ATICOMP SRL
CUI 15415340 · J26/535/2003
ATICOMP SRL are CUI 15415340, nr. de înregistrare J26/535/2003, înmatriculată pe 08.05.2003. Sediul social e în Municipiul Târgu Mureş, jud. Mureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 6201. În 2025: cifră de afaceri 52.980 lei, profit net 2.997 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 53 mii lei · mediana 158 mii lei | 33% din mediană |
| Profit net | 3 mii lei · mediana 40 mii lei | 8% din mediană |
| Marjă netă | 5.7% · mediana 36.4% | 16% din mediană |
Comparat cu 33.354 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 52.980 | 57.475 | 64.590 | 93.330 | 78.615 | 62.200 | 44.450 | 14.714 | 25.204 | 18.576 | 29.546 | 57.852 | 42.856 | 96.789 | 42.299 |
| Venituri totale | 52.980 | 57.475 | 64.590 | 93.330 | 78.615 | 62.873 | 44.450 | 20.103 | 25.204 | 20.683 | 29.546 | 57.852 | 42.856 | 96.790 | 42.299 |
| Cheltuieli totale | 49.415 | 54.902 | 55.185 | 61.693 | 37.002 | 18.885 | 25.634 | 50.619 | 54.966 | 59.470 | 45.969 | 56.492 | 44.558 | 62.339 | 30.943 |
| Profit / pierdere brută | 3.565 | 2.573 | 9.405 | 31.637 | 41.613 | 43.988 | 18.816 | -30.516 | -29.762 | -38.787 | -16.423 | 1.360 | -1.702 | 34.451 | 11.356 |
| Profit / pierdere netă | 2.997 | 1.966 | 7.470 | 28.837 | 39.255 | 42.122 | 17.511 | -30.664 | -29.954 | -38.988 | -17.309 | -376 | -2.927 | 28.830 | 9.495 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | 216 | 387 | 1.248 | 2.110 | 3.254 | 80 | 80 | 4.636 | 20.026 |
| Active circulante | 20.720 | 18.000 | 23.738 | 44.183 | 14.723 | 4.473 | 2.254 | 3.804 | 12.974 | 7.080 | 22.865 | 43.136 | 43.426 | 42.493 | 8.107 |
| Creanțe | 2.623 | 584 | — | 8 | 772 | 694 | 618 | 626 | 627 | 576 | 52 | 8 | 8 | 463 | — |
| Casa și conturi la bănci | 18.097 | 17.416 | 23.738 | 44.175 | 13.951 | 3.779 | 1.636 | 3.178 | 12.347 | 6.504 | 22.813 | 43.128 | 43.418 | 42.030 | 8.107 |
| Datorii | 1.749 | 2.026 | 2.330 | 1.410 | 787 | 19.592 | 59.711 | 78.943 | 58.310 | 23.324 | 1.265 | 1.053 | 967 | 1.663 | 11.497 |
| Capitaluri proprii | 18.971 | 15.974 | 21.408 | 42.773 | 13.936 | -15.119 | -57.241 | -74.752 | -44.088 | -14.134 | 24.854 | 42.163 | 42.539 | 45.466 | 16.636 |
| Capital subscris vărsat | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 |
| Număr mediu de salariați | — | — | 0 | 0 | 0 | — | 1 | 1 | 2 | — | 1 | 1 | 1 | — | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Aug 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 08.05.2003 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş |
| CAEN principal | 6201 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ATICOMP SRL |
| Nr. reg. com. | J26/535/2003 |
| EUID | ROONRC.J26/535/2003 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2003-05-08 |
| Sediu social | Str. Ciucaş, 5, Mun. Târgu Mureş, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. CIUCAŞ, NR.5, AP.6 |
| Telefon | 0265264527 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ATLANTIC MEDIA SRL | aceeași clădire |
| ENYMED CARD SRL | aceeași clădire |
| ETELE IMPEX SRL inactiv | aceeași clădire |
| PONTLAB SRL | aceeași clădire |
| QUICK STERN '17 S.R.L. | aceeași clădire |
| ROVANEXIM SRL | aceeași clădire |
| SASTOPOCAD SRL | aceeași clădire |
| TAIFUNWEB SRL | aceeași clădire |
| ARARDEM S.R.L. | 47 m |
| EXPERT CONTABIL FEKETE SRL | 47 m |
| MEDIA HOLDING SRL | 47 m |
| NFX TECH GARAGE S.R.L. | 47 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 6210 | 2025 |
| 6201 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (13)
Sunt 13 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (18)
Alte firme din Mureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25