | 54.590 | 54.345 | 62.086 | 86.839 | 67.639 | 43.397 | 35.818 | 38.811 | 51.010 | 36.121 | 49.035 |
| Venituri totale | 53.890 | 55.402 | 57.368 | 51.938 | 54.590 | 54.345 | 62.086 | 86.839 | 67.639 | 48.909 | 35.818 | 38.811 | 51.010 | 36.172 | 49.035 |
| Cheltuieli totale | 46.578 | 46.984 | 43.797 | 40.022 | 40.388 | 45.553 | 43.883 | 66.534 | 51.279 | 34.236 | 32.538 | 33.307 | 41.337 | 43.314 | 74.639 |
| Profit / pierdere brută | 7.312 | 8.418 | 13.571 | 11.916 | 14.202 | 8.792 | 18.203 | 20.305 | 16.360 | 14.673 | 3.280 | 5.504 | 9.673 | -7.142 | -25.604 |
| Profit / pierdere netă | 6.142 | 7.098 | 11.400 | 10.351 | 12.560 | 7.160 | 16.330 | 17.699 | 14.331 | 13.206 | 2.209 | 4.619 | 8.329 | -7.142 | -25.604 |
| Active imobilizate | — | — | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — | 341 | 1.023 | 1.705 | 13.928 |
| Active circulante | 74.832 | 80.552 | 62.704 | 61.866 | 42.561 | 43.733 | 27.124 | 18.580 | 36.893 | 47.803 | 47.043 | 37.662 | 42.704 | 56.887 | 39.167 |
| Stocuri | 73.559 | 80.237 | 61.926 | 61.204 | 41.380 | 40.636 | 26.580 | 13.988 | 36.587 | 47.559 | 45.930 | 37.308 | 42.446 | 53.594 | 37.903 |
| Casa și conturi la bănci | 1.273 | 315 | 778 | 662 | 1.181 | 3.097 | 544 | 4.592 | 306 | 244 | 1.113 | 354 | 258 | 3.293 | 1.264 |
| Datorii | 61.201 | 73.062 | 62.312 | 72.874 | 63.921 | 77.652 | 57.677 | 65.463 | 101.475 | 126.715 | 139.161 | 132.049 | 142.393 | 165.587 | 152.948 |
| Capitaluri proprii | 13.631 | 7.490 | 392 | -11.008 | -21.360 | -33.919 | -30.553 | -46.883 | -64.582 | -78.912 | -92.118 | -94.046 | -98.666 | -106.995 | -99.853 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 06.05.2003 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Bârlad |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | BAZIL SRL |
| Nr. reg. com. | J37/212/2003 |
| EUID | ROONRC.J37/212/2003 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2003-05-06 |
| Sediu social | Sat Pogana Com. Pogana, VASLUI |
| Domiciliu fiscal | JUD. VASLUI, SAT POGANA COM. POGANA |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (15)
Sunt 15 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (17)
Alte firme din Vaslui
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25